-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

jak za Dnia 10 listopada 2017 r. w Krasnostawskim Domu Kultury miała miejsce premiera spektaklu kabaretowo – muzycznego pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Wydarzenie było częścią projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne”. Inicjatorką wydarzenia była Małgorzata Antoniak. Aktorami w przedstawieniu zostali słuchacze krasnostawskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spektakl został oparty na literaturze i muzycznych szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku. Został zrealizowany w formie kawiarenki literackiej, przywołującej osiągnięcia i twórczość artystów tamtego okresu. Widzom przybliżono takie postacie jak: Hanka Ordonówna, Coco Chanel, Julian Tuwim, Antoni Słomiński, Marian Hemar. Sięgnięto po utwory z repertuaru Henryka Warsa, Eugeniusza Bodo, kabaretu Qui Pro Quo czy Stanisława Grzesiuka. Usłyszeliśmy m.in. „Ach jak przyjemnie”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Syna ulicy” czy tytułowe „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Specjalne aranżacje w/w przebojów przygotowała Małgorzata Wożakowska-Lulek. Popisom wokalnym towarzyszył taniec, tutaj brylowała odpowiedzialna także za choreografię - Krystyna Kobylańska. Całość wyreżyserował instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury - Hovhannes Aleksanyan. Ponadto w spektaklu wystąpili: Jan Sepetkowski, Jerzy Bednarczyk, Halina Woińska, Eleonora Lewińska, Tamara Ilczak, Witold Ilczak, Stanisław Ciechański, Grażyna Ciechańska, Zofia Myka, Tamara Pyśniak. Zdzisława Jaciuk, Zofia Kostrzanowska, Maryla Woch, Małgorzata Antoniak, Barbara Lipiec, Henryk Woch, Stanisław Toczony i Bolesław Miciuła.
„Nie jesteśmy zawodowymi aktorami, stąd też serdeczna prośba do Państwa, abyście potraktowali przedstawienie z pewnym dystansem i lekkim przymrużeniem oka. Liczymy na wyrozumiałość i tolerancję . Mamy nadzieję, że przy tej okazji dostarczymy trochę wzruszeń i śmiechu” – apelowali twórcy wchodząc na scenę. Schodząc mogli być z siebie dumni. Publiczność, która wypełniła salę widowiskową do ostatniego miejsca, nagrodziła ich kilkuminutową owacją na stojąco.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama