21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

zdj w 21 grudnia o godz. 18:00 DKF Rewers zaprasza na pokaz specjalny superprodukcji HOŁODOMOR Gorzkie żniwa. Hołodomor jest dla współczesnej Ukrainy tym, czym byłyby dla Polaków połączone zbrodnie katyńska i oświęcimska. Jest wielką tragedią, a możliwość mówienia o nim - symbolem wolności Ukrainy bo dopóki istniał Związek Radziecki problem Wielkiego Głodu w ogóle nie był poruszany na Zachodzie.
Dziś liczbę ofiar głodu wywołanego przez Stalina szacuje się na 10 milionów ludzi. Dokumenty - niepełne, nierzetelne i bardzo często fałszowane - pozwoliły doliczyć się 3,89 mln zagłodzonych na śmierć mieszkańców Ukrainy (w tym także kilkudziesięciu tysięcy Polaków).
HOŁODOMOR Gorzkie żniwa, ze ścieżką dźwiękową Benjamina Wallfisch'a autora muzyki do filmu „Blade Runner 2049”, został nakręcony z rozmachem przez doświadczonego reżysera George'a Mendeluka, zdjęcia do filmu były kręcone w Kijowie, Iver i parku narodowym New Forest (Angli) oraz w Rumunii. W obsadzie zobaczymy Maxa Ironsa („Biała królowa”), Samanthę Barks („Nędznicy”) i Barrego Peppera („Szeregowiec Ryan”)
HOŁODOMOR – film o miłości, honorze, buncie i sile przetrwania w czasie katastrofy na specjalnym seansie DKF Rewers 21 grudnia o godz. 18:00. Po filmie jak zawsze dyskusja z zaproszonym gościem.


Bilety tanie, atmosfera wspaniała.

 

W.Z.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama