0°C
Poniedziałek 22 Stycznia 2018
Imieniny: Anastazy, Wincenty
22stycznia2018

camry2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywóz z Polski pochodzącej z przestępstwa Toyoty Camry.

20 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 50 - letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Toyota Camry o szacunkowej wartości 90 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.

Czytaj więcej...

19stycznia2018

gar1Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 320 tys. zł oraz zatrzymanie trzech ob. RP, to wynik działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

W dniu 17 stycznia br., funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG, prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W wyniku prowadzonych czynności na terenie pow. chełmskiego, funkcjonariusze przeszukali jeden z garaży znajdujący się na prywatnej posesji.

Czytaj więcej...

19stycznia2018

DSCN577116 i 18 stycznia br. funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szczegółowe kontrole w międzynarodowym pociągu relacji Kijów - Warszawa nakierowane na walkę z przemytem artykułów akcyzowych.

16 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu w wyniku rewizji wagonów pasażerskich składu Kijów-Warszawa wykryli 21,1 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 274,6 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach przedziałów, korytarzy i toalet oraz dachach wagonów.

Czytaj więcej...

15stycznia2018

odprgraFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości.

11 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 24 - letniego ob. Mołdawii, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Szczecin – Niebuszewo, w związku z popełnionym rozbojem. 24 - latek, nie krył zaskoczenia, iż został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG, na wschodniej granicy kraju.

Czytaj więcej...

09stycznia2018

dpg doroFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, realizując zapisy znowelizowanej ustawy prawo o ruchu drogowym, zatrzymali podczas prowadzonych kontroli w grudniu ubiegłego roku już prawie dwieście dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Nowelizacja ustawy weszła w życie z dniem 13 listopada 2017r. i rozszerzyła uprawnienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W jej myśl funkcjonariusze, mogą zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu jeśli podczas przeprowadzanej kontroli okaże się to konieczne.

Czytaj więcej...

08stycznia2018

papierosy Kijow Wwa3W nowym roku stare nawyki, czyli papierosy w pociągu Kijów – Warszawa.
Pierwsza w tym roku kompleksowa kontrola, pod kątem walki z nielegalnym przemytem wyrobów akcyzowych, w międzynarodowym pociągu pasażerskim relacji Kijów - Warszawa przyniosła nadspodziewane efekty.
6 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu przeprowadzili akcję kontrolną w składzie kijowskiego pociągu. Ich działania dzielnie wspierały „Klara” i „Dżin”, psy służbowe przeszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Czytaj więcej...

08stycznia2018

vivaroFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pochodzący z przestępstwa pojazd marki Vauxhall Vivaro.

7 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 55 - letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Vauxhall Vivaro o szacunkowej wartości 60 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż samochód został skradziony na terenie Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

05stycznia2018

papswr2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali osoby przemycające znaczne ilości papierosów.

W nocy z 3 na 4 stycznia br. w pobliżu miejscowości Świerże, powiat chełmski, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, zatrzymali tuż po przemycie wyrobów akcyzowych dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu chełmskiego. Przy zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy w postaci: blisko 12 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 165 000 zł.

Czytaj więcej...

04stycznia2018

S500Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywóz z Polski Mercedesa S 500 pochodzącego z przestępstwa.

3 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 42 - letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Mercedes S 500 o szacunkowej wartości 50 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.

Czytaj więcej...

19grudnia2017

niemowlęW dniu wczorajszym około godziny 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o pozostawionym w zamkniętym samochodzie niemowlęciu bez opieki pod jednym z supermarketów.

Czytaj więcej...

18grudnia2017

kontrolaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, zatrzymali kobietę poszukiwaną przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatelka Ukrainy, aż sześć razy zmieniała swoją tożsamość aby uniknąć zasadzonych wobec niej kar.

Dziś (18 grudnia br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ob. Ukrainy, poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości.

Czytaj więcej...

15grudnia2017

pijany kierowca Ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca Skody który doprowadził do kolizji na ulicy Mościckiego w Chełmie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama