9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
29Mar2017

unnamedMłodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Krasnymstawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Targach Pracy i Edukacji, które odbędą się 6 kwietnia 2017 roku (czwartek) w godzinach od 10:00 do 13:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie przy ul. Zamkowej 1.
Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do uczniów klas maturalnych, III klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz do osób poszukujących pracy.

Czytaj więcej...

28Mar2017

wizzWizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie ŚrodkowoWschodniej, ogłasza dzisiaj nową trasę z Lublina do Tel Awiwu w Izraelu. Najnowsze połączenie WIZZ zacznie działać 17 czerwca, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Bilety na nowe połączenie są dostępne w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 149 PLN*
.
Tel Awiw to nowoczesne, kosmopolityczne, tętniące życiem miasto. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku przez cały rok. Turyści doceniają wyborną kuchnię i wyjątkowy smak kawy.

Czytaj więcej...

27Mar2017

IMG 022627 marca w Porcie Lotniczym Lublin odbył się inauguracyjny lot na trasie Monachium – Lublin - Monachium. Rejsy będą odbywały się codziennie. Połączenie realizowane jest przez linie lotnicze BMI Regional.


– To bardzo ważny kierunek, zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych, jaki i turystycznych. Połączenie Lublina z dużym portem przesiadkowym sojuszu Star Alliance otwiera ogromne możliwości przed naszymi pasażerami.

Czytaj więcej...

24Mar2017

hand holding penKrasnostawski Dom Kultury przystąpił do realizacji projektu „Kultura z Wami!”, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017". W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, dzięki której możliwe będzie poznanie Państwa oczekiwań w sferze działalności kulturalnej oraz opinii na temat naszej pracy. Informacje uzyskane dzięki tej ankiecie zostaną wykorzystane do opracowania diagnozy zasobów i potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz uwzględnione w dalszej pracy naszej instytucji. Ponadto w ramach projektu „Kultura z Wami!” w czerwcu zostanie ogłoszony nabór na inicjatywy lokalne. Szczegóły na stronie KDK - www.kultura.krasnystaw.pl

Czytaj więcej...

24Mar2017

powstaniezamojskie2017Krasnostawski Dom Kultury, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Krasnegostawu na pokaz filmu dokumentalnego „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944”. Seans odbedzie się 30 marca o godz. 16.30 w Sali kinowej KDK. Wstęp wolny!

Film ma na celu przybliżenie widzowi tragicznych losów polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w okresie II wojny światowej, wiedzy o niemieckich akcjach wysiedleńczych i pacyfikacyjnych na tym terenie oraz bohaterskiej walce zbrojnej oddziałów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich w obronie ludności cywilnej oraz na rzecz wywalczenia niepodległości.

Czytaj więcej...

24Mar2017

NexusDnia 18 lutego 2017 r. w Starym Zamościu miała miejsce kolejna edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczony Stary Zamość”. W imprezie organizowanej przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury zaprezentowało się ponad 400 tancerzy z całej Lubelszczyzny. Pod tym względem była to jedna z większych imprez tanecznych organizowanych w regionie. Turniej składał się z dwóch bloków. Pierwszy stał pod znakiem hip hopu, w drugim tancerze i formacje prezentowały się w innych formach tańca takich jak: disco dance, show dance czy modern jazzie.

Czytaj więcej...

24Mar2017

100 7258Około 30 wystawców wzięło swój udział w Targach Edukacji i Pracy "Młodzież - Praca - Perspektywy", organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym w dnia 22 marca b.r. Głównymi adresatami targów byli uczniowie okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Z myślą o tej grupie odbiorców zaproszone zostały niemal wszystkie placówki z Chełma, a także szkoły w Krasnegostawu i Lublina. Z kolei poszukujący zatrudnienia mieli okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami i przedstawicielami agencji, oferujących pracę w Polsce i poza jej granicami.

Czytaj więcej...

22Mar2017

 fot.K.Malec 1Remontujesz mieszkanie? Planujesz budowę domu? Chcesz na nowo zaaranżować swoje M3? Marzysz o zieleni i kwiatach w ogrodzie? A może rozważasz kupno mieszkania? Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz podczas Targów LUBDOM oraz Targów Mieszkań i Nieruchomości w Lublinie (24-26 marca 2017 r.; Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11)


Nowa odsłona – budownictwo, aranżacje, ogród
Wszyscy, którzy chcą zmienić coś w swoim wnętrzu podczas Targów LUBDOM znajdą  meble, dekoracje, oświetlenie oraz dodatki i akcesoria (szkło, ceramika, tekstylia).

Czytaj więcej...

18Mar2017

lublin6 nowych tras i 2 nowych przewoźników w sezonie letnim Portu Lotniczego Lublin

Sezon letni w Porcie Lotniczym Lublin przyniesie znaczne rozszerzenie siatki połączeń.
W rozkładzie pojawi się 6 nowych tras. Lublin zyska bezpośrednie połączenie do: Monachium, Tel Awiwu, Kijowa, Barcelony, Liverpoolu oraz Heraklionu. Pojawią się także 2 nowe linie lotnicze: PLL LOT oraz BMI Regional. W szczycie sezonu oznaczać to będzie 42 rotacje tygodniowo i oferowanie na poziomie ponad 355 500 miejsc.

- Rozkład lotów w sezonie letnim prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Czytaj więcej...

15Mar2017

plakat targi Edukacji i Pracy 22.03.2017 2Targi adresowane są przede wszystkim do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej, głownie dla uczniów gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Znane i cenione szkoły ponadgimnazjalne i policealne zaprezentują swoje oferty edukacyjne, młodzieży z naszego i najbliższego regionu.

Równie ważnym celem Targów jest umożliwienie osobom bezrobotnym oraz poszukującym pracy bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz zapoznania się z ofertą instytucji szkoleniowych. Targi są też okazją do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z pośrednikami pracy i doradcami zawodowymi.

Czytaj więcej...

14Mar2017

 DSC50911 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Żółtańcach odbyły się II Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych. Organizatorami byli: Biuro Promocji Gminy Chełm, AZART Grupa Peleton oraz Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX – ZSO Nr 1 w Chełmie. Patronat medialny nad zawodami objął tygodnik lokalny „Nowy Tydzień”. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.
Ponad 60 miłośników rowerowego szaleństwa startowało w szesnastu kategoriach od najmłodszych do najstarszych. Wszystkie kobiety i chłopcy rywalizowali na dystansie 2 km, mężczyźni jechali na dystansie 4 km, a trasy różniły się ukształtowaniem terenu.

Czytaj więcej...

10Mar2017

siedl07 marca b.r. doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP przeprowadził zajęcia z licealistami klasy II w Siedliszczu. Uczniowie rozwiązali test Soft Skills, omawiali wyniki oraz wypowiadali się na temat uczuć i emocji jakie im towarzyszyły podczas jego rozwiązywania Uczniowie brali bardzo aktywny udział w zajęciach, chętnie mówili o własnej kreatywności, którą mogli sprawdzić podczas ćwiczeń na zastosowanie np. spinacza. Pracowali w grupach i wyniki jakie osiągnęli były satysfakcjonujące zarówno dla młodzieży jak i dla doradcy prowadzącego zajęcia.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama