13°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

 

mur 1 Jeśli można by zarabiać na przyciąganiu rozmówców, maści wszelakiej , to porszak parkowałby przy Połanieckiej jak ta lala.


Przystanek Escott, słoneczko na twarzy, codzienne "Vis a vis" Jarka B. w uszach.  Kierunek - grill u Ryby. Stoję sobie grzecznie z dala od ławeczki i celowo eksponuję białe, widoczne słuchawki. Że wsłuchana, zarobiona, nieprzystępna. Ale

gdzie tam pomogło.
Najpierw krucha staruszka o miedzianych włosach  spytała mnie o autobus. Słysząc, że chrypię dziś  jak Himilsbach, z życzliwością doradzała panią laryngolog. Podziękowałam i przesunęłam się na krawężnik, silnie wyglądając pojazdu CLA.
A po chwili pan 60+, bez ceregieli  stanął sobie obok mnie i rozpoczął.
- Do brata przyjechałem, ale go nie zastałem.
Ja tylko uśmiech. Grzeczny, acz króciutki i niezachęcający zupełnie.
Pan ponownie, bez cienia zniechęcenia -  Brata nie było w domu, więc co? Wracam.
- To może trzeba było zadzwonić?
- A jakoś nie pomyślałem. Kiedyś to na cegielni z nim robiłem. Raz kazali nam we dwóch  przenieść 32 tysiące cegieł w 8 godzin.
- 32.000 w jeden dzień??
I ten nieplanowany zachwyt był zapałką przy szlaczku z benzyną. Pooszłooo…
Dowiedziałam się zatem, że bracia  ładowali po 240 cegieł na jedną taczkę, że cegły się wypala pojedynczo, itd. Pokazywał mi pan żylaki na chudych łydkach od tej pracy na cegielni i że dolny odcinek kręgosłupa to też ma do d..y.   Gdy zapytałam, czy chociaż dobrze płacili, usłyszałam, że gdzie, to państwowa firma była.
I nagle pan z uśmieszkiem bazyliszka patrzy na mnie, wsłuchaną w te cegły:
- A męża pani ma?
- Nie.
- A chłopaka?
Tak.
- No to niech go pani zapyta, czy ma szczęście. On pewnie spyta, a dlaczego? Wtedy mu pani odpowie, że ma szczęście, że ma torbę, bo inaczej by musiał jajka w zębach nosić.

 

Ludzie nie przestaną mnie ciekawić.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. A.Machowicz-Jaworska

Komentarze  

0 #1 Aniaaaa 2016-11-23 12:31
hahaha cudowna jesteś :)
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama