9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
29Mar2017

sewW niedzielę, 26 marca 2017 r., rozegrana została w Lublinie trzecia, ostatnia runda Ligi Wojewódzkiej w strzelaniu z broni pneumatycznej. Puchar za trzecie miejsce klasyfikacji głównej wywalczyła Julia Łoś!

Liga Wojewódzka, składająca się z trzech rund, rozgrywana jest na zasadzie klasyfikacji opartej na dwóch najlepszych wynikach. Do niedzieli wydawało się, że karty już są rozdane. Jednak ponieważ strzelectwo jest sportem specyficznym... Julia Łoś, ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy, skasowała wynikiem dokonania kolegów i koleżanek z lubelskich klubów.

z medalami26 marca 2017 r. w Warszawie odbył się 12. PZU Półmaraton Warszawski, w którym wzięło udział ponad 12tys. uczestników, w tym ponad 3tys. kobiet!
Wśród uczestników biegu nie zabrakło biegaczy z Chełma, którzy jak zwykle nie zawiedli. Reprezentanci naszej lokalnej grupy "Chełm Biega" uzyskali świetne wyniki i byli bardzo widoczni w relacjach z imprezy.

Najlepszy z naszych zawodników Andrzej Makaryczew pokonał dystans 21,097 km w czasie 1:23:00 i zajął 7.miejsce w kategorii M50!

zamoscSześć medali i tytuł najlepszej drużyny w kraju to dorobek startu reprezentantek Cementu -Gryfa Chełm podczas rozgrywanych w Zamościu Mistrzostw Polski Juniorek/18-20lat/ i Pucharu Polski Kadetek /15-17 lat/. Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne z podopiecznych trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zaprezentowała 17 - letnia kadetka Patrycja Dudek, która wygrywając 5 pojedynków ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium. W decydującym pojedynku o pierwsze miejsce Patrycja pokonała reprezentantkę Rudy Śląskiej – Paulinę Danisz.

dragonBardzo dobry występ odnotowali młodzi strzelcy Dragona na X Ogólnopolskim Zlocie Orlików, który miał miejsce w dn. 17 - 19 marca 2017 r. w Siedlcach. Trzykrotnie uczestniczyli w ścisłym finale, co, wziąwszy pod uwagę rangę zawodów i liczbę zawodników (150), uznać należy za znaczący sukces.

Warte odnotowania jest, że zarówno dla Dawida Siwaka, jak i Miłosza Drozdy były to pierwsze strzelania finałowe w ich strzeleckiej karierze.
Dawid Siwak wystąpił w finale pistoletu pneumatycznego, gdzie zajął po dogrywce szóste miejsce. Najbardziej pechowe okazały się być dwa pierwsze strzały - odpowiednio były to 7,6 i 7,2.

rudahutaW Zespole Szkół w Rudzie Hucie po raz piąty rozegrany został Powiatowy Turniej w zapasach o Puchar Wójta Gminy Ruda –Huta. W grupie dzieci i młodzików o medale rywalizowało ponad 70 zawodników z ośmiu szkół. W imieniu Wójta otwarcia turnieju dokonał sekretarz Gminy Marek Słupczyński. Pomimo wielu obowiązków służbowych w trakcie turnieju przybył Wójt Gminy Kazimierz Smal, który podziękował wszystkim za udział i życzył samych udanych walk. Jak zawsze walkom od początku do końca bacznie przyglądał się dyrektor ZS w Rudzie –Hucie Adam Marszaluk.

Wegry Dorog 2017Utalentowany młody zawodnik Cementu Gryfa Chełm Szymon Szymonowicz kolejny już raz w tym roku odniósł sukces na zapaśniczej macie. Tym razem uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie reprezentował Polskę w corocznym Międzynarodowym Turnieju Kadetów na Węgrzech. Szymon wygrywając cztery i przegrywając jeden pojedynek ze srebrnym medalem stanął na drugim stopniu węgierskiego podium. Pierwsze zwycięstwo( 8:0) reprezentant chełmskiego klubu odniósł nad zawodnikiem Rumunii. W drugim pojedynku zapaśniczą matę opuścił pokonany na punkty ( 4:2) reprezentant gospodarzy.

City Trail 11.03.17W sobotę 11 marca 2017 r. nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbył się szósty - ostatni bieg z cyklu zawodów City Trail sezonu 2016/2017. Ponad 350 biegaczy pojawiło się na 5-cio kilometrowej trasie, w tym aż 14 reprezentantów drużyny Chełm Biega!

Oto ich wyniki (czasy netto/⁠brutto):
Łukasz Nestorowicz 16:25/⁠16:25 (3.miejsce!),
Józef Wójcik 19:48/⁠19:50 (43.miejsce, 5.miejsce w M40),
Bartosz Litwin 20:22/⁠20:24 (62.miejsce),
Mariusz Klin 21:01/⁠21:08 (83.miejsce),
Kamil Mackiewicz 21:41/⁠21:51 (116.miejsce),

gryfW Wierzbicy rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa w zapasach kobiet w grupie dzieci, młodziczek i juniorek. Do rywalizacji o medale oprócz klubów z naszego województwa przystąpiły reprezentantki WLKS Siedlce oraz drużyna ukraińskiego Klubu Sportowego Faworyt z Klesova z którą od kilkunastu lat współpracuje Cement Gryf Chełm. W poszczególnych grupach wiekowych medale zdobywały: Dzieci : Podolak Weronika – złoty .Młodziczki : Kamela Wiktoria – złoty, Branicka Dagmara – złoty, Korcz Kaja – 2 srebrny, Studzińska Nikola – srebrny, Wronka Aleksandra – srebrny.

lotwaZ udziałem 14 narodowych drużyn na Łotwie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Światowej Federacji Zapaśniczej UWW ( United World Wrestling ) juniorek do lat 20 w zapasach kobiet. W reprezentacji Polski wystąpiły dwie zawodniczki Cementu Gryfa Chełm – Maria Świeczak i Patrycja Dudek. Najwięcej powodów do radości miała Patrycja Dudek, która do Chełma wróciła z brązowym medalem. W drodze do finału uległa koleżance z kadry ,brązowej medalistce Mistrzostw Europy Kadetek Paulinie Martyce. Decydującą walkę o brązowy medal Patrycja rozstrzygnęła na swoją korzyść pokonując przez tzw. przewagę techniczną (10:) reprezentantkę Bułgarii – Valiantsinę Kirpichenko . Świeczak Maria sklasyfikowana została na siódmym miejscu.

11W Łukowie został rozegrany Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów i Młodzików im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej . Świetny występ na łukowskich matach odnotowały młode zapaśniczki oraz zapaśnicy z powiatu chełmskiego .Z podopiecznych trenera Dariusza Kucharskiego na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanęła Natalia Karbowiak i Aleksandra Łysomirska . Srebrny medal zdobyła Giers Wioleta ,a brązowe wywalczyły Borysiuk Klaudia , Dziedzic Kamila i Joanna Barabas. Na piątym miejscu zawody ukończyła Jedut Małgorzata. Jeszcze lepiej w łukowskich zawodach zaprezentowali się podopieczni Dariusza Jabłońskiego zdobywając sześć medali.

raciborzMocnym akcentem rozpoczęły inaugurację sezonu na krajowych matach reprezentantki MKS Cement Gryf Chełm. W I Pucharze Polski Seniorek rozgrywanym w Raciborzu wywalczyły 5 medali, zdobywając tym samym puchar Polski. Najlepszą formę w Raciborzu zaprezentowała liderka sekcji zapasów kobiet Katarzyna Krawczyk ,która w swojej kategorii wagowej była bezkonkurencyjna. Chełmska zapaśniczka wygrywając swoje kolejne walki w decydującym pojedynku, kto zdobędzie złoty medal w imponującym stylu przez tzw. przewagę techniczną ( 11:0) pokonała mistrzynię Europy - zawodniczkę ZTA (Zgierz) - Roksanę Zasinę. Srebrne medale wywalczyły Kamińska Katarzyna, Sobczyńska Ilona i Wawrzycka Anna . Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Dytrych Angelika.

WP 20170226 011W niedzielę, 26 lutego 2017 r. rozegrana została w Lublinie II Runda Ligi Wojewódzkiej w strzelaniach pneumatycznych. Po dwóch strzelaniach najwyżej w klasyfikacji open karabinu jest Miłosz Worobij (4), za nim są Aleksandra Wawron (5), Michał Nowosad (6), Julia Łoś (7) i Łukasz Kolano (9). W klasyfikacji pistoletu najwyżej sklasyfikowany jest Dawid Siwak (3).
Udany debiut zaliczyły siostry Julia i Natalia Kędzierawskie, które trenują od miesiąca.