20°C
Wtorek 25 Lipca 2017
Imieniny: Krzysztof, Walentyna
24Lip2017

Plakat Spotkanie Krasnystaw MediumMłodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie zaprasza 28 lipca w godz. 11 – 13 wszystkich zainteresowanych wyjazdem do pracy w Holandii na spotkanie informacyjne z przedstawicielem firmy COVEBO, która oferuje m.in.:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie
- atrakcyjne wynagrodzenia oraz terminowe wypłaty
- zaliczkę po przepracowanym tygodniu
- opiekę polskojęzycznego koordynatora
- zakwaterowanie oraz ubezpieczenie
- pomoc w organizacji wyjazdu do Holandii

Czytaj więcej...

22Lip2017

 

wakacjekdk2W dniach 3-7 lipca 2017 roku w Krasnostawskim Domu Kultury miał miejsce wakacyjny wypoczynek z programem profilaktycznym dla dzieci. Na organizację przedsięwzięcia zostało przyznane dofinansowanie ze środków publicznych zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017. W dniach od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia zamknięte, trwające po 4 godziny dziennie, w których wzięło udział 25 dzieci w wieku 6-12 lat.
W poniedziałek spotkanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, by młodzi uczestnicy mogli się lepiej poznać.

Czytaj więcej...

22Lip2017

 DSC8420W piątek 21 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka umowę na dofinansowanie projektu „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Chełm poprzez budowę sieci wodociągowych, budowę przydomowych oczyszczali ścieków i przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych”. Łącznie do programu aplikowało 178 jednostek, przy czym dofinansowanie otrzymało zaledwie 67 wśród których znalazła się Gmina Chełm.

Czytaj więcej...

21Lip2017

latawce poetyckie 2017 A3Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich miłośników poezji, prozy i muzyki na Latawce Poetyckie. W tym roku ich formuła została wzbogacona o spotkanie autorskie oraz dodatkowy koncert. Impreza zacznie się o 17.30 w piątek 28 lipca na dziedzińcu Dworku Starościńskiego, czyli siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Organizatorami imprezy są Krasnostawski Dom Kultury, z ramienia którego pieczę nad imprezą trzyma Marta Zorska oraz współpracujący z instytucją Konrad Grochecki, historyk, archeolog, animator kultury. 

Czytaj więcej...

21Lip2017

coveboW dniu 19 lipca b.r. między 11.00 a 13.00 w Młodzieżowym Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym odbyła się kolejna giełda pracy. Wakacje to dobry czas na znalezienie sezonowej pracy, na przykład w Holandii. Mieszkańcy Rejowca Fabrycznego i okolic mogli otrzymać informacje w tej sprawie podczas spotkania z przedstawicielem agencji COVEBO.
Oferty dotyczyły zatrudnienia m.in. przy pakowaniu kosmetyków, wyrobów mięsnych i innych produktów spożywczych oraz w magazynach i zakładach produkcyjnych.

Czytaj więcej...

21Lip2017

mowa320 sierpnia br. w Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie odbyły się warsztaty „Mowa ciała”, prowadzone przez doradcę zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Chełmie Elizę Mazurek oraz specjalistę ds. rozwoju zawodowego OSZ OHP w Chełmie Karolinę Lalkę Sobczuk. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez doradcę MCK OHP w Krasnymstawie programu rynku pracy z zakresu przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać wpływ mowy ciała na nasz wizerunek oraz jak może to wpływać na nasz obraz w oczach pracodawcy. W trakcie warsztatów padało również wiele pytań o wykorzystanie nowo zdobytej wiedzy nie tylko na gruncie zawodowym.

Czytaj więcej...

20Lip2017

lotniskoKolorowe leżaki, piasek i dwa boiska do siatkówki – tak wygląda Wakacyjna Strefa Relaksu LUZ, która powstała na terenie Portu Lotniczego Lublin. Miejsce wypoczynku ma służyć wszystkim chętnym, którzy mają ochotę rozegrać mecz siatkówki w otoczeniu lądujących samolotów.

Boiska zlokalizowane są na terenie zielonym lotniska, za parkingiem znajdującym się przed halą odlotów. Skorzystać z nich może każdy. Chętni mogą także dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Czytaj więcej...

20Lip2017

IMG 20170719 114051W dniu 19.07.2017r. doradcy zawodowi z Młodzieżowych Centrów Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym oraz z Krasnegostawu przeprowadzili zajęcia z uczestnikami półkolonii pod tytułem „Warsztaty Zawodo znawcze dla najmłodszych” w formie gier i zabaw edukacyjnych oraz warsztat z zakresu moja rola w grupie. Aktywność na zajęciach została nagrodzona drobnymi upominkami.
Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury DWOREK w Rejowcu Fabrycznym, z którym współpracujemy od początku funkcjonowania MCK OHP.

Czytaj więcej...

19Lip2017

DSC 0199W minionym tygodniu w Turowcu w gminie Wojsławice rozpoczęto prace porządkowe cmentarza, który założony został w I połowie XIX w. jako unicki, następnie przynależał do parafii prawosławnej. Prace rewaloryzacyjne wykonywane były w ramach realizacji projektu „Ocalimy od zapomnienia – RAZEM”, dofinasowanego z programu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2”. Grantobiorcą jest Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice. Jako wolontariusze w porządkowaniu obiektu pomagali mieszkańcy Turowca, Putnowice-Kolonii, Wólki Putnowickiej, harcerze Drużyny Wojsława oraz wolontariusze z Wojsławic.

Czytaj więcej...

17Lip2017

plutSGPonad 52 tys. podróżnych odprawili tylko w ciągu jednej doby na przejściach granicznych znajdujących się na terenie województwa lubelskiego, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Rekordową liczbę ponad 52 tys. podróżnych, funkcjonariusze NOSG, odprawili w przejściach granicznych w minioną sobotę (15 lipca br.). Średnio na dobę w przejściach granicznych, znajdujących się na terenie woj. lubelskiego, funkcjonariusze SG, dokonują odprawy około 45 tys. podróżnych.
Jak pokazują statystyki, w przedziale od stycznia do końca czerwca br., funkcjonariusze NOSG, odprawili już ponad 7 mln osób.

Czytaj więcej...

12Lip2017

gielda copy copy copy copyMłodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się 19 lipca 2017 roku w Dworku przy ul. Lubelskiej 24 a, w godz.11.00-13.00 z agencja pracy Covebo -wyjazdy do pracy do Holandii.
Jeśli szukasz pracy i jesteś zainteresowany naszą oferta przyjdź na spotkanie.


Bliższe informacje
MCK OHP w Rejowcu Fabrycznym
ul. Lubelska 24 A
Tel. 502 032 023


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

12Lip2017

home 167734 960 7205 lipca Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwały dzięki którym Gmina Chełm uzyska dofinansowanie na dwa projekty o łącznej sumie prawie 1,6 mln. Chodzi o projekt „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Chełm poprzez budowę sieci wodociągowych, budowę przydomowych oczyszczali ścieków i przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych”. Całkowita wartość projektu to 2568782,13 przy czym dofinansowanie wyniesie 1349819,00.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama