-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

Dariusz Sikorski Zapraszam na kolejną wystawę do Galerii Atelier, tym razem zaprezentowane zostaną prace Grupy Twórczej FOTOGRAM z Siedlec. Wystawą rozpoczną plener fotograficzny na Ziemi Chełmskiej! Wernisaż oraz spotkanie z autorami zdjęć w sobotę 29 kwietnia godz.19.00 Organizator Fundacja Wspierania kultury "NA STYKU"

Kurator galerii Ryszard Karczmarski

 

Grupa Twórcza FOTOGRAM, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, powstała w 2001 roku. Skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią. Została powołana w celu rozwijania i upowszechniania twórczości fotograficznej oraz doskonalenia warsztatu i pogłębiania wiedzy o fotografii wśród jej członków. Zgodnie z założeniami organizowane są wystawy, plenery, pokazy prac, prelekcje i wykłady z różnych dziedzin fotografii. Dotychczas odbyło się 24 wystawy prac członków Grupy i 15 plenerów edukacyjnych: Nadbużański Park Krajobrazowy 2002, Biebrza 2003, Zamość 2004, Smolniki 2005, Góry Świętokrzyskie 2006, Puszcza Kozienicka 2007, Kruszyniany 2008, Polesie 2009, Wołyń 2010, Hrubieszów 2011, Pieniny 2012, Pogórze Przemyskie 2013, Sandomierz 2014 i "Pilica 2016". Wydano wiele katalogów wystaw i kalendarzy, prace członków Grupy znalazły się w wydawnictwach albumowych. Dokonania członków Grupy świadczą o tym, że powstało w Siedlcach środowisko osób systematycznie i aktywnie zajmujących się twórczością fotograficzną. Członkowie Grupy organizują wystawy indywidualne, biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach i wystawach, wielu zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych. Osiągnięcia te oraz działania Miejskiego Ośrodka Kultury na rzecz upowszechniania fotografii cieszą się uznaniem wśród osób zainteresowanych tą dziedziną. Niemal co miesiąc dołączają do nas adepci oraz ci, którzy mają już pokaźny dorobek i sprecyzowane zainteresowania fotograficzne. Jesteśmy grupą przyjaciół i jednym z najbardziej aktywnych środowisk twórczych naszego miasta.

Andrzej Ruciński

 

Na wystawie pokazane będą wybrane prace 21 autorów. Nie określano tym razem tematu przewodniego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama