-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert

unnamed Metoda immersji językowej jako skuteczna forma nauki języka obcego w przedszkolu.
Obecnie uznaje się, że jest to najskuteczniejsza metoda opanowania języka obcego. Immersja językowa, czyli zanurzenie w języku nie jest standardową metodą nauki. Jej celem jest rozbudzenie wrodzonych zdolności do nauki jęków obcych. Atrakcyjność i skuteczność tej metody spowodowała, że w przedszkolach coraz częściej wykorzystuje się ją w nauczaniu języków obcych, w szczególności języka angielskiego, z uwagi na jego popularność.
W przedszkolach, które wykorzystują metodę immersji językowej dzieci uczą się poprzez zabawę i codzienne czynności. Język obcy służy zatem do komunikowania się, a jednocześnie jest narzędziem do przyswajania innych ciekawych treści (na przykład z dziedziny przyrody, sztuki, j. polskiego czy też matematyki).


W praktyce wygląda to tak, że w przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele mówiący po polsku i po angielsku. Nauczyciel angielskiego rozmawia z dziećmi w tym języku, opowiada o wykonywanych czynnościach, odpowiada na pytania przedszkolaków. Dzieci zaś swobodnie zanurzając się w treściach obcojęzycznych, same mogą zwracać się opiekunów w języku polskim. Codzienny kontakt z językiem obcym ma o wiele większą skuteczność w przyswajaniu go niż krótkie zajęcia dwa razy w tygodniu, z których dzieci niewiele pamiętają poza piosenkami.


Na co dzień obcując z językiem obcym w naturalnym środowisku, maluchy swobodnie opanowują podstawy danego języka. Dzięki swobodnej interakcji z językiem obcym przedszkolaki nie są znudzone, ani zmęczone. Podnosząc aktywność intelektualną dziecka metoda ta zapewnia zdecydowanie wyższy poziom znajomości języka obcego niż podczas tradycyjnego nauczania. Immersja językowa wykorzystując naturalne predyspozycje każdego dziecka, nie wymaga żadnych specjalnych zdolności. Zanurzając dziecko w różnych treściach poznawczych poszerza zakres wiedzy także z innych przedmiotów, dając w ten sposób możliwość harmonijnego rozwoju różnych dziedzin wiedzy.

 

Warto poszukać w swoim mieście przedszkola, które zaproponuje naszemu dziecku tę atrakcyjną i faktycznie efektywną formę nauki języka angielskiego, a tym samym zapewni mu dobry start w przyszłość.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama