20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

ZAPROSZENIE Andrzej Zajac Chełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 30 czerwca br. (piątek) do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii i pasteli Andrzeja Zająca.

Eksponowane prace powstały jako owoc upragnionych wypraw Andrzeja Zająca do Afryki - ostatnia do Etiopii w 2017 roku. Od wielu lat jest pasjonatem Czarnego Lądu, który stał się dla niego inspiracją do wypowiadania się artystycznie...malarstwo, fotografia, rzeźba.
Cykl: "Spotkania w Raju" powstał podczas wyprawy do Etiopii, gdzie wielką radość sprawił autorowi fotografii kontakt z tubylczą ludnością. Ostatnią pasją Andrzeja Zająca stało się malowanie suchą pastelą, którą również prezentuje na tej wystawie. Andrzej Zając jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W Chełmskiej Bibliotece Publicznej mieliśmy okazję oglądać jego prace podczas wystawy zbiorowej „Czarne Madonny”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wystawie towarzyszyć będzie pokaz slajdów z podróży po Afryce oraz ciekawe opowieści o miejscach, które przyciągają jak magnes i ludziach, którzy fascynują. Nie zabraknie również smaku prawdziwej afrykańskiej kawy, na którą w imieniu autora wystawy serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

A. Małysz

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama