-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert

liść Warsztat Terapii Zajęciowej. Copiątkowe zajęcia z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo.
Zdobyłyśmy z E. film, o który wielokrotnie prosił pan Marian. A ja przy okazji projekcji nie omieszkałam się przymądrzyć.
- I widzicie państwo, teraz my wszyscy oglądamy to, co pan Marian sobie zamarzył. Jest fajnym przykładem na to, że jak się czegoś mocno chce i o to domaga, to się w końcu udaje.
- A ja się pani Kasiu nie zgodzę – odezwał Marian. Bo mi się pani ciągle podoba, ale ja wiem, że i tak nic z tego nie będzie. I nic nie wskóram. Więc nie mówi pani teraz prawdy, a ja tak pani ufam.
I mrugnął łobuzersko okiem.
A za chwilę nachylił, pocałował mnie w rękę i szepnął konspiracyjnie:

- Mam nadzieję, że pani nie uraziłem?

 

No i nie uśmiechnie się człowiek? Zawsze mówiłam, że to inna planeta ten WTZ na Połanieckiej. Lubię ją. Wbrew pozorom to my w tym naszym „właściwym, zdrowym, normalnym” świecie bywamy bardziej nieszczęśliwi. Oni tam nigdzie nie biegną. Nie muszą wiedzieć, rozumieć, pamiętać, obawiać, zarobić. Nie mają na głowach rat, strat, nieuczciwości czy niegodziwości. Być może to na nas patrzą jak na chomiki, które w swoich karuzelkach biegną po więcej pikseli, cali, pojemności silnika. Żeby zaimponować innym chomikom, których nie lubią.

 

Wcale to nie odkrywcza myśl, ale lubię myśleć, że ta niepełnosprawność chociaż dla nich samych nie jest nieszczęściem. Bo jej nie ogarniają. W ich świecie jest im całkiem dobrze. Jeśli oczywiście otoczenie jest dla nich dobre, bo z tym niestety bywa różnie. W naszym WTZ jest dobro.
Lubię, pozdrawiam, do zobaczenia jak zwykle w piątek

fot.A.Machowicz-Jaworska

Komentarze  

0 #3 daxner 2016-12-30 13:39
potrzebuję pomocy z sądu otrzymałam na moje odwołanie bez sprawy że podtrzymują orzeczenie wojewódzkiej komisji dla niepełnosprawny ch że ziecko nie wymaga stałej opieki czy mogę gdzieś się odwołać aby jednak była sprawa i zbadali syna
Cytować
+2 #2 szpak 2015-11-19 18:32
Z-N-A-K-O-M-I-T -E !!!!
Cytować
+2 #1 Izabela N. 2015-11-19 09:32
Pracuję z dziećmi niepełnosprawny mi i wiem, co autorka ma na myśli. Zgadzam się w stu procentach. Kiedy słyszę, że to ciężka praca, uśmiecham się, bo jak człowiekowi wytłumaczyć, że szczery uśmiech, serce jak na dłoni i ufne oczy tych dzieci to zapłata jakiej nigdzie indziej się nie dostanie.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama