0°C
Poniedziałek 20 Listopada 2017
Imieniny: Anatol, Sędzimir
how buy acrobat 9 pro extended max license
windows xp sales dig this where can cs6 extended purchase autodesk autocad lt 2015
17listopada2017

banknotPonad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tuż przed zatrzymaniem, mężczyzna próbował przekupić funkcjonariusza.

Uwagę funkcjonariusza SG pełniącego służbę na przejściu granicznym, na kierunku wyjazdowym z kraju, przykuł kierowca samochodu ciężarowego od którego wyczuł on woń alkoholu.

Czytaj więcej...

13listopada2017

20171113 ciekawostki1W trakcie swojej pracy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej spotykają się z nietypowymi formami i przedmiotami przemytu.
9 listopada br. funkcjonariuszka z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie w trakcie kontroli ujawniła u obywatelki Ukrainy 40 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Ciekawe było miejsce ukrycia kontrabandy – sztuczny brzuch imitujący ciążę. Podróżna została ukarana mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Czytaj więcej...

13listopada2017

20171113 monety1Dobra pamięć, błyskawiczne kojarzenie faktów, spostrzegawczość to cechy niezbędne w pracy funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
9 listopada br. funkcjonariuszka z Oddziału Celnego „Port Lotniczy Lublin” wytypowała do szczegółowej kontroli obywatelkę USA udającą się do Monachium. Została ona zapamiętana jako osoba, która kilka dni wcześniej pytała funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej o przepisy dotyczące wywozu za granicę kolekcji zabytkowych numizmatów.

Czytaj więcej...

11listopada2017

20171109 pociag2Ze względu na wysokie zagrożenie przemytem artykułów akcyzowych międzynarodowy pociąg relacji Kijów – Warszawa jest przedmiotem ciągłego monitorowania ze strony funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Komórki podległe Lubelskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białej Podlaskiej na bieżąco analizują poziom ryzyka w tym obszarze i podejmują adekwatne działania. I tak, 7 oraz 9 listopada br. funkcjonariusze Referatu Realizacji w Zamościu zadecydowali o przeprowadzeniu szczegółowych kontroli wagonów pasażerskich kijowskiego składu.

Czytaj więcej...

11listopada2017

migr111Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które im w tym pomagały.

W nocy 1/2 listopada br. funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Chin. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Czytaj więcej...

09listopada2017

odprawaFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości, a konkretnie, przez dwa Komisariaty Policji oraz sześć Prokuratur Rejonowych. Zatrzymanie poszukiwanego obywatela RP było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia br., obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

Czytaj więcej...

09listopada2017

20171108 poczta3Próbę przemytu wyrobów farmaceutycznych udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.
3 listopada funkcjonariusze Referatu Realizacji w Zamościu przeprowadzili kontrolę przesyłek pocztowych w sortowni miejscowego oddziału Poczty Polskiej. W wyniku podjętych działań wykryli w 2 paczkach ponad 10 tys. sztuk tabletek i preparatów na potencję (m.in. „Malagra”, „Tadalafil”, „Kamagra”) o łącznej wartości około 142,2 tys. zł.
W związku z naruszeniem Ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, po dokonaniu stosownych czynności przez Służbę Celno-Skarbową, sprawa została przekazana do organów ścigania.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Czytaj więcej...

08listopada2017

20171107 zegarki4Próba przemytu zegarków z logo znanych międzynarodowych marek została udaremniona na przejściu granicznym w Dorohusku.
3 listopada br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku w trakcie rewizji autokaru marki „Neoplan” ujawnili 92 sztuki zegarków sygnowanych logiem znanych firm m.in. Diesel, Armani, Daniel Wellington, Casio. Odkryli również kilkanaście zabytkowych, metalowych naczyń i ozdób stołowych. Przemycany towar był ukryty w luku bagażowym oraz kabinie kierowcy.

Czytaj więcej...

07listopada2017

plpapierosy2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów przez „zieloną granicę". Tym razem przemytnicy na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej, próbowali spalić nielegalne wyroby akcyzowe.

6 listopada br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

Czytaj więcej...

06listopada2017

przemzber1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech przemytników, przy których ujawnili przemycone przez rzekę graniczną Bug papierosy o wartości ponad 200 tys. zł.

W dniu 3 listopada br. w okolicach miejscowości Zbereże w pow. włodawskim, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu, podczas patrolu granicznego, zatrzymali w rejonie granicy państwowej trzech obywateli Polski. Zatrzymani na gorącym uczynku przemytnicy, przemycili przy pomocy łodzi pontonowej, przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy do Polski, pudła wypełnione papierosami.

Czytaj więcej...

01listopada2017

20171031 zabytki 3Służba Celno-Skarbowa i Straż Graniczna w walce z przemytem zabytków

Próbę przemytu zabytkowych przedmiotów udaremnili funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Nadbużańskiego Oddziału SG.

25 października br. funkcjonariusze obu służb poddali szczegółowej kontroli, wytypowany wcześniej przez SG, samochód osobowy marki „Kia” na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W wyniku rewizji ujawniono w aucie zabytkowe przedmioty: 27 artefaktów o charakterze militarnym i religijnym (m.in. guziki wojskowe, Krzyż Opołczenia Mikołaja II, medaliki i krzyżyki prawosławne) oraz 69 monet

Czytaj więcej...

31października2017

20171031 papierosy 4Kolejne próby przemytu papierosów zostały udaremnione na przejściach granicznych w Dołhobyczowie i Terespolu.

26 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli na drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie samochód osobowy marki „Opel” na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazd został poddany prześwietleniu urządzeniem RTG, które wykazało że w przestrzeni nad zbiornikiem paliwa oraz w przerobionych tylnych podłużnicach auta znajdują się ukryte papierosy. Łącznie funkcjonariusze z Referatu Realizacji w Hrubieszowie ujawnili ponad 580 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej około 8 tys. zł. Do przemytu przyznali się podróżujący oplem obywatele Ukrainy.
Z kolei w dniu 27 października br., w trakcie wspólnej akcji kontrolnej Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej w Terespolu, funkcjonariusze obu służb ujawnili w składzie pociągu towarowego przybyłego z Białorusi papierosy bez znaków polskiej akcyzy. Kontrabanda była ukryta w elementach konstrukcyjnych wagonów, tzw. wózkach. Łącznie ujawniono 800 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 11 tys. zł. Obecnie trwa ustalanie sprawców przemytu.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama