-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

ania biografia anny przybylskiej b iext50072454 Rzadko umieszczam na blogu recenzje, ale ta jest wyjątkowa. Emocjonalna i pełna ciepła.
Dziękuję Magdzie Nowickiej za słowa, a Wam bardzo polecam pierwszą biografię Anny Przybylskiej autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego pt. Ania".

"Ksiazka wciągnęła mnie do tego stopnia ze straciłam poczucie czasu, nie sposób sie oderwać.
"Piękna" to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, żeby krótko i treściwie zrecenzować ta biografie .
Główne narratorki to mama, siostra, przyjaciółka (menedżerka) oraz sama Ania( archiwalne wypowiedzi są doskonale wpasowane do poruszanego tematu w danym rozdziale) Dlatego też jest to biografia szczera i prawdziwa, wcale nie koloryzuje Ani(!) a wręcz przeciwnie - co było dla mnie dużym zaskoczeniem - ukazuje że był czas kiedy " sodówka" uderzyła do głowy, o czym szczerze opowiada mama Ani.
Biografia jest przepiękna, czyta się ją bardzo szybko, rozdziały krótkie, treściwe, chronologicznie opisujące życie Ani począwszy od lat 70-tych, kiedy to poznali się jej rodzice.

Chusteczka obowiązkowa. Czytając ostatnie rozdziały płakałam jak bóbr .
Polecam! Polecam! I jeszcze raz polecam!"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fot. empik

Komentarze  

0 #1 Kaki 2017-10-14 11:48
Również uważam, że książka jest piękna. Lekturze towarzyszyło mnóstwo emocji, były chwile wzruszenia, ale też takie, gdy płakałam ze śmiechu. Poznałam też mnóstwo nieznanych mi dotąd faktów z życia Ani.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama