0°C
Sobota 20 Stycznia 2018
Imieniny: Fabian, Sebastian

trabantem na koniec swiata 2 Chełmski Dom Kultury i Kinobus zapraszają na "Trabantem na koniec świata" (Trabantem až na konec světa)
reżyseria: Dan Přibáň
produkcja: Czechy 2014
czas: 94 minuty


Czeska komedia dokumentalna. Dwa trabanty, jeden maluch i jedna jawa oraz pięcioro Czechów, dwóch Polaków i jeden Słowak na wyprawie przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Ponad 20 000 kilometów i cztery miesiące kumpelskiej, radosnej, choć nie pozbawionej niebezpieczeństw podróży.


Czym jest Kinobus?
Kinobus to sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Kinobus to impreza, jakiej jeszcze w Polsce nie było: festiwal filmowy, ale zarazem kulturo- i krajoznawczy, zahaczający także o historię, socjologię oraz architekturę. Kinobus to festiwal objazdowy w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Liczba jego uczestników ograniczona jest do pojemności wehikułu, który w gruncie rzeczy staje się mobilnym festiwalem, przemierzającym wybrany region śladami kin działających i niedziałających oraz innych atrakcji. Kinobus to kilkaset kilometrów, kilkudziesięciu widzów-pasażerów, kilkanaście kin, kilka dni i niezmierzona dawka wrażeń.

Dziedziniec Muzeum przy ul.Podwalnej, 25 sierpnia 2017 godz.20.30, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama