15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

IGRAS zaproszenie Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Igras oraz promocję książki „Kufer wspomnień z gałązką rozmarynu”. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.

Krystyna Maria Igras urodziła się w Dryszczowie, obecnie mieszka w Pokrówce. Artystka jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Czytelnikom znana jest przede wszystkim z twórczości poetyckiej, wydane tomiki jej autorstwa to: „Żyć znaczy kochać” (2007), „Na orlich skrzydłach” (2009), „Śpiew wiatrów” (2010), „Kresowy śmiech kukułki” (2011), Kresowy list” (2013), „W kropli czasu” (2014) i „Magia życia” (2016).
Najnowsza książka Krystyny Igras różni się znacznie od wcześniejszych. Książka ma charakter pamiętnika i poświęcona jest wspomnieniom z okresu dzieciństwa i młodości, którą spędziła w rodzinnej wsi niedaleko Siedliszcza. Postacie, krajobrazy, zdarzenia i sytuacje, które przywołuje autorka, tworzą cudowny obraz niemalże sielankowego życia. W każdym wypowiedzianym zdaniu można dostrzec nostalgię i ogromną tęsknotę za tym, co nieuchronnie odeszło i raczej nie o wieś dawną – przaśną i dziewiczą tu chodzi, lecz o ludzi. Piękne opowieści Krystyna Igras przeplata wierszami, które świetnie korespondują z pamiętnikarską formą książki oraz jej obrazami wyeksponowanymi w Galerii Nova.
Na spotkanie z twórczością artystyczną Krystyny Igras zaprasza dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama