20°C
Wtorek 25 Lipca 2017
Imieniny: Krzysztof, Walentyna
19Lip2017

handcuffs 921290 960 720Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie 41-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Został ujęty przez mieszkańców gminy Białopole, gdy włamywał się do garażu znajdującego się na terenie ich posesji. O zdarzeniu pokrzywdzeni powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Dzisiaj z jego udziałem policjanci wykonują dalsze czynności procesowe.

Wczorajszej nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkańcy jednej z posesji w gminie Białopole ujęli mężczyznę, który chciał włamać się do ich garażu.

Czytaj więcej...

11Lip2017

zdj. KASFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kilkanaście ton odpadów, które trafiły do Polski z Ukrainy. Docelowo przeznaczony do odzysku towar miał trafić na Litwę.
Ładunek 13 ton odpadów z włókien syntetycznych trafił do Polski z sprawą importera z terenu Wielkopolski. Towar miał być dopuszczony do obrotu w Oddziale Celnym w Chełmie a następnie trafić na Litwę. Załączone do przesyłki dokumenty wzbudziły jednak podejrzenia funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

Czytaj więcej...

11Lip2017

fabryka1Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie z Wydziału Operacyjno – Śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zakończyli prowadzenie śledztwa przeciwko członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją papierosów. Śledztwo zakończono pod koniec czerwca br. przesyłając akta sprawy do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Czytaj więcej...

08Lip2017

ukr1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" czterech obywateli Ukrainy, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 80 tys. zł.

5 lipca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Zbereżu, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. włodawskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej dokonali przemytu papierosów.

Czytaj więcej...

05Lip2017

motoskryhiczynFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, przekonali się już wielokrotnie, iż pomysłowość przemytników i wykorzystywane przez nich środki nie mają granic. Tak było również podczas nieudanej próby przemytu w okolicach Skryhiczyna w pow. chełmskim. Tym razem do przemytu wykorzystano nie cztery a... dwa kółka.
Zdarzenie miało miejsce w okolicach Skryhiczyna w pow. chełmskim. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, podczas pełnionej służby, zatrzymali w rejonie granicy państwa 35 - letniego ob. RP.

Czytaj więcej...

05Lip2017

odprgranNie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe.
Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 32-letniego ob. Ukrainy. Podróżny usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci banknotu o nominale 50 złotych, w zamian za umożliwienie mu wjazdu na terytorium RP bez wymaganych dokumentów. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął, zatrzymał mężczyznę a o próbie korupcji powiadomił przełożonych.

Czytaj więcej...

04Lip2017

akpas2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej realizując czynności w ramach dwóch śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie, rozbili kilkunastoosobową grupę akcyzowych paserów. Dodatkowo do spraw zabezpieczono znaczne ilości środków finansowych, kilka samochodów oraz papierosy pochodzące z przemytu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach, rozbili grupę, która zajmowała się skupem, papierosów pochodzących z przemytu oraz ich dalszą dystrybucją w głębi kraju.

Czytaj więcej...

29Cze2017

cysterna1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski, pochodzącej z przestępstwa cysterny o wartości 60 tys. zł.

Czytaj więcej...

28Cze2017

zdj. KASFunkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Chełma udaremni wywóz instrumentów muzycznych wykończonych drewnem drzew tropikalnych objętych ochroną gatunkową CITES. Towar miał trafić na Ukrainę.

Czytaj więcej...

27Cze2017

zdj. KAS 2Kolejne 10 kilogramów bursztynu przechwycili celnicy z przejścia granicznego z Ukrainą w Dołhobyczowie. W tym roku na granicy w województwie lubelskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali już blisko 400 kg tej kopaliny.

Czytaj więcej...

23Cze2017

1 OCDDorohusk wjazdPrzemyt ponad 8 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze celno-skarbowi z przejścia granicznego w Dorohusku.

Czytaj więcej...

21Cze2017

DSC 0010Długi czerwcowy weekend okazał się bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Udaremnili oni przemyt papierosów o wartości ponad 1,3 mln zł. Jest to największy przemyt w tym roku w województwie lubelskim.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama