-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

noc Noc Kultury to od lat wydarzenie tworzone przez całe miasto. Nie inaczej będzie w tym szczególnym roku, kiedy obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina. Zaangażowane są nie tylko duże instytucje kultury, organizacje czy firmy, ale też lokalne zespoły muzyczne oraz sami mieszkańcy. Kto tym razem wystąpi na tegorocznej Nocy Kultury? Od dziś rusza głosowanie na najlepsze zespoły.
Zgłoszone w otwartym naborze grupy stworzyły Lubelską Bazę Muzyczną 2017 dostępną pod adresem nockultury.pl/glosowanie. To wizytownik lubelskich zespołów, gdzie zapoznamy się z krótkimi opisami, obejrzymy filmy i przede wszystkim posłuchamy najciekawszych kawałków, którymi chcieli pochwalić się muzycy. Jeśli któryś z zespołów przypadnie nam do gustu, do 31 marca możemy na niego zagłosować. Grupa, która zdobędzie największą liczbę fanów zagra na muzycznej scenie Nocy Kultury w nocy z 3/4 czerwca.
- Noc Kultury to kumulacja wydarzeń, których autorami jest wręcz niepoliczalna ilość osób. W tym roku miasto stanie się piątym wymiarem, zmieni naszą percepcję, wprawi w ruch materię, by spełniać marzenia. Po raz drugi głos publiczności będzie miał moc spełniania marzeń… Zachęcam do głosowania – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka.
Z Lubelskiej Bazy Muzycznej wybierać będą także jurorzy: przedstawiciele zespołu Relentless – zwycięzcy zeszłorocznego głosowania publiczności, Paweł Franczak – dziennikarz i redaktor Kuriera Lubelskiego, Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej, oraz Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia.
- Nie potrafię zliczyć, ilu zawodowych muzyków, których spotkałem na swojej drodze wychowało się w Lublinie i właśnie tu szukało inspiracji. Za chwilę dołączą do nich kolejni. Noc Kultury jest doskonałą imprezą, by pokazać, jak wielu utalentowanych ludzi mieszka i tworzy w tym mieście. Wybieramy najlepszych wiedząc, że za chwilę upomni się o nich cała muzyczna Polska – dodaje Tomasz Kowalewicz.
Głosowanie trwa od 20 do 31 marca.
Podczas głosowania wyłoniony zostanie jeden zespół muzyczny.
W trakcie Nocy Kultury zagrają także zespoły wybrane przez jury.


nockultury.pl/glosowanie

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama