12°C
Piątek 22 Września 2017
Imieniny: Maurycy, Tomasz
where can i buy photoshop lightroom 6 excel 2013 oem license purchase excel 2013 photoshop cc student license cost photoshop cc autocad 2012
how photoshop cs6 extended discount access 2013 discount professional 2015 discount inventor professional 2015 cheap license autodesk autocad 2012
22września2017

u8W dniu 17 września 2017 r. odbył się koncert jubileuszowy Kapeli „Uroczysko” z okazji jubileuszu 5-lecia działalności w Krasnostawskim Domu Kultury.

Koncert otworzył i przywitał przybyłych gości Dyrektor KDK Damian Kozyrski, który przestawił sukcesy Kapeli, a w ramach urodzinowego prezentu przekazał członkom Kapeli nowe, piękne stroje ludowe. Podziękował również członkom Kapeli za te 5 lat działalności, podczas których byli oni muzycznymi ambasadorami Krasnostawskiego Domu Kultury i Miasta Krasnystaw.
Następnie głos zabrała Burmistrz Krasnegostawu, która wyraziła radość z funkcjonowania Kapeli oraz przekazała pamiątkowy ryngraf.

Czytaj więcej...

22września2017

airport 362406 960 720Linie lotnicze easyJet ogłosiły już rozkład lotów z Lublina do Mediolanu w sezonie letnim. Rejsy do stolicy Lombardii będą realizowane dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Od dziś mieszkańcy województwa lubelskiego mają możliwość zaplanowania zarówno białego szaleństwa na nartach na najlepszych włoskich stokach, jak i weekendu w słonecznej Italii.

Czytaj więcej...

22września2017

plakat zah11Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 28 września o godz. 17:00 do Sali Konferencyjnej na kolejne spotkanie z cyklu „Z archiwum historii".

Tym razem poświęcone będzie ono w całości wystawie „Wojenne rozstania”, którą mogą Państwo oglądać do końca września w holu KDK. Przypomnijmy, że wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ukazuje na przykładzie kilku rodzin wojenne losy Polaków. Zostały one przedstawione w wymiarze indywidualnych historii, z perspektywy codziennych doświadczeń okupacji niemieckiej i sowieckiej.

Czytaj więcej...

21września2017

hubertus30 września 2017r. Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura oraz Gmina Chełm, zapraszają na coroczną imprezę "Hubertus". Od godziny 12.00 na Janowskich pagórach będzie można oglądać gonitwę, kibicować jeźdźcom i ich koniom oraz skorzystać z pozostałych atrakcji.

Czytaj więcej...

20września2017

banner sacro17 544x770Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, debata poświęcona personalizmowi chrześcijańskiemu, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych, to tylko niektóre z tematów i atrakcji, które towarzyszyć będą IX edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w godzinach 10 -18 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. 

Czytaj więcej...

15września2017

PLAKAT SZM 23.09.2017Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw Plus” oraz Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie ,,SMAKI ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ”. Będzie to spotkanie promujące Dziedzictwo Kulinarne Regionu Krasnostawskiego z potańcówką ,,Krasna Cafe na Ludowo”. Impreza odbędzie się 23 września 2017 r. w godz. 15:00-18:00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie.

 

W programie spotkania:
- prezentacja i promocja produktów lokalnych z Regionu Krasnostawskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Czytaj więcej...

14września2017

Plakat A3 mediaStowarzyszenie „Mogę Więcej” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają 23 września o godz. 11.00 na „Pożegnanie słowiańskiego lata”.

Jest to impreza plenerowa, której celem jest integracja społeczna i międzypokoleniowa. Ta edukacyjna podróż ma przypomnieć jej uczestnikom o pochodzeniu naszych przodków i nas samych.

Czytaj więcej...

13września2017

zdjgieldaWczoraj tj. 12 września b.r. odbyła się pierwsza powakacyjna giełda pracy, zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym.
Zainteresowani mogli porozmawiać z przedstawicielem agencji Pośrednictwa COVEBO, uzyskać informacje na temat ofert i warunków zatrudnienia oraz proponowanego wynagrodzenia. MCK OHP w Rejowcu Fabrycznym współpracuje z agencją od dłuższego czasu . Jest to sprawdzony partner, który ma doświadczenie w skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia dla mieszkańców Rejowca Fabrycznego i okolic.

Czytaj więcej...

08września2017

trak4Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Zarządu w Poznaniu, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu, zatrzymali trzy ciągniki oraz ładowarkę o wartości ponad pół miliona zł.
W ostatnich dniach sierpnia br. funkcjonariusze NOSG z Placówki w Sławatyczach realizując czynności służbowe z funkcjonariuszami CBŚ Policji z Zarządu w Poznaniu, prowadzili na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego, działania związane z kontrolą legalności pochodzenia sprowadzanych do Polski ciągników oraz maszyn.

Czytaj więcej...

08września2017

IMG 42663 września 2017 r. w Wojsławicach zorganizowana została Biała Niedziela. W tym dniu mieszkańcy naszej gminy korzystali z bezpłatnych usług medycznych. W ramach tej akcji Instytut Medycyny Wsi w Lublinie wykonał ponad 200 badań w kierunku boreliozy, alergicznego zapalenia pęcherzyków płucnych, badania na 4 alergeny: grzyby, kurz siana, kurze pióra i naskórek trzody chlewnej. Z porad specjalistów: kardiologa, neurologa i gastrologa skorzystało 45 osób.

Czytaj więcej...

07września2017

wtz k1W dniu 07.09.2017r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie wraz z instruktorami Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowali spotkanie edukacyjne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie w ramach „Warsztatów zawodoznawczych”.
Uczestnicy wraz z opiekunami zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka jak również z wymaganiami i zasadami obowiązującymi w tym zawodzie. Zajęcia instruktażowe oraz pokazowe przeprowadzili st. sekc. Krzysztof Szadura oraz mł. asp. Piotr Szczygieł.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama