27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

19660 c Kwietniowy cykl filmów, które złożą się na repertuar Klubu Dobrego Filmu ChBP, nosić będzie tytuł „Z wojną w tle”. Wszystko dlatego, że każdy z nich pokaże to jak konflikt wpływa na ludzkie losy i charaktery, nie pokazując jednocześnie nawet przez moment działań zbrojnych. Nie będziemy więc epatować śmiercią, krwią i brutalnością, ale raczej ludzkimi emocjami oraz całą galerią postaw i zachowań.

Rozpoczniemy od opartego o prawdziwe losy rodziny Żabińskich filmu z główną rolą Jessici Chastain. Filmu, który oddał hołd ludziom ratującym w warszawskim zoo życie Żydów. W kolejne środy kwietnia sprawdzimy natomiast co stało się na moście szpiegów w powojennym Berlinie, w obrazie Stevena Spielberga z główną rolą Toma Hanksa, z pamięcią odziedziczoną po Holokauście jednego z podopiecznych pewnego amerykańskiego domu spokojnej starości oraz życiem podsłuchującego swoich rodaków agenta stasi, w nagrodzonym Oscarem rewelacyjnym obrazie Floriana Henckella von Donnersmarcka.

Wszystkie seanse odbywać się będą w środowe wieczory kwietnia, w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny, zapraszamy!

z21464882VAzyl

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama