17°C
Poniedziałek 22 Maja 2017
Imieniny: Helena, Wiesława
19Maj2017

bramaCzerwcowa wystawa rozpoczyna kolejny sezon wystawowy w plenerowej galerii w Zaułku Hartwigów. Zobaczymy fotografie Zofii Chomętowskiej – jednej z najważniejszych i najbardziej aktywnych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, pionierki polskiej fotografii reportażowej, należącej do czołówki polskich twórców dostrzegających możliwości aparatu małoobrazkowego.


Zofia Chomętowska (1902, Porochońsk – 1991, Buenos Aires) debiutowała na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu w 1929 roku,

Czytaj więcej...

17Maj2017

image001Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza jak co roku na XI Noc Muzeów. Już od 17 maja będzie można skorzystać z wielu atrakcji. 

Szczegóły po kliknięciu w grafiki.

Czytaj więcej...

16Maj2017

IGRAS zaproszenieChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Igras oraz promocję książki „Kufer wspomnień z gałązką rozmarynu”. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.

Krystyna Maria Igras urodziła się w Dryszczowie, obecnie mieszka w Pokrówce. Artystka jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Czytelnikom znana jest przede wszystkim z twórczości poetyckiej, wydane tomiki jej autorstwa to: „Żyć znaczy kochać” (2007), „Na orlich skrzydłach” (2009), „Śpiew wiatrów” (2010), „Kresowy śmiech kukułki” (2011), Kresowy list” (2013), „W kropli czasu” (2014) i „Magia życia” (2016).

Czytaj więcej...

16Maj2017

plakat sztuka lat 80 drujk 01 01Dział Sztuki Współczesnej i Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie przygotowuje kolejną odsłonę swych bogatych zbiorów polskiej sztuki powojennej. Tym razem, z naszej zasobnej kolekcji pokażemy zespół prac powstałych w trakcie ósmej dekady minionego stulecia. Na pokaz złoży się blisko setka obiektów z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, form przestrzennych. Wyszły one spod ręki siedemdziesięciu jeden autorów, z których dwudziestu sześciu nie ma już wśród nas. W grupie artystów nieżyjących znaleźli się klasycy naszej nowoczesności: Jan Berdyszak, Jerzy Bereś, Andrzej Dłużniewski, Wanda Gołkowska,

Czytaj więcej...

14Maj2017

PLAKAT JUWE2Już 19 maja od godziny 19.00 w Kawiarni DeCaffencja w Chełmie zagrają dla Was: 3 siostry, Arias, Mensko, Hot load, Romantic soul rebel! 

3siostry- zespół powstał w połowie 1999 roku w Mińsku Mazowieckim. Pierwszy, stały skład formacji kształtował się prawie dwa lata, aż do początku 2001 roku, gdy do zespołu dołączył obecny perkusista 3sióstr – Marcin Zorro Moroz. Razem z nim mocną, miażdżącą dynamiką sekcję rytmiczną budował poruszający się w pięciu wymiarach najniższych dźwięków twórczości 3sióstr, basista Paweł Phil Polak. Obecnie na gitarze basowej gra Paweł Kalinowski. Gitarowa ściana totalnego czadu to pole działalności dwóch gitarzystów formacji – Piotra Petera Juszczaka i Marcina Sidney Polaka.

Czytaj więcej...

09Maj2017

Schowek01 15 e8e16eed6c 439707021a.pngWokal niczym z partyjnej trybuny, stylofony i garnitury z minionej epoki, mroczne baśnie osnute wokół brytyjskiego folku oraz szalony, zupełnie nieskrępowany taniec do współczesnej elektroniki. Takich i wielu innych atrakcji należy spodziewać się po kolejnej grupie artystów, którzy zagrają w Lublinie podczas tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia, odbywającego się w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina.

Czytaj więcej...

08Maj2017

menide 2017Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 21 maja o godz. 17:00 na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie! W wymiennej obsadzie „Mężczyzny idealnego” w reżyserii Stefana Friedmana znaleźli się m.in. Jacek Kawalec, Krzysztof Ibisz, Katarzyna Cichopek, Małgorzata Lewińska, Ewa Lorska, Mateusz Damięcki, Dariusz Kordek, Michał Milowicz, Adrianna Biedrzyńska, Piotr Pręgowski czy Dariusz Ross. Część z w/w aktorów na pewno pojawi się w Krasnymstawie! Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. 

Czytaj więcej...

05Maj2017

unnamed 1Majowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu ChBP upływać będą w cyklu „Dziecięcy świat”. Pokażemy w nich obrazy, które oczami dziecka patrzeć będą na sprawy ważne społecznie, obyczajowo, kulturalnie i życiowo po prostu.
Już w najbliższą środę pokażemy dramat sensacyjny Clinta Eastwooda z wybitną kreacją Kevina Costnera, którego bohater, pod wpływem splotu życiowych okoliczności, z przestępcy ewoluuje w troskliwego opiekuna małoletniego chłopca. W kolejnych tygodniach widzowie, którzy zdecydują się odwiedzić ChBP zobaczą jeszcze najnowszy obraz wybitnego kanadyjskiego reżysera Jeana-Marca Valee o wychodzeniu z życiowej traumy i tym jak może w tym pomóc przyjaźń z nastolatkiem

Czytaj więcej...

04Maj2017

wieczorbieszczadzki 03Chełmski Dom Kultury serdecznie zaprasza zespoły i solistów, którym bliskie są klimaty piosenki turystycznej i poetyckiej do udziału w Festiwalu „Na Skarpie”. Impreza odbędzie się w Chełmie, Skarpa przy Chadeku,w dniach 24 – 25 czerwca.

Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę, profesjonalne jury i atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą  (wyłącznie drogą mailową) do 12 czerwca.


Adres mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Gwiazdą festiwalu będzie zespół Dom o Zielonych Progach.

Dokumenty do pobrania na stronie: chdk.chelm.pl

Czytaj więcej...

03Maj2017

WRAzLIWOŚĆ POSTERZapraszamy na spotkanie z Teatrem na Poduszkach. 6 maja o godzinie 12:00 w sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie przy ul. Pocztowej 41, obejrzymy przedstawienie Teatru Conieco pt. „Wrażliwość”

Inspiracją sztuki jest baśń J.CH. Andersena pt. "Stokrotka", jej mali bohaterowie są krzywdzeni przez człowieka, a w końcu zostają wyrzuceni jak niepotrzebne przedmioty.
W tym miejscu zaczyna się spektakl. Zobaczymy stokrotkę leżącą na ulicy i przechodzących ludzi.
Scena pierwsza jest zrealizowana w technice teatru przedmiotu. Ludzie-buty i ich reakcje na porzucony kwiatek, to refleksje na temat wrażliwości ludzkiej.

Czytaj więcej...

28Kwi2017

hemarKrasnostawski Dom Kultury zaprasza 14 maja o godz. 16.00 do Sali Widowiskowej na koncert zespołu Kokliko, który zaprezentuje największe przeboje Mariana Hemara.

Kokliko, w którego skład wchodzą Jacek Sribniak (fortepian, śpiew), Adam Białowiejski (gitara, śpiew), Piotr Grzelak (altówka), Robert Brzozowski (kontrabas) wykonuje niezapomniane piosenki Mariana Hemara. Impulsem do zawiązania współpracy między tymi muzykami stały się wspólne zainteresowania polską i zagraniczną piosenką XX wieku. Pasja i radość z muzykowania to cechy charakterystyczne tego zespołu. Ich repertuar poza utworami Hermana, obejmuje także słynne songi takich bardów jak: Jaromir Nohavica czy Włodzimierz Wysocki.

Czytaj więcej...

27Kwi2017

Dzika ScenaTrasa koncertowa w ramach projektu „Kultura z Wami!". W Króla Rock'n'rolla wciela się: Piotr „Elvis" Jaworski. Spotykamy się w przestrzeni miejskiej w dniach 29-30 kwietnia pomiędzy godz. 9.00 – 14.00.

Piotr Jaworski – legenda powiatowych uroczystości i potańcówek. Stały bywalec festynów i przeglądów piosenki. Śpiewał dla starosty, burmistrza, niejednego wójta. Najlepszym sportowcom nieraz dedykował „We Are the Champions", seniorom „Wypijmy za błędy", a zakochanym „C'est la vie" Zauchy. Przez jednych nazywany Preslejem, przez innych Elvisem.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama