0°C
Wtorek 12 Grudnia 2017
Imieniny: Aleksander, Dagmara

zdjecie do artykuku Młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm swoją formę po wakacyjnej przerwie sprawdzili w rozegranych w Tyszowcach Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci . W wojewódzkiej konfrontacji reprezentanci powiatu chełmskiego zdobyli łącznie 26 medali i zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową. Najwięcej medali z chełmskiego powiatu zdobyli prowadzeni przez trenera Marcina Sadowskiego uczniowie Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym. Mistrzem województwa został Seredowski Kacper, na drugim stopniu podium uplasował się Nafalski Maciej i Kusiak Hubert. Natomiast na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami stanęli Pietrzak Miłosz i Kaczor Jakub. O jeden medal mniej zdobyli prowadzeni przez trenera Mirosława Czwalińskiego uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie. Na podium z Rudej Huty stanęli: Kochoń Szymon- złoty, Szwalikowski Bartłomiej-srebrny, Szwalikowski Mateusz i Denysiuk Szymon- brązowe. Z trzema medalami do domu wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej w Białopolu. Pierwsze miejsce zajął Wielgos Bartłomiej, a na drugim miejscu sklasyfikowany został Fedec Michał. Brązowy medal wywalczył Fedec Marcin. Wychowankowie trenera Zdzisława Białego Woźniak Michał i Lewandowski Jakub (obaj SP 8) i Wawrzyniak Jakub (SP Razem) wywalczyli tytuły wicemistrzów województwa. Brązowe krążki do Chełma przywieźli Tomaszewski Krystianowi (SP Arka), Jędruszczak Dawid(SP nr 1), Biały Gabriel (SP Żółtańce) i Piekło Karol (SP nr 11) . Z podopiecznych Dariusza Jabłońskiego najlepszą formę wykazali: Szewczak Adam (SP nr 11), Ciołek Mateusz (SP nr 4) i Kamiński Bartłomiej (SP nr 3).Ta trójka wywalczyła tytuły mistrzów województwa. Ponadto Dąbrowski Michał (SP 5) zdobył srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanęli Sidoruk Hubert (SP Wierzbica), Dudek Robert (SP Wierzbica) i Gugułka Kordian (SP 5).