17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

switaz6 akryl 50x60 2012 Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 20 października 2017 r. do galerii Nova (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Strzyżyńskiego, znakomitego artysty z Nałęczowa, znanego nie tylko z malarstwa, ale również z realizacji rzeźbiarskich, m.in. ławeczki Bolesława Prusa w Nałęczowie (we współpracy ze Stanisławem Strzyżyńskim) i hrabiny Marii Resseguier w Nisku (współpraca Andrzej Oboz). 

Zbigniew Strzyżyński urodzony w 1955 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Politechnikę Warszawską, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Sławomira Mieleszki, studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą.
Należy do kilku stowarzyszeń i związków twórczych: Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków i grupy plastycznej Kontrast. Nauczyciel w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Komisarz Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M. E. Andriollego. Autor tekstów o sztuce, wywiadów z artystami, wstępów do katalogów, recenzji.
Brał udział w ponad 180 wystawach międzynarodowych, ogólnopolskich i środowiskowych. Zorganizował 14 wystaw indywidualnych (Płock, Bełchatów, Nałęczów, Puławy, Lublin, Chełm, Poznań, Dębica). Laureat 9 nagród i 4 wyróżnień w konkursach ogólnopolskich. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Za działalność artystyczną uhonorowany Nagrodą Starosty Puławskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.
Obrazy Zbigniewa Strzyżyńskiego w galerii Nova ChBP oglądać można do 8 listopada br. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

A. Małysz

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama