0°C
Sobota 20 Stycznia 2018
Imieniny: Fabian, Sebastian

120823 F HK400 016 3 promile alkoholu w organizmie miał 21-latek z Chełma, który w takim stanie zdecydował się wsiąść za kierownicę. Spowodował kolizję z udziałem trzech samochodów. Jak się okazało nie miał też uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Wirskiego w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci z drogówki ustalili, że 21-letni chełmianin kierujący oplem, włączając się do ruchu zderzył się z omijającym go w tym czasie samochodem marki BMW. W wyniku tego zdarzenia kierowany przez niego opel uderzył też w zaparkowanego citroena. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało, że ma on w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna ten nie ma uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień do kierowania. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Ewa Czyż

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama