-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

LOGO ChBP Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert przygotowany z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się 24 marca 2017 r. w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00. Jest to święto obchodzone corocznie 21 marca w wielu krajach, ustanowione zostało w 1999 roku przez UNESCO. To ważne wydarzenie dla wszystkich środowisk związanych z twórczością literacką oraz dla miłośników poezji.

Koncert pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem...” odbędzie się z podziałem na dwie części. Pierwsza część – liryczna i nastrojowa, zaś druga – niekonwencjonalna, nieco awangardowa. W pierwszej odsłonie w sali widowiskowej literaci z Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” zaprezentują wybrane, własne teksty poetyckie, towarzyszyć im będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Marka Miszczuka. Druga część zaplanowana została w galerii Nova, gdzie w swobodnej już atmosferze przy filiżance kawy i herbaty odbędzie się kiermasz tomików poetyckich zorganizowany przez Wydawnictwo TAWA połączony z wyjątkowym koncertem piosenki autorskiej zespołu Klaus Trzaska Band. Muzyka tej grupy to mieszanka poezji śpiewanej, folku i bluesa, inspirowana twórczością, między innymi, Edwarda Stachury, Jaromira Nohavicy czy Boba Dylana. Klaus Trzaska Band jest laureatem kilku festiwali piosenki poetyckiej i turystycznej, między innymi, Yapy, Bakcynaliów oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA.
Podczas koncertu będziemy mieli również okazję zapoznać się z wystawą prezentującą cytaty z różnych tekstów kultury na temat poezji i roli poety.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama