25°C
Sobota 19 Sierpnia 2017
Imieniny: Bolesław, Jan
18Sie2017

Kasza gryczanaGryka szturmem zdobywa nasze serca i stoły. Warto dowiedzieć się o tych niezwykłych nasionkach czegoś więcej ponad to, że ze względu na niezaprzeczalne walory zdrowotne i smakowe warto po nie sięgać.

W Inwokacji, znanym chyba wszystkim Polakom początkowym fragmencie „Pana Tadeusza”, Adam Mickiewicz już dawno temu dał wyraz swemu zachwytowi nad pięknem kwiatów gryki. Dziś coraz więcej osób podobnie zachwyca się bogatymi w składniki odżywcze nasionami tej rośliny.

Czytaj więcej...

16Sie2017

c 800 450Ludowe hafty, falbany i krata – taki właśnie jest styl country!
Country to nie tylko muzyka – to też styl w modzie, który kojarzy się z dżinsami, kowbojskimi
kapeluszami i botkami z szeroką cholewką. Projektanci na całym świecie czerpią inspiracje z kultowej
już mody z Dzikiego Zachodu, tworząc wyjątkowe projekty wzbogacone o elementy folklorystyczne.
Ubrania dla mieszkańców Dzikiego Zachodu z założenia miały być wygodne, praktyczne i wytrzymałe
- stąd wybór tkanin najwyższej jakości, duże kieszenie i wysokie buty.

Czytaj więcej...

11Sie2017

DziewczynkaMasa ciała to jeden z czynników silnie wpływających na zdrowie dziecka teraz  i w przyszłości. Wskaźnik BMI pozwala na łatwą jej kontrolę i ewentualne wczesne podjęcie działań zmniejszających ryzyko otyłości u malucha.

Dzieci rosną niezwykle szybko – w życiu dorosłym tempo przyrostu długości i masy ciała już nigdy nie będzie tak duże. Rozwój w pierwszych latach życia bardzo silnie rzutuje zaś na zdrowie  i jakość życia dziecka w przyszłości, dlatego troska o jego prawidłowy przebieg jest niezwykle istotna.

Czytaj więcej...

09Sie2017

Home Shopper Brand CMYKUbrania to jedna z najczęściej kupowanych przez internet kategorii produktowych. O ile wybór w sklepach online jest nieporównywalnie większy od tego w sklepach stacjonarnych, wiele z nas wciąż ma obawy przed zakupami w sieci, miedzy innymi ze względu na trudności w doborze odpowiedniego rozmiaru. Jak idealnie dobrać rzeczy ze sklepów internetowych radzi ekspert ds. zakupów, Maria Yelutina z firmy PayPal.

Czytaj więcej...

07Sie2017

Anna SlabonDokonywanie wyborów to bardzo ważna umiejętność, niezbędna w dorosłym życiu. Nie pojawia się nagle, tuż po osiemnastych urodzinach. Ważne jest kształtowanie jej od najmłodszych lat. Większa ilość wolnego czasu w wakacje, to doskonały moment na naukę tej istotnej umiejętności. Dzięki niej dziecko zyskuje świadomość faktu, że każda decyzja i wybór niosą za sobą określone konsekwencje oraz ma szansę wyrosnąć na niezależnego, samodzielnie myślącego dorosłego. Warto skorzystać z podpowiedzi eksperta i pomóc najmłodszym w trudnej sztuce wyboru.

Czytaj więcej...

03Sie2017

1000 dni Karmienie piersia jest najlepszym sposobem zywienia niemowlatKażde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, które zmieniają się z dnia na dzień. Wątpliwości kobiet karmiących dotyczące tego czy dziecko się najada oraz czy pokarm mamy ma odpowiednie wartości odżywcze są rzeczą naturalną. To pytania, która zadaje sobie każda mama karmiąca piersią. Warto pamiętać, że pokarm mamy jest najlepiej dopasowany do wyjątkowych potrzeb żywieniowych niemowląt. 1000 pierwszych dni życia dziecka, już od poczęcia, ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w przyszłości. W tym okresie młody organizm jest szczególnie wrażliwy na odpowiednią ilość składników odżywczych w diecie. Najlepszym rozwiązaniem dla malucha jest mleko mamy – przekonaj się jakim cudem natury jest ono dla dziecka!

Czytaj więcej...

01Sie2017

Lubella Makaron swidry groszek mlode pory i wedzony boczek bez produktuNa lato czekamy z utęsknieniem cały rok, dlatego teraz korzystamy z każdej okazji, by się nim cieszyć. Nieskończenie wiele możliwości do jego fetowania daje kuchnia. Dojrzewające w słońcu, świeże warzywa i owoce to prawdziwa mozaika smaków, aromatów i kolorów. W połączeniu z innymi produktami wysokiej jakości – delikatnymi rybami, mięsem czy makaronem, tworzą nieskończenie wiele inspiracji do przygotowania smacznych potraw naszego letniego menu – sałatek, dań głównych i deserów.

Czytaj więcej...

31Lip2017

Rynek e commerce w EuropieE-commerce w Polsce wypada słabo na tle krajów zaawansowanych cyfrowo

W wielu krajach Europy kobiety powyżej 45. roku życia są tak samo aktywne na rynku e-commerce, jak młodsze osoby. W Niemczech płeć piękna w wieku 45-54 lata stanowi największą część tego sektora, z wynikiem prawie 8 mln kobiet robiących zakupy online1. W Polsce natomiast aż 2 miliony kobiet po 45. roku życia jest wykluczonych cyfrowo, wynika z Raportu Aasa - Polki Wykluczone Cyfrowo 2017, opracowanego we współpracy z Kantar Public. Oznacza to duże straty dla rynku, ale pokazuje także ogromny potencjał jego rozwoju w przyszłości.

Czytaj więcej...

26Lip2017

child 1835730 960 720Dlaczego wsparcie ojca w 1000 pierwszych dni życia dziecka jest ważne?

Tata – to jedno z pierwszych słów, jakie wypowiada dziecko. Poprzez wołanie taty maluch pokazuje, jak duże znaczenie w jego życiu ma właśnie ojciec. Również podejmowane przez ojców decyzje są ważne dla rozwoju, zdrowia i przyszłości niemowlęcia. Tato, jesteś niezastąpiony – wspieraj swoje dziecko w 1000 pierwszych dni jego życia!

Czytaj więcej...

25Lip2017

140317 NIVEA 8538 logo sOdpowiednia motywacja do działania ułatwia osiągnięcie celu. Tak samo jest w przypadku talentów dzieci. Jak pomóc im w rozwijaniu umiejętności, tak by miały chęć do działania? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.

Jedno z bardzo ważnych zadań rodziców dotyczy dziecięcych zdolności i talentów. Rodzice powinni stwarzać dziecku okazję i możliwość próbowania swoich sił w różnych aktywnościach i dziedzinach (nauka, sport czy sztuka),uważnie obserwować swoje dziecko, by nie przeoczyć rodzącej się pasji czy uzdolnień, a w końcu dokładać starań, by ew. talent nie został zaprzepaszczony. Dziecko wykorzystujące swój potencjał łatwiej odnosi sukcesy, kształtuje sobie wysokie poczucie własnej wartości, zaspakaja potrzebę samorealizacji. W przyszłości talent może stanowić podłoże aktywności zawodowej lub wyznaczać jego hobby, pasję, której oddawanie się będzie ważnym elementem dorosłego życia.


Ale dziecięce zainteresowania bywają najczęściej zmienne, nietrwałe. Dzisiejsze pragnienie zdobycia umiejętności grania na gitarze może następnego dnia ustąpić marzeniu o zdobyciu mistrzostwa w dżudo lub chęci zgłębiania tajemnic starożytnego Egiptu czy jesiennego nieba. Ta zmienność dziecięcych zainteresowań ma charakter rozwojowy, inaczej mówiąc jest normalna i nie powinna wzbudzać w dorosłych niepokoju, ale… No właśnie, przecież wychowanie to także kierowanie przebiegiem rozwoju, wywieranie nań wpływu.

Czytaj więcej...

24Lip2017

programowaniaTrendy w sektorze IT są jednoznaczne - zapotrzebowanie na programistów dynamicznie rośnie. W Polsce, tylko pod koniec ubiegłego roku brakowało aż 50 tys. specjalistów. To jednak dopiero początek, ponieważ zgodnie z prognozami już za 3 lata deficyt ten będzie plasować się na poziomie 1 mln. Jak zniwelować lukę kadrową? Jakie inicjatywy podejmują firmy IT? 

Dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe, wysoka konkurencja rynkowa oraz technologiczny wyścig sprawiają, że zapotrzebowanie na programistów stale rośnie.

Czytaj więcej...

18Lip2017

140317 NIVEA 8538 logo sCzęsto wydaje nam się, że nasze dziecko jest szczególnie uzdolnione – posiada jakiś talent. Po czym rozpoznać wyjątkowe zdolności? Czym różni się talent od pasji? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.

Pasja (hobby, zainteresowanie) to posiadanie obiektu, którym się chętnie zajmujemy, który wywołuje w nas chęć utrzymywania lub pogłębiania kontaktu z nim, gromadzenia wiedzy na jego temat, przyglądania się, słuchania, czytania albo wykonywania wielu innych związanych z nim czynności. Tym obiektem pasji może być dowolny przedmiot (znaczki pocztowe, płyty z muzyką Kultu albo historia Francji) lub też dowolny rodzaj aktywności (hodowanie storczyków, jazda rowerem albo rysowanie).

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama