27°C
Poniedziałek 24 Lipca 2017
Imieniny: Kinga, Krystyna
18Lip2017

zamekStowarzyszenie WeRwA opracowało terminarz wycieczek na Ukrainę w drugim półroczu 2017. Wśród wyjazdów są zarówno takie, które już były i cieszyły się wielkim powodzeniem, jak również nowości. Wycieczki WeRwY mimo niższych cen mają znakomitą opinię.
Na początek będą dwa tradycyjne wyjazdy do Lwowa: dwudniowy w dniach 29-30 lipca (290zł) i jednodniowy 12 sierpnia (140). Podczas obu wycieczek uczestnicy zobaczą najważniejsze zabytki Lwowa oraz odwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Będzie także czas wolny na starówce oraz czas na zakupy w supermarkecie. W cenie najbliższej, dwudniowej wycieczki są dwa obiady i śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota oraz ubezpieczenie.

Czytaj więcej...

18Lip2017

image2Chełmski Klub Podróżników Stowarzyszenia WeRwA w kwietniu tradycyjnie zapowiedział zawieszenie klubowych spotkań do października. Tymczasem klubowicze zapraszają na 46. spotkanie, które rozpocznie się w czwartek 3 sierpnia o godz. 20:00 w Wake Parku przy zalewie w Żółtańcach.
Gościem spotkania będzie Żaneta Branch, chełmianka, która od dziesięciu lat mieszka w Australii. Jest autorką poczytnego bloga "Polska w Australii pisze".

Czytaj więcej...

17Lip2017

kam2Tego jeszcze nie było – 2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – w sobotę i niedzielę (1-2 lipca 2017) Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami, a przede wszystkim zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci.

Czytaj więcej...

14Lip2017

PKP Intercity copyPOLREGIO oraz PKP Intercity łączą swoje siły! Liderzy kolejowych przewozów pasażerskich przygotowali wspólną ofertę dla miłośników weekendowych podróży. Nowy bilet Razem w Polskę jest już dostępny w sprzedaży. Największą zaletą nowej oferty jest możliwość odbycia nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.

 

Poznaj Polskę w weekend!

Czytaj więcej...

14Lip2017

policjaW poniedziałek 17 lipca 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie odbędą się uroczyste obchody Święta Policji. Rozpoczną się one o godz. 8.45 mszą świętą w Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie. Następnie o godz. 10.00 na placu apelowym przed budynkiem komendy odbędzie się uroczystość, podczas której funkcjonariuszom zostaną wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości tej weźmie udział Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz zaproszeni goście. 

Czytaj więcej...

12Lip2017

prodMłodzieżowe Biuro Pracy w Chełmie zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się 13 lipca 2017 roku , w godz.14.00-15.30 z agencją pracy Covebo - wyjazdy do pracy do Holandii, w siedzibie OHP w Chełmie (ul. Lwowska 51/416)


Przedstawiciel firmy będzie omawiał szczegóły dotyczące przygotowanych ofert w tym warunki pracy, płacy, warunki mieszkaniowe.
Jeśli szukasz pracy i jesteś zainteresowany naszą oferta przyjdź na spotkanie.

Czytaj więcej...

10Lip2017

Wizualizacja PTN2017 MINIDo 31 lipca trwa ogólnopolskie głosowanie w konkursie Podwórko Talentów NIVEA! Do wygrania czeka 20 wyjątkowych Podwórek! Dlaczego wyjątkowych? Ponieważ specjalnie zaprojektowane sprzęty, które się na nich znajdą, pozwolą na doskonałą zabawę, która może pomóc odkryć i rozwijać dziecięce talenty! Przyciągające uwagę planetarium, designerski kubik do wspinania, artystyczny teatrzyk czy naukowy rowerek to tylko niektóre z wielu nowoczesnych sprzętów jakie znajdziecie na Podwórkach Talentów. Głosowanie trwa na stronie www.podworko.nivea.pl – można tam obejrzeć zgłoszenia i codziennie oddawać głosy na swoich faworytów, decydując gdzie powstaną Podwórka.

Czytaj więcej...

07Lip2017

PKP Intercity 1Rusza nowy numer Infolinii PKP Intercity! Od 10 lipca 2017 roku szczegóły na temat rozkładu jazdy oraz ofert przewoźnika będzie można uzyskać pod numerem 703 200 200*. Informacja telefoniczna PKP Intercity funkcjonuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Z telefonu komórkowego i stacjonarnego

Od uruchomienia nowego numeru, jeszcze przez miesiąc, do 10 sierpnia br., podróżni będą mieli możliwość kontaktu, dzwoniąc pod dotychczasowy numer 19 757. Tak jak dotychczas informacja telefoniczna będzie dostępna całodobowo, przez wszystkie dni w roku.

Czytaj więcej...

06Lip2017

fotonFestival „Le Strade Della Musica” – Włochy 

Foton zdobył II miejsce (srebrne podium), czek na 500 Euro oraz wywalczył nominację na festiwal w Chorwacji i Hiszpanii w 2018 roku.
Formacja Tańca Nowoczesnego „Foton” działająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie pod kierunkiem Joanny Wilkołaskiej tuż po zakończeniu roku szkolnego wyruszyła do Włoch na Międzynarodowy Festiwal „Le Strade Della Musica” (24.06-3.07.2017r).
Zakwaterowanie w przepięknym kurorcie turystycznym Nettuno, bardzo blisko morza.

Czytaj więcej...

05Lip2017

plakat a3 lato 2017Bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z osiedli z ChSM z Chełmskim Centrum Tańca RYTM. 

 

 

 

Czytaj więcej...

04Lip2017

antiques 401774 960 720Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów „z duszą” do udziału w Muzealnych Targach Staroci, które odbędą się na dziedzińcu muzeum przy ulicy Podwalnej w dniu 29.07.2017 roku, w godzinach 10.00 –16.00.

Na zgłoszenia uczestnictwa w Muzealnych Targach Staroci organizatorzy czekają do 15.07.2017 roku.

Kontakt pod nr tel. 82 565 59 58. Udział w Targach jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

03Lip2017

slb7Dziś, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 15 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz w asyście pocztu sztandarowego NOSG.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: dziekan prawosławny SG ks. kpt. SG Adam Weremijewicz oraz kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama