14°C
Poniedziałek 29 Maja 2017
Imieniny: Bogumił, Maria Magdalena
26Maj2017

sesja absolutorium 25.0525 maja podczas XXVII sesji Rady Gminy Chełm VII kadencji podjęto m.in. uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi gminy Chełm Wiesławowi Kociubie z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Realizacja ubiegłorocznego budżetu gminy przebiegała prawidłowo, po stronie dochodów (bieżących i majątkowych) to kwota 49.075.216,84 zł, na co składały się m.in. dochody własne, dotacje i środki na zadania własne, zadania z zakresu administracji rządowej, zlecone ustawami, na mocy porozumień, ze sprzedaży majątku.

Czytaj więcej...

26Maj2017

Konkurs Kultura z Wami plakatKrasnostawski Dom Kultury zaprasza mieszkańców miasta Krasnystaw do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze inicjatywy kulturalne. Jeżeli wiesz, czego Ci brakuje, jak chcesz spędzać wolny czas lub co warto zorganizować w naszym mieście, weź sprawy w swoje ręce! Twój pomysł, nasze pieniądze, wspólna realizacja!
Chcesz zorganizować koncert, wystawę, warsztaty lub masz ochotę pochwalić się swoją twórczością realizując film, nagrywając piosenkę czy wydając tomik poetycki, wypełnij formularz konkursowy i dostarcz go do KDK-u do 16 czerwca 2017 roku. Pamiętaj liczy się data wpływu! Na realizację swojego pomysłu możesz otrzymać nawet 7.000,00 zł!

Czytaj więcej...

24Maj2017

pszczolaŚwięto jedyne w swoim rodzaju. 4 czerwca do Okszowa zjadą się pszczelarze, właściciele pasiek, rzemieślnicy i wytwórcy z całego kraju, choć nie tylko, bo rokrocznie Święto Pszczoły ściąga gości z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, a nawet Węgier. Ich stoiska złożą się na miasteczko namiotowe na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.
Początek słodkiego święta w Okszowie już o godz. 10.30 (w niedzielę)- 4 czerwca 2017r. Będzie można kupić miód, produkty i sprzęt pszczelarski, a nawet kosmetyki na bazie miodu.

Czytaj więcej...

24Maj2017

lbn„Wszak każda wie istota, że Paryż słynie z mód, Polesie słynie z błota, a z wód leczniczych Busk. Wenecja ma gondole, Warszawa słynie z ciast. Zgadnijcie, które wolę, z tych wymienionych miast. To właśnie Lublin…” – tymi słowami zaczyna się piosenka o Lublinie nagrana specjalnie na Noc Kultury z okazji Wielkiego Jubileuszu 700-lecia miasta.

Czytaj więcej...

22Maj2017

kapuX Ogólnopolski Zlot Miłośników Twórczości Ryszarda Kapuścińskiego „Kapumaniacy”, Pawłów 25-26.05.2017 r.

PROGRAM

Czwartek, 25 maja 2017
godz. 10.00 Konkurs „Życie i twórczość Ryszarda Kapuścińskiego”

 

Piątek, 26 maja 2017
godz. 9.30 Warsztaty reportażu:
• Reportaż radiowy - prowadząca Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (dziennikarz Radia Lublin)
• Reportaż telewizyjny - prowadzący Leszek Wiśniewski (scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz TVP Lublin)
• Reportaż prasowy - prowadzący Mirosław Ikonowicz (reporter, dziennikarz PAP)

Czytaj więcej...

21Maj2017

 DSC563017 maja w świetlicy w Żółtańcach odbyły się eliminacje do ósmego już finału Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia, który jest nieodłączną częścią Festynu ”Dzieci Dzieciom”. Komisja w składzie Agnieszka Piekaroś – Padzińska z UMCS w Lublinie, Mariusz Matera i Krzysztof Kostrubiec po przesłuchaniu blisko 50 występów w dwóch kategoriach wiekowych do koncertu finałowego nominowała następujących wokalistów:


Kategoria Duety gr. A (szkoły podstawowe)
- Zuzanna Dzieńkowska i Julia Król
- Marta Nafalska i Karolina Semeniuk

Czytaj więcej...

20Maj2017

airport 362406 960 72021 maja odbędzie się pierwszy lot z Lublina do Liverpoolu, inaugurując tym samym kolejne połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty do miasta Beatlesów będą realizowane, przez linie lotnicze Wizz Air, dwa razy w tygodniu.


Podróżni z nowego połączenia będą mogli korzystać w środy i niedziele. Samolot będzie odlatywał
z Portu Lotniczego Lublin o godzinie 18:00, a w Liverpoolu wyląduje o 19:15. Rejsy powrotne zaplanowane są na godzinę 20:15 z lądowaniem w Porcie Lotniczym Lublin o 23:55.

Czytaj więcej...

18Maj2017

zmnSerdecznie zapraszamy na jedenasty Festyn „Dzieci Dzieciom”, który odbędzie się 28 maja, o godz. 1300 nad Zalewem Żółtańce. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Podczas festynu przeprowadzana zostanie licytacja, tradycyjnie licytować będą Paweł Ciechan i Przemysław Kargul. W tym roku ponad 70 ofiarodawców przekazało Nam przedmioty, wśród których znajdują się takie „perełki” jak: zestawy kosmetyczne, biżuteria, książki, koszulki z autografami, gry i płyty, pióra, długopisy, maskotki i zabawki, meble, obrazy, rękodzieła, talony, vouchery i inne drogocenne gadżety.

Czytaj więcej...

18Maj2017

IMG 20170517 131129W dniu 17 maja b.r. w godzinach 13.00 - 15.00, odbyła się kolejna giełda pracy z przedstawicielem agencji zatrudnienia COVEBO. Agencja ta zatrudnia między innymi w produkcji, przy sprzątaniu, w logistyce oraz na budowach. COVEBO ma w bazie oferty dla wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą liczyć na naprawdę godziwe zarobki. 

Uczestniczący w spotkaniu z przedstawicielem agencji zatrudnienia mieli okazję zarejestrować się przed wyjazdem do pracy oraz do zadawania pytań dotyczących wyjazdu, wynagrodzenia, zakwaterowania, dojazdu do pracy itp.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pszczolaStarosta Chełmski serdecznie zaprasza na XXI Nadbużańskie Święto Pszczoły, które odbędzie się 4 czerwca 2017r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Na gości czekać będą specjalnie przygotowane stoiska, kiermasz twórców ludowych i kół gospodyń. Będzie można posmakować najróżniejszych miodów, jak również wziąć udział w wielu konkursach dla dzieci i dorosłych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe. Na scenie wystąpią soliści i zespoły muzyczne, a także będzie można podziwiać taniec  w wykonaniu najmłodszych.

Start o 10.30

Czytaj więcej...

15Maj2017

medal2Marianna Tomczyk Kral z Srebrzyszcza została uhonorowana Srebrnym Medalem „ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU”. Marianna Tomczyk Kral to matka sześciorga dzieci, z których czterech synów służyło w polskiej armii. Medal ten nadawany jest w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Synowie p. Marianny kultywują rodzinne tradycje, bowiem ich dziadek służył w polskiej armii w czasach II wojny światowej, przeszedł cały szlak bojowy i był wielokrotnie odznaczany. 

Czytaj więcej...

15Maj2017

OSP STAW ZAWODY 90LECIE 4 KopiowanieW niedzielę 14 maja w Stawie odbyły się uroczyste obchody 90 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie. Uroczystość połączona była z Gminnymi Zawodami Sportowo – Pożarniczymi Drużyn OSP. Oprócz sześciu drużyn dorosłych OSP w zawodach startowało pięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Chełm.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele w Stawie o godzinie, w której uczestniczyły władze gminy, poczty sztandarowe, druhowie z OSP i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na teren przy Zespole Szkół w Stawie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama