-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

home des Tak jak w ubiorze, tak i we wnętrzach pewne rzeczy po prostu nie wychodzą z mody. Zmienia się natężenie i poszczególne elementy, ale styl pozostaje.

Jak bumerang powraca do wnętrz klasyczne połączenie czerni i bieli. Przez jakiś czas gościło głównie w łazienkach i nieśmiertelnej szachownicy, (którą tak na marginesie uwielbiam w różnych konfiguracjach :) ) w przedpokojach, holach czy kuchniach. Od pewnego czasu jednak znów coraz chętniej wykorzystujemy je w salonach czy sypialniach.
Black&white zdecydowanie najczęściej spotkamy we wnętrzach prostych, wręcz minimalistycznych, gdzie często zadajemy sobie pytanie - Serio? Ktoś tu mieszka?

Połączenie to w intuicyjny sposób podkreśla nam czystość form czy nadaje charakterystycznego, nieco surowego klimatu.

 

homedesign pint insta pinterest pinterest home styling.blogspot pt

 

Ale nie oznacza to absolutnie, że czarno białe wnętrza nie mogą być bardziej "udomowione". Użyte materiały, faktury pozwolą nam na manipulację charakterem pomieszczenia. Czarne pluszowe poduchy czy miękkkie dywany w czarno-białe wzory potrafią być ciepłym dodatkiem, który zachęca do relaksu i nie sprawi, że boimy się zostawić odciski palców!

 

pinterest harendrom.blogspot com pinterest1 pinterest3

 

Zabawa dodatkami w czerni i bieli może być wersją dla osób, które niekoniecznie chcą "pójść na całość" ;) W sklepach oferujących dekoracje i produkty wystroju wnętrz z pewnością znajdziemy duży wybór akcesoriów do każdego pomieszczenia w domu. Poczynając od wyposażenia kuchni, a na tekstyliach kończąc.

 

freshhome com lushome pinterest4

 

Niewątpliwym atutem B&W jest fakt, że łatwo możemy tu wprowadzić dowolny inny kolor. Świetnie będą tu kontarastowały mocno nasycone lub neonowe kolory. Lecz z uwagi na to, że jest to bardzo wyraziste wnętrze isteniej ryzyko, że szybko nam się znudzi. O ile nie pokusimy się o zmianę obicia kanapy, czy też nowy dywan, to dość łatwo możemy wprowadzać innowacje, chociażby drobnymi elementami ozdobnymi jak ramki, osłonki na doniczki, podkładki czy poszewki poduszek. Używając łagodniejszych kolorów, z pewnością dłużej pozostaniemy z danym wnętrzem.

 

Dla miłośników natury, polecam najlepsze czarno-białe dodatki ever ;) Ozdoba każdego wnętrza gwarantowana!

 

kot1

 

Przeczytaj więcej na:  elledesign.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama