27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz

obraz3 Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii  Pauliny Orsetti i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków w Lublinie zapraszają 2 marca 2018 r. o godz. 17.00 do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40,Chełm), na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”.
    Jolanta Kuśmierz mieszka i pracuje w Wisznicach w powiecie bialskim. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uzyskując dyplom w pracowni druku płaskiego i wypukłego prof. Danuty Kołwzan - Nowickiej w 1989 roku, studia podyplomowe na UMCS  oraz  WSHP w Sandomierzu. Pedagog z wieloletnim stażem pracy, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Za pracę zawodową otrzymała  nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Medal Srebrny Prezydenta RP za Długoletnią Służbę. Autorka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. W Chełmie jej prace prezentowane będą po raz pierwszy.


    Tematem  malarskich rozważań jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. To refleksyjne malarstwo nastroju, którego głównym elementem jest figura ludzka. Postaci  prowadzą dialog bez słów ze sobą oraz widzem, przenikają się, nakładają na siebie w różnych zestawieniach. Powtarzające się kolory to czernie, szarości i błękity z dodatkiem ciepłych barw. Całość  dopełnia kontur,  płynna i wyrazista linia oraz chropowata faktura. Wystawa obejmuje realizacje malarskie z ostatnich kilku lat. Jest to podróż do wnętrza obrazu, które  wzrusza oraz  sprzyja zamyśleniu i kontemplacji. Autorka, nawiązując do surrealistycznych wizji, w sposób odważny, wyjątkowo ciekawy i  zagadkowy prezentuje wyobrażenie na temat złożoności człowieka i relacji międzyludzkich. Jolanta Kuśmierz to artystka wielkiego formatu, jej malarstwo wzbudza w odbiorcach wiele emocji i zmusza do głębokiej refleksji.
    Wyjątkowe obrazy zdobić będą galerię Nova ChBP do 11 kwietnia br. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

obraz4


  

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama