12°C
Środa 20 Września 2017
Imieniny: Eustachy, Filipina
acrobat xi pro product key http://www.vistaprintdeals.com/set.php revit 2017 educational license more hints how buy coreldraw graphics suite
adobe creative suite 6 education version discount after effects cs6 for os x dreamweaver cs5.5 for apple mac os oem license how to buy autocad 2018 solidworks 2016 student version where to buy solidworks 2016
19września2017

ggAutomobilklub Chełmski zaprasza na trzecią edycję Pięknych Klasycznych Piątków, czyli spotkanie właścicieli starszych (ponad 25-letnich) samochodów. Impreza rozpocznie się w piątek 29 września o godz. 19:00 na pl. Łuczkowskiego w Chełmie.
Wjazd na pl. Łuczkowskiego będzie możliwy od godz. 18:30. Podczas imprezy specjalna komisja wybierze najciekawsze auto i najciekawszy motocykl. Będą rozmowy z właścicielami i prezentacja ich pojazdów, a także będzie można  upiec kiełbaskę na ognisku.

Czytaj więcej...

19września2017

idea bannerKinder Mleczna Kanapka, wspierając ideę wspólnego czytania, rozdaje 50 000 książek! Pod hasłem „Przerwa na wspólne czytanie!” zorganizowała akcję popularyzującą ideę wspólnego czytania dorosłych i dzieci. 

Chełmska Biblioteka Publiczna zgłosiła swój udział i potrzebuje wsparcia naszych czytelników i sympatyków, aby zdobyć nagrody. Oprócz bibliotek Kinder Mleczna Kanapka książkami obdaruje również rodziców z dziećmi! Głosowanie rozpocznie się 2 października i każdego dnia do 31 października br. można oddać jeden głos, zwiększając tym samym szansę na zwycięstwo.

Czytaj więcej...

18września2017

intersenPo wakacyjnej przerwie Chełmska Biblioteka Publiczna wznawia program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych pod hasłem „Internet dla Seniora”, skierowany do osób starszych i mający na celu ich aktywizację oraz przybliżenie możliwości, jakie dają nowe technologie i Internet.

W programie zajęć poza zakładaniem poczty e-mail, proponujemy naukę pisania na klawiaturze, oglądanie filmów i seriali, Facebook, Koncerty „Spełnionych Marzeń”, naukę języków obcych, komunikatory, szaleństwa kuchenne, zakupy online i naukę szybkiego wyszukiwania informacji.

Czytaj więcej...

13września2017

mac091Sześciu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, gdzie przez miesiąc wspierali macedońską policję w ochronie granicy.

Z funkcjonariuszami po ich powrocie spotkał się Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Szcząchor. Funkcjonariusze NOSG wchodzili w skład większej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy Straży Granicznej. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska.

Czytaj więcej...

13września2017

Patryk OsieleniecStowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO i Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti serdecznie zapraszają na promocję książki Patryka Osieleńca pt. GRA. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu pn. „Książka Patryka – promocja twórczości osób niepełnosprawnych”, którego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych w rozwijaniu ich pasji i talentów literackich oraz artystycznych. 

Czytaj więcej...

10września2017

mammoMniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Czytaj więcej...

08września2017

Lesmian 2017Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wystawę z okazji 80. rocznicy śmierci Bolesława Leśmiana. Na ekspozycji można obejrzeć grafiki, zdjęcia i dokumenty związane z życiem prywatnym i zawodowym poety, prozaika, czołowego przedstawiciela literatury dwudziestolecia międzywojennego i krytyka literackiego oraz zapoznać się z jego dorobkiem literackim. Zaprezentowana jest także interesująca kolekcja wydawnictw dotyczących poety. Materiały wystawiennicze pochodzą z zasobów Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Chełmie oraz ze zbiorów Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...

07września2017

accident 641456 960 720Rocznie w Polsce ginie na drogach ponad 3 tys. osób. Co piąty Polak w wieku 10-30 lat, poniósł śmierć na skutek wypadku drogowego. „Strategia poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce”, opracowana przez Polską Izbę Ubezpieczeń przedstawia gruntowną analizę obecnego stanu wypadkowości na naszych drogach. Podaje także rozwiązania, mogące skutecznie zredukować liczbę zabitych w wypadkach.

Czytaj więcej...

06września2017

handbook 1332955 960 720Przewodniczący Rady Osiedla "Słoneczne" w Chełmie - Wiesław Wróblewski, zaprasza do udziału w posiedzeniach organizowanych we wrześniu:

Posiedzenie Zarządu Rady Osiedla „Słoneczne” w Chełmie, które odbędzie się dnia 12 września 2017 roku (wtorek) o godz. 16.30 w Przedszkolu Miejskim Nr 15 ( parter – sala teatralna) przy ul. Wieniawskiego 3 z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie posiedzenie.
2. Omówienie proponowanego porządku posiedzenia Rady Osiedla „Słoneczne” planowanego na dzień 12.09.2017 roku o godz. 17.00

Czytaj więcej...

06września2017

MPF 2017 PRZESLUCHANIA PLAKATMłoda Polska Filharmonia, jedna z pierwszych prywatnych orkiestr w Polsce, organizuje przesłuchania do tegorocznej edycji programu edukacyjno-stypendialnego, oferując najbardziej uzdolnionej młodzieży ze średnich i wyższych szkół muzycznych udział w warsztatach mistrzowskich, projektach muzycznych i trasach koncertowych oraz stypendia finansowe. To prawdziwa szansa na rozwój i zaistnienie w świecie wielkiej sztuki.

Czytaj więcej...

06września2017

wyspoWszem i wobec i każdemu z osobna wiadomym się czyni, iż w dniu 13 września 2017 roku o godzinie 10:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbędzie się znakomita uroczystość w weselnym klimacie Narodowego Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego, na którą zapraszają wszystkich gości bez względu na wiek, płeć, pochodzenie nauczyciele bibliotekarze naszej Biblioteki i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Chełmie.
Zapewniamy przybyłym gościom miłą atmosferę i przeniesienie się w kulturę Młodej Polski podczas wspólnego czytania fragmentów tegoż dramatu i oglądania passusów filmu Wesela w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Czytaj więcej...

05września2017

chdkmusicChadek Musical Academy rozpoczyna kolejny rok działalności. Ogłaszamy nabór dla nowych uczestników.

Taniec, śpiew, aktorstwo, muzyka - cztery żywioły w jednym, czyli pierwsza w Chełmie i jedyna w regionie szkoła musicalowa. Zapewniamy profesjonalne sale treningowe, doświadczoną kadrę instruktorską złożoną z współpracowników Teatru Narodowego, Teatru Rampa i Krakowskiego Teatru Variete.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama