20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

 

Poznałam króle w busie do Rejowca. Ramoliły się w siatkach z Carrefoura obok mojego siedzenia. Takie duże, dwa szare samce. Dość szybko załapały kołysanie auta i zbastowały z awanturą. No to zaraz pana wypytałam a po co, a dokąd, po ile sztuka. Dowiedziałam się że pryszczyca, zwana komarówką to zaraza jedna i że przez tę cholerę nie opłaca się teraz hodowla.

 

Za oknem migały mi siatki przy drodze, te jeszcze pozimowe. I przypomniała historia :)
Pracowałam w Krasnymstawie i co rano uskuteczniałam podróż busem z kierowcą Markiem. Codziennie 7.25 z Zachodu, radyjko, gorący chlebek rwany palcami, śmiech i gawęda. Kiedyś zaciekawiły mnie te plastikowe siatki wzdłuż szosy, przy polach. Że po co one są? Na to Marek:
- No to są siatki na zające, żeby na szosę nie wybiegały.
Aha. No skoro ekoludzie nawet żabom budują kładki i wiadukty, żeby sobie na kochanie do partnerów chadzały…to ok. Zając też człowiek.
Przez kolejne dni widziałam te siatki zza szyby, ale coś mi nie pasowało. Więc pytam:
- Marek, kto durny takie przerwy w tych siatkach porobił? Przecież zając nie jest taki głupi, jak zachce wybiec na jezdnię, to smyknie tą dziurą!

Jak wybuchnął śmiechem za Zawadówką, to się do Krupego nie mógł uspokoić. Nie przyszło mu do głowy, że uwierzyłam w te zające.
Ale nazwa się utarła. I ponoć w GDDKiA zatwierdzili ;)

 

 

 

Komentarze  

0 #1 Magdalenka 2016-12-06 10:33
Cały Marek :lol: :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama