9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
30Mar2017

AUDI81Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 200 tys. zł.

28 marca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku - na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 30 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki AUDI A8 (rok prod. 2013r.) o szacunkowej wartości 200 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN, w toku dalszych czynności ustalono, iż pojazd został skradziony na terytorium Niemiec.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 3 mln zł.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta
Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj więcej...

28Mar2017

papierosyAż dwa samochody w ciągu jednego dnia stracił za przemyt papierosów 32-latek z Ukrainy. Innemu ukraińskiemu kierowcy z powodu przemytu funkcjonariusze celno-skarbowi skonfiskowali autobus.
O niemałej stracie może mówić 32-letni obywatel Ukrainy, który przekraczał przejście graniczne w Hrebennem. W peugeocie, którym mężczyzna wjeżdżał do naszego kraju funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli ponad 1,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Licząca niemal 1,5 tys. paczek tytoniowa kontrabanda ukryta była też w drugim należącym do 32-latka peugeocie, za kierownicą którego siedziała jego 29-letnia znajoma.

Czytaj więcej...

28Mar2017

sluzba1Próbę przemytu blisko 40 kg bursztynu i 40 opakowań środków ochrony roślin niewiadomego składu i pochodzenia udaremnili funkcjonariusze celno-skarbowi z przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku.
Bursztyn funkcjonariusze znaleźli w niedzielę (26.03.) w osobowym audi na białoruskich numerach rejestracyjnych. Ważące niemal 40 kg jantarowe kamyki wydostali z podłogi auta. Do ich własności przyznała się pasażerka, 47-letnia mieszkanka Brześcia. Kobieta tłumaczyła, że bursztyn kupiła jeszcze na Białorusi i wiozła do Gdańska. Miał być surowcem do wykonania obrazów. Gotowe bursztynowe dzieła Białorusinka chciała sprzedać w Niemczech.

Czytaj więcej...

28Mar2017

minikoparkaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski minikoparki, pochodzącej z przestępstwa o wartości 60 tys. zł.
Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano minikoparkę KUBOTA (rok prod. 2008) o szacunkowej wartości 60 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż koparka została wcześniej skradziona na terytorium Francji. Sprzęt próbował wywieźć na naczepie samochodu 27 - letni ob. Mołdowy, który został zatrzymany.
W sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze.

Czytaj więcej...

27Mar2017

wlo6Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przestępczością graniczną polegającą na organizowaniu przemytu z Ukrainy do Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a także handlem bronią, amunicją, materiałami wybuchowymi, narkotykami oraz fałszerstwem polskich dokumentów tożsamości.

Czytaj więcej...

18Mar2017

breathalyser 1684429 960 720Znajdujący się pod wpływem alkoholu kierowca autobusu i jego równie pijany zmiennik usiłowali wjechać do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Mężczyźni w takim stanie wieźli pasażerów. Dalszą ich podróż przerwali funkcjonariusze celno-skarbowi.
Funkcjonariusz kontrolujący autobus z Nowowołyńska wyczuł od 44-letniego kierowcy woń alkoholu. Zapach alkoholu czuć było też od drugiego z kierowców, który dodatkowo zachowywał się agresywnie i utrudniał kontrolę.

Czytaj więcej...

16Mar2017

fot.Słuzba Celno Skarbowa 1W legalnym transporcie alkoholu na Ukrainę brakowało whisky o wartości ponad 22 tys. euro. Próbę fikcyjnego wywozu towaru udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku.
Transport alkoholu jechał z Belgii na Ukrainę. W trakcie ważenia ciężarówki funkcjonariusze z przejścia granicznego w Dorohusku zauważyli, że uzyskany wynik jest inny niż waga wskazana w dokumentach. Różnica wynosiła ponad 4 tony. Zdecydowano o rozładunku i szczegółowej kontroli towaru.
Z dokumentów wynikało, że w ciężarówce powinno znajdować się ponad 15 tys. butelek różnych alkoholi, w tym 10,6 tys. butelek whisky. Podczas rewizji okazało się, że whisky brakuje - i to ponad 3 tys. butelek (ponad 2,5 tys. litrów).

Czytaj więcej...

16Mar2017

KOMATSUFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski ładowarki, pochodzącej z przestępstwa o wartości 125 000 zł.

15 marca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano ładowarkę KOMATSU (rok prod. 2008) o szacunkowej wartości 125 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż ładowarka została wcześniej skradziona na terytorium Rumunii. Sprzęt próbował wywieźć na naczepie samochodu ciężarowego 48 - letni ob. Ukrainy, który został zatrzymany.

Czytaj więcej...

15Mar2017

fot. UCS 1Warte ponad 100 tys. zł papierosy ukrył w podwójnym dachu kierowca ukraińskiej ciężarówki. Inny podróżny jechał z ważącym 24 kg tytoniem do fajki wodnej. Obu na próbie przemytu przyłapali funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Dorohuska.
Ukraińską ciężarówkę skontrolowali funkcjonariusze z komórki ds. zwalczania przestępczości ekonomicznej w Dorohusku. Licząca niemal 7,5 tys. paczek tytoniowa kontrabanda ukryta była w dachu kabiny. Do próby przemytu przyznał się siedzący za kierownicą auta 42-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna tłumaczył, że nielegalny towar chciał sprzedać w jednym z polskich miast.

Czytaj więcej...

14Mar2017

przejsciePrzed przejściem granicznym w Dorohusku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie próbował wyjechać z Polski.


W nocy z 12 na 13 marca br., podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej przed samym wjazdem na teren przejścia granicznego w Dorohusku, uwagę funkcjonariusza SG przykuł kierowca, od którego wyczuł on woń alkoholu. Funkcjonariusz podejrzewając, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu, przerwał mu podróż i uniemożliwił dalsze prowadzenie pojazdu.

Czytaj więcej...

13Mar2017

wu02Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" czterech obywateli RP, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 130 tys. zł.

11 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. RP, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej dokonali przemytu papierosów. Czterech mieszkańców Chełma zostało zatrzymanych i przewiezionych na teren Placówki SG w Woli Uhruskiej.

Czytaj więcej...

06Mar2017

wola0317Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" obywatela Ukrainy, przy którym ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 160 tys. zł.

3 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w okolicach miejscowości Uhrusk w pow. włodawskim, zauważyli osobę niosącą czarne pakunki, przemieszczając się od granicy państwowej w głąb terytorium RP. W wyniku kontroli tej osoby, ustalono, iż jest to ob. Ukrainy, który przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczył granicę państwa w celu przemytu papierosów.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama