-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

lampy Przeglądając aktualne trendy zarówno wystroju jak i wyposażenia wnętrz nie można przeoczyć miedzi. Materiał choć znany przecież od setek lat zyskał w ostatnim czasie nowe życie.
Miedziane dodatki spotkamy zarówno w nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrzach, jak też w tych cieplejszych, stylizowanych na poprzednie epoki. Lubią je także wnętrza eklektyczne.

 

Forma

W miedź mogą być „ubrane” elementy wyposażenia, takie jak krany, uchwyty czy lampy. Te, świetnie sprawdzą się w połączeniu z drewnem, bielą, głęboką zielenią lub granatem. Styl skandynawski, tak lubiany w ostatnim czasie w Polsce, również chętnie sięga po takie ozdoby.

W sąsiedztwie czerwieni, bordo czy dekorowanych kafli miedziane elementy staną się stylowym dodatkiem.

Miedź znajdziemy też w postaci płytek, mozaik czy farb lub tynków dekoracyjnych. Użycie tego rodzaju materiałów jest równie efektowne co niebezpieczne. Kluczem z pewnością pozostanie tu umiar, aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużą ilością zdobnych faktur. Zastosowana z wyczuciem, miedź stanie się „biżuterią” pomieszczenia.

lazienkamiedz wcmiedz

Nie tylko metalowe elementy mają okazję nosić miano miedzianych. Coraz częściej znajdujemy w sklepach elementy dekoracyjne i użytkowe w kolorze miedzi. Mydelniczki, patery, szkatułki, świeczniki wykonane faktycznie z tworzyw sztucznych, a pokryte miedzianą powłoką lub farbą są sporo tańsze i lżejsze od tych metalowych.Wady i zalety

Największą zaletą użycia miedzianych elementów wyposażenia wnętrz jest z pewnością ich ponadczasowy urok. Miedź jest materiałem naturalnym, co niewątpliwie spodoba się miłośnikom trendów eko.

Do wad możemy zaliczyć cenę miedzianych ozdób. Tutaj alternatywą może być w niektórych przypadkach użycie zamienników, o których mowa powyżej.

Coś co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą to fakt, że po kilku latach używania miedzianych przedmiotów pokrywają się one patyną, zmieniają barwę, nabierają nawet plam. Tworzy to z pewnością niepowtarzalny, czasem bardzo ciekawy efekt.

Jeśli planujecie w najbliższym czasie remont, albo choćby odświeżenie dekoracji swojego domu warto rozważyć wykorzystanie miedzianych elementów. Być może pokochacie ją tak jak ja.

 

Eliza Mazurek

elledesign.pl

 

miedz mydel

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama