17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan
29marca2018

29745435 1950943671596833 1081406982 n6 kwietnia 2018 (piątek) o godz. 19.00 zapraszamy do sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy  ul. Partyzantów 40 na koncert  zespołów ProGramy i Szalom Chełm.
Artyści zaprezentują tradycyjne pieśni żydowskie, psalmy oraz inne utwory znane z repertuaru zespołów.
    W zespole ProGramy zagrają; Kasia Klimczak – wokal, Mariusz Klimczak - gitara akustyczna, Mateusz Poterewicz - gitara basowa, Bogdan Łata – perkusja, Beniamin Kalisz – pianino i   gościnnie Mariusz Narolski - saksofon, klarnet.

Czytaj więcej...

28marca2018

19660 cKwietniowy cykl filmów, które złożą się na repertuar Klubu Dobrego Filmu ChBP, nosić będzie tytuł „Z wojną w tle”. Wszystko dlatego, że każdy z nich pokaże to jak konflikt wpływa na ludzkie losy i charaktery, nie pokazując jednocześnie nawet przez moment działań zbrojnych. Nie będziemy więc epatować śmiercią, krwią i brutalnością, ale raczej ludzkimi emocjami oraz całą galerią postaw i zachowań.

Czytaj więcej...

23marca2018

DT2018Krasnostawski Dom Kultury zaprasza do oglądania wystawy „Teatr FOTOgrafii”. Fotogramy Przemka Wiśniewskiego ozdobią hol KDK z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – Dotknij Teatru 2018, który przypada na 27 marca. Zdjęcia będzie można oglądać przez trzy tygodnie.
„Teatr FOTOgrafii” jest niebanalny. Przemysław Wiśniewski fotografuje sceny ze spektakli teatralnych... Spektakli, które nigdy nie zostały wystawione.  Aktorzy, role, scenografia i kostiumy, koncepcje reżyserskie, atmosfera - to wszystko odnajdziemy w jego autorskim projekcie.

Czytaj więcej...

22marca2018

plakat chaberkoW Muzeum Ziemi Chełmskiej (przy ul. Lubelskiej 56A) tylko do końca marca można oglądać wystawę... wycinanek. To bajecznie kolorowe prace chełmianki Marii Chaberko – nieżyjącej już artystki zwanej Papierkową Królową.

W najbliższą sobotę, 24 marca o godz. 13:00 odbędzie się „śródnisaż” wystawy, na który zapraszają przedstawiciele kilku pokoleń potomków artystki – rodzin Chaberków, Malinowskich, Iwanickich, Romanowskich – z Chełma, Świdnika, Lublina, Hajnówki.

Czytaj więcej...

21marca2018

kuba oldschool rgb finalPo prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Czytaj więcej...

05marca2018

plakat krautwurst 5Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. 8 marca o godz. 18.00 zaśpiewa dla Pań ..i Panów Mateusz Krautwurst.

 

 

Czytaj więcej...

03marca2018

osage 1Podczas marcowych spotkań w Klubie Dobrego Filmu ChBP przyglądać się będziemy temu jak funkcjonuje rodzina. W kolejne środy miesiąca oglądać będziemy filmy zebrane w cyklu „Grunt to rodzinka”.
Zaczniemy od niekonwencjonalnego podejścia w wychowaniu dzieci i ich zderzenia z brutalną rzeczywistością w fenomenalnym obrazie Matta Rossa z genialną rolą Viggo Mortensena. Później będzie ucieczka w wyobraźnię, by stawić czoła śmierci najbliższej osoby, ekranizacja rodzinnych pamiętników wybitnej dziennikarki Jeanette Walls w filmie ze znakomitymi kreacjami Brie Larson i Woddy’ego Harrelsona oraz koncert gry aktorskiej Julii Roberts i Meryl Streep w sadze rodzinnej z Hrabstwa Osage.

Czytaj więcej...

01marca2018

babę zesłał bóg plakatZapraszamy na koncert muzyczno-literacki pn. „Babę zesłał Bóg…”. Obchody Dnia Kobiet zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Chełm.
Podczas koncertu utalentowani chełmianie zaprezentują się w występach wokalnych, pokazie iluzjonistycznym i tanecznym oraz minikoncercie skrzypcowym. W widowisku wezmą udział: Michał Kowalczuk, Julia Makuch i Paulina Dadas, Aleksandra Radziszewska, Weronika Oleszczyńska, Wiktoria Czugunowa, Elżbieta Szewczak, Sylwia Plata, Patrycja Krukowska, Michał Kierepka, zespół „ProGramy”.

Czytaj więcej...

26lutego2018

01 Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę pt. Cuda natury. Rośliny i zwierzęta chronione regionu chełmskiego. Piękne, kolorowe fotografie ukazują rzadkie zwierzęta i rośliny, niektóre unikalne w skali europejskiej. Możemy podziwiać majestat orła przedniego w locie, bajecznie ubarwione motyle, sprytną wydrę, żółwia błotnego oraz wielu innych przedstawicieli fauny. Flora jest reprezentowana m.in. przez: wisienkę stepową, miłka wiosennego, zerwę kulistą, goryczkę wąskolistną. W gablotach wyeksponowano wydawnictwa ze zbiorów ChBP dotyczące ochrony przyrody w naszym regionie.

Czytaj więcej...

21lutego2018

plakat obraz obiekt druk 01Galeria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie serdecznie zaprasza do udziału w otwarciu wystawy „OBRAZ-OBIEKT”, które odbędzie się 23 lutego 2018 o godz. 18:00 w przestrzeni Galerii 72 przy ulicy Lubelskiej 55. W ramach pokazu zaprezentowanych zostanie blisko 80 obiektów, które wyszły spod ręki 37 autorów. Wystawa ma charakter międzynarodowy – obok prac twórców rodzimych, pokazane zostaną utwory artystów z Niemiec, Holandii, Węgier, Włoch, jak również Polaków zamieszkałych na stałe poza granicami kraju (Kazimierza Głaza z Kanady, Jerzego Grochockiego z USA,

Czytaj więcej...

20lutego2018

obraz3Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii  Pauliny Orsetti i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków w Lublinie zapraszają 2 marca 2018 r. o godz. 17.00 do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40,Chełm), na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”.
    Jolanta Kuśmierz mieszka i pracuje w Wisznicach w powiecie bialskim. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie,

Czytaj więcej...

14lutego2018

xxanaxx cieplo ebilet 600x600 chelmCiepło Tour to wyjątkowa bo akustyczna wersja koncertowa xxanaxxu. Specjalne aranże i oprawa wizualna pozwolą usłyszeć muzykę xxanaxxu w zupełnie nowej odsłonie.
Wiosenna wersja “Ciepło Tour” urozmaicona będzie o obecność dodatkowych instrumentalistów: wiolonczelistki, skrzypka i wibrafonisty. Nad oprawą wizualną będą czuwali VJ FkS i Black Light

ChDK, 21 kwietnia, godz. 19:00. Bilety: 30 zł , od 13 kwietnia: 45 zł.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama