-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

Binek Planując przestrzeń mieszkalną musimy wziąć pod uwagę wszystkich mieszkańców. Tak, również tych futrzastych, pierzastych czy pokrytych łuską. Bywa, że przy niewielkiej przestrzeni staje się to prawdziwym wyzwaniem, jeśli chcemy, aby każdemu żyło się wygodnie.

Będąc na etapie wyboru pupila warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Miłośnicy psów, mieszkający w kawalerce pewnie nie zdecydują się na rybki „w zamian”, ale powinni rozważyć mniejsze rasy, aby w przyszłości oszczędzić sobie i dużemu psu uciążliwości mieszkania na małej przestrzeni. Kiedy nie ogranicza nas metraż naszego M i tak pozostaje nam do zaplanowania kilka rzeczy :)

 

Miejsce do spania
Podobno właściciele psów i kotów dzielą się na tych co śpią ze swoimi zwierzakami i tych co się do tego nie przyznają ;) W założeniu jednak własne miejsce do spoczynku powinien mieć zapewniony każdy domownik. Wybierając miejsce na legowisko dla psa bierzemy pod uwagę wygodę jego i naszą. Często jest to hall czy przedpokój. W przypadku braku miejsca musimy pomyśleć nad legowiskiem w pokoju dziennym. Jeśli tak się dzieje, wybieramy wtedy estetyczne formy, starając się, aby takie psie posłanie nie stanowiło centralnego punktu w salonie, a raczej wtapiało się w otoczenie. Ściana przy której znajduje się psia sypialnia powinna być odpowiedni zabezpieczona, aby uniknąć konieczności malowania co 3 miesiące...

 

legowisko pinterest vengemeble DaWanda

 

Koty będą potrzebowały nieco więcej „intymności”. Fakt, ze lubią się chować możemy wykorzystać w postaci ciekawego wizualnie domku, który może stać się prawdziwą ozdobą. Miłośników majsterkowania zachęcam do poszukania w internecie pomysłów na kocie kryjówki bo w ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niestety ładne rzeczy nie są tanie...
Biorąc pod uwagę kocie potrzeby nie możemy zapominać o miejscu na kuwetę. Zazwyczaj znajduje się ona w WC lub łazience, ale także w pomieszczeniach gospodarczych. Jeśli stale ją oglądamy, można pomyśleć nad wyborem kuwety zabudowanej. Wystawiając ją do innego pomieszczenia należy pamiętać o klapce w drzwiach lub innej formie umożliwiającej korzystanie kotu w kuwety w dowolnym czasie.

 

pinterest miski Miejsce do jedzenia
Niezależnie od tego czy jesteśmy szczęśliwym właścicielem psa czy kota, nasi pupile muszą jeść. A to wiąże się w przewidzeniem przestrzeni na miski oraz przyjęcie do wiadomości, że w miejscu tym będzie się brudziło nieco bardziej.
Najczęściej wydzielamy kącik jadalny w kuchni, ale wszystko zależy od możliwości i rozkładu mieszkania. Może to być pomieszczenie gospodarcze czy przedpokój. Miski nie powinny stać blisko zasłon, firanek gdyż zapewne skończy się to plamami. Jeśli stoją przy ścianie, to preferowane jest tu użycie odpornej na zmywanie farby. Stawiając taką „zastawę” chociażby na jasnym, polerowanym gresie musimy liczyć się z tym, że stale będziemy biegali z akcesoriami do mycia. Możemy temu zapobiec używając wymiennych podkładek.

 

Sierść
Mieszkając ze zwierzętami, które linieją mamy jak w banku, że sierść znajdziemy niemal wszędzie. Dlatego też wybierając tekstylia do domu musimy wziąć to pod uwagę. Czarna welurowa kanapa jest piękna, pod warunkiem, że nie sypia na niej jasnowłosy kot czy pies. Podobnie jest z dywanem. Sierść będzie zdecydowanie mniej widoczna na jaśniejszych meblach, albo pokrytych melanżową tkaniną. W sklepach meblowych, z wyposażeniem wnętrz, możemy dopytać o materiały polecane przy zwierzętach w domu. Tym bardziej, że odporność na zaciąganie będzie jednym z podstawowych warunków wyboru przez właścicieli kotów.

 

Jeśli niekoniecznie lubimy mieszkać z futrzastymi przyjaciółmi możemy rozważyć domowników, którzy będą preferowali szklany domek :) Rybki. Owady. Gady. Tu już wedle gustu możemy zaplanować wkomponowanie akwarium czy terrarium w przestrzeń naszego domu. A bardzo często, możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

 

terrarium casaeconstrucao.org aquaspectrum.ru homesthetics.net

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama