13°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

Plakat Medium Dnia 22 lipca o godz. 18.00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Koncert rozpocznie The Broken Knife z charyzmatyczną wokalistką Roksaną Kostrzewską. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go Roksana Kostrzewska (wokal), Oktawian Gajewski (perkusja), Patryk Szymiło (gitara basowa), Kamil Szałacha (gitara), Kuba Magdziak (gitara). Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. W styczniu 2017 roku nagrali składającą się z trzech utworów debiutancką epkę. Na koncertach wykonują głównie autorskie kompozycje. Opisują w nich przeżycia, emocje, które towarzyszyły im na różnych etapach życia, ale nie tylko. Starają się być jak najbardziej prawdziwi i oryginalni. Poważnie myślą o karierze muzycznej. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce" i przeglądzie „Eksplozja". Przygotowują się również do koncertów na „Palinocce pod Światowidem” i „Chmielakach Krasnostawskich 2017”.

Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/TheBrokenKnifeBand

Instragram:
https://www.instagram.com/the_broken_knife_official

YouTube:
http://bit.ly/2uMS751

 

Jako drugi ok. godz. 19.30 zaprezentuje się Pasażer. Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim. „Renesans” owej twórczości objawia się uczestniczeniem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty, które możemy usłyszeć w piosenkach grupy są raczej emocjonalnym opisem rzeczywistości, niż próbą jej rozwiązania. Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem. Zespoł tworzą: Jan Wąsak (wokal, gitara), Wojtek Głowacki (instrumenty klawiszowe) i Michał Wróbel (groovy).

Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/pasazerlbn

YouTube:
http://bit.ly/2u7zXxs

 

Na koniec wystąpi lubelsko - krasnostawska formacja HeadShot Five, poruszająca się w klimatach ogólnie pojętego, energicznego metalu z dodatkiem wielu innych stylów muzycznych. Każdy z członków H5 wnosi do tworzonej muzyki odmienne inspiracje, dzięki czemu powstałe utwory niekoniecznie łatwo jest skategoryzować w ramach jednego gatunku. Przez dwa lata działalności zespołowi udało się wypracować materiał na album, który świetnie wypada na żywo... ale to już zdecydowanie warto usłyszeć i zobaczyć na własne oczy pod sceną! Skład zespołu: Seba (wokal), Grzechu (gitara), Endrju (gitara), Preper (bas), Gandhi (perkusja).

Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/HeadShotFive

YouTube:
http://bit.ly/2ssGL5g

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Skafander. Gazeta Akademicka”.


Dominik Kleszko

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama