15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

17620129 213105529175661 308753408659829857 o - Ideą całego działania jest zjednoczenie. To ludzie tworzą miasto i to oni budują kulturę. Razem możemy więcej, wspólnie możemy zrobić coś pięknego i trwałego, dlatego do udziału zapraszamy wszystkich – zachęcają organizatorzy. I w Chełmie festiwal „Niezła Sztuka” startuje już na początku lipca.
Na pierwsze dwa dni lipca z pewnością nie należy wyjeżdżać z miasta. Wręcz przeciwnie – lepiej zostać i ściągnąć do niego jak najwięcej znajomych, przyjaciół. Szykuje się jedno z największych wydarzeń kulturalnych tego roku – I Festiwal „Niezła Sztuka”.

 


- Niezła Sztuka to nieformalna grupa osób, które pewnego dnia spotkały się i postanowiły wspólnie coś stworzyć. W trakcie planowania akcji grupa zaczęła się rozrastać. O to w tym chodzi, by się jednoczyć. Każdy wnosi coś dobrego – mówią organizatorzy.
Festiwal to kulturalna wycieczka po chełmskim śródmieściu, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zaprezentowane zostaną m.in. wystawy prac chełmskich fotografów: „Zaklęte” Przemysława Świechowskiego, „Rzemieślnicy Chełma” Grzegorza Chwesiuka, „Kreda” Grzegorza Zupana oraz - pod okiem Aleksandry Borysiewicz - wystawy prac grupy Paparazzi z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie – Dominiki Marek „Pisane tańcem”, „Białe Kruki” (połączone z 5-minutowym spektaklem tanecznym Zespołu Tańca Jazzowego „Ballo” w choreografii Sabiny Englot) i „Kolorowa szafa” (łącząca fotografię z malarstwem) oraz Macieja Kołodzieja „Tor” (w niebanalnej aranżacji). Na sentymentalistów – i nie tylko – czekać będą „Fotograficzne stoły”, jako miejsce wymiany prywatnych zbiorów, a prawdziwą gratką dla wszystkich uczestników imprezy będzie tajemniczy „Obscurny domek” ustawiony na pl. dr E. Łuczkowskiego. „Smakiem, słowem i obrazem” Pauliny Ciesielskiej to przegląd przedwojennej chełmskiej prasy i reklamy przy porcji domowego ciasta. Na wycieczkę śladami chełmskich kin (połączoną z projekcją pod gołym niebem) zabiorą Piotr Stelmaszczuk i Wojciech Zakrzewski. Nie zabraknie też potańcówki w stylu retro i koncertu gwiazdy – podczas I Festiwalu wystąpią Barbara i Agnieszka Derlak. Frontmanka folkowej kapeli „Chłopcy kontra Basia” i laureatka nagrody KAJ-a 2015 r. razem ze swoją młodszą siostrą (laureatka Złotego Fryderyka 2016) po raz pierwszy zaprezentują na żywo materiał z najnowszej płyty, która ukaże się w czerwcu tego roku.


To tylko część atrakcji, jakie organizatorzy zaplanowali na 1-2 lipca 2017 r. Reszta pozostaje niespodzianką. Ale „Niezła Sztuka” to nie tylko prezentacja dorobku chełmian – to przede wszystkim zaproszenie mieszkańców do wspólnego działania: – Naszym celem jest nie tylko popularyzacja działań artystycznych, ale też umożliwienie prezentacji swoich pasji. Razem z nami pokażcie innym swoją osobowość, zaprezentujcie swoje umiejętności, ukryte talenty. Nieważne, czy interesujecie się fotografią, kinem, muzyką, tańcem, literaturą, sztuką plastyczną czy użytkową. Liczy się chęć i to “coś”. Jeśli chcielibyście razem z nami wziąć udział w “Niezłej Sztuce”, nie czekajcie - napiszcie do nas!
Zgłosić się może każdy, a ciekawe projekty zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu. Materiały należy przesyłać w terminie od 18 kwietnia do 18 maja. Szczegóły na stronie internetowej www.niezlasztuka.org. Zapraszamy!

(NS)

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama