14°C
Środa 23 Sierpnia 2017
Imieniny: Apolinary, Filip, Róża
23Sie2017

tpKrasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny sezon z „Teatrem Polska”. W tym roku rozpoczniemy 2 września o godz. 18:00 od spektaklu „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina. Bilety w cenie 25 zł (20 zł ulgowy) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. 

Spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka to sztuka oparta na książce Ziemowita Szczerka pod tym samym tytułem.

Czytaj więcej...

23Sie2017

muzeumMuzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na Noc Kultury. W ramach darmowego wejścia, od godziny 18.00, można bedzie obejrzeć przygotowane wystawy. Natomiast o godz. 21.00 w Muzeum przy Lubelskiej 55 odbędzie się koncert Florilegium Musicum - Muzyczny Katalog XVII i XVIIIw.

Czytaj więcej...

22Sie2017

pan tadeusz 2 560

Na wyjątkowy seans filmowy w Noc Kultury (26 sierpnia 2017r) zaprasza o godz. 22.00 na dziedziniec muzeum przy ul. Podwalnej Stowarzyszenie „Łączy Nas Bug”. Chełmianie będą mieli rzadką okazję do obejrzenia „Pana Tadeusza” największej polskiej superprodukcji lat dwudziestych, zaginionej w czasie wojny, cudownie odnalezionej po 70 latach i zrekonstruowanej. W trakcie projekcji filmu, muzykę skomponowaną specjalnie do tego filmu, zagra na żywo  pod ekranem kinowym, kompozytor i performer Marcin Pukaluk.

Czytaj więcej...

21Sie2017

Haft reprodukcjaChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmie zapraszają na wernisaż wystawy haftów Igłą malowane, który odbędzie się 1 września 2017 r. o godz. 13.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40, Chełm).

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka organizująca zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji ruchowej, społecznej i zawodowej. Służy pomocą wykwalifikowanych terapeutów, psychologa, rehabilitanta i doradcy zawodowego.

Czytaj więcej...

17Sie2017


PLAKAT1 1Klimatyczna impreza nad Stawem w Wojsławicach! Wehikuł czasu może nas przenieść do lat 80-tych :) W programie wiele atrakcji! 

Już 19 sierpnia :)

Czytaj więcej...

16Sie2017

wronskiChełmska Biblioteka Publiczna w ramach tegorocznej Nocy Kultury (26 sierpnia 2017 r.) zaprasza na spotkanie wszystkich sympatyków biblioteki, którzy ten wieczór chcą spędzić w towarzystwie książek. W naszej ofercie znajdują się propozycje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

„Magiczna księga” to spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Fantazja, którego akcja rozgrywa się w starej Bibliotece, gdzie nocą wszystkie książki ożywają i wychodzą z nich baśniowe postaci.

Czytaj więcej...

14Sie2017

plakat bursztynyMuzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę pt. "Burszyn bałtycki i żywice kopalne", ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN.

Otwarcie wystawy odbędzie się 26 sierpnia br. o godzinie 17.30 w budynku muzeum przy ul. Lubelskiej 57.

 

Czytaj więcej...

03Sie2017

trabantem na koniec swiata 2Chełmski Dom Kultury i Kinobus zapraszają na "Trabantem na koniec świata" (Trabantem až na konec světa)
reżyseria: Dan Přibáň
produkcja: Czechy 2014
czas: 94 minuty


Czeska komedia dokumentalna. Dwa trabanty, jeden maluch i jedna jawa oraz pięcioro Czechów, dwóch Polaków i jeden Słowak na wyprawie przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Ponad 20 000 kilometów i cztery miesiące kumpelskiej, radosnej, choć nie pozbawionej niebezpieczeństw podróży.

Czytaj więcej...

28Lip2017

weselneDnia 6 sierpnia o godz. 18:00 w krasnostawskim Rynku odbędzie się impreza muzyczna „Weselne disco z tradycją w rynku". W repertuarze weselnym zaprezentują się: kapele ludowe „Łopieńczacy”, „Stryjowiacy” i „Siennica” oraz zespoły disco polo „Trio Top” i „Mondeo”.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części. Pierwszą o charakterze bardziej tradycyjnym, ludowym otworzą Łopieńczacy. Kapela działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku Górnym od 1995 roku, z powodzeniem kultywując tradycję regionu. Kapela wykonuje utwory ludowe i biesiadne. Występuje zarówno na imprezach o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma m.in. koncerty w ramach Chmielaków Krasnostawskich czy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Czytaj więcej...

24Lip2017

1 fot bartek warzecha 0Miło nam poinformować, ze Chełmski Dom Kultury kolejny już raz włączył się do programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W tym roku w ramach tego projektu będziemy mogli obejrzeć dwa spektakle.
10 września o godzinie 18.00 zobaczymy spektakl „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
18 listopada o godzinie 18.00 wystąpi u nas Polski Teatr Tańca z Poznania ze spektaklem „Żniwa” .

ChDK, 10 września 2017 godz. 18.00, bilety 20 zł.

 

Czytaj więcej...

21Lip2017

kr2017Dnia 22 lipca o godz. 18.00 na terenie Amfiteatru przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Czytaj więcej...

21Lip2017

plakat rzeba3Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ludowej. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace sześciu twórców pochodzących z terenu Województwa Lubelskiego. Są to: Adam Lipa, Stanisława Mąka, Jan Pawłowski, Danuta Perestaj, Ryszard Staiński oraz Jan Uścimiak. Wszyscy wyżej wymienieni autorzy od wielu lat tworzą w kanonie sztuki ludowej. Każdy z nich należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych lub do Klubu Twórców Ludowych działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury. Mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach. 

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama