0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek
20stycznia2018

chsm plakFerie w klubie Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy al. Piłsudskiego 30 A ! Codziennie w godz. 11-15 – Bawimy się z Galerią Dziecięcą Pokusa. Zagramy ! Ulepimy ! WSTĘP WOLNY !Tu nie będzie czasu na nudę - Przyjdź i zabierz znajomych !  Organizatorzy – CHSM i gwarantują coś fajnego dla małego i dużego. Więc przyjdź, zobacz i baw się razem z nami. Klub osiedlowy przy al. Piłsudskiego 30A w godz. 11-15 !

Czytaj więcej...

19stycznia2018

ferie mdk 2018 plakat 2Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie serdecznie zaprasza do zapoznania się z propozycjami, jakie czekają na dzieci i młodzież podczas zbliżających się ferii zimowych. Szczegóły programu - po kliknięciu w grafikę. 

Jednocześnie przypominamy, że na wszytskie zajęcia i atrakcje obowiązują zapisy.

Czytaj więcej...

19stycznia2018

Sztuka Dobro Czynna obrazKażdego roku, w okresie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w sieci pojawiają się
tysiące opinii na temat tej inicjatywy. Internet zalewa wówczas nie tylko fala pozytywnych słów, ale również hejtu. Pomysłodawcy akcji „Sztuka Dobro Czynna” postanowili wykorzystać te komentarze, aby niezależnie od intencji ich autorów wesprzeć działania fundacji. Specjalnie zaprojektowana maszyna przetworzyła internetowe opinie na temat
WOŚP i namalowała dzieło sztuki, które teraz można wylicytować. Całkowity zysk ze
sprzedaży obrazu zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej...

18stycznia2018

27w4W siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się uroczystości 74. rocznicy utworzenia 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej - patrona Oddziału.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym w Chełmie, w której obok funkcjonariuszy SG uczestniczyli również kombatanci Chełmskiego Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Następnie uroczystości przeniosły się pod pomnik Armii Krajowej, gdzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG oraz przedstawiciele Chełmskiego Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej złożyli wieńce oraz zapalili znicze.

Czytaj więcej...

17stycznia2018

FERIE 2018 plakatFilia nr 2 ChBP, ul. Zachodnia 31
29 stycznia, godz. 10.00 – Poznajmy Baymaxa, sympatycznego robota osobistego, który nawiązuje bliską więź z młodym geniuszem robotyki Hiro Hamadą. - projekcja bajki animowanej
pt. „Wielka Szóstka”.
02 lutego, godz. 10.00 – Książka moim przyjacielem – opracowanie książki krok po kroku, „Zgadnij, jaki to tytuł” - prezentacja zdjęć, wspólne czytanie książki pt. „Łatek gagatek” .

Czytaj więcej...

17stycznia2018

rocznik 21 okladka 2Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Chełmska Biblioteka Publiczna im. M. P. Orsetti, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zapraszają na promocję XXI tomu „Rocznika Chełmskiego”. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej 26 stycznia br. godz.16.00.

„Rocznik” wydany w 2017 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, został podzielony na siedem obszernych rozdziałów – Artykuły, Z zagranicy, Człowiek i Środowisko, Materiały, Z żałobnej karty, Recenzje, Kronika.

Czytaj więcej...

15stycznia2018

pkp ferieZakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju. 

Osoby planujące spędzić ferie zimowe w Tatrach, Karkonoszach czy Beskidach skorzystają z szerokiej siatki połączeń PKP Intercity. Do dyspozycji podróżnych będzie ok. 30 pociągów, kursujących do wielu miejscowości turystycznych w górach.

Czytaj więcej...

12stycznia2018

 MG 5487W dniu 06.01.2018 r. w restauracji „Lwów” odbył się Zjazd Delegatów Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie, na którym podsumowano 5-letnią kadencję, wybrano nowe władze, zmieniono Statut oraz wyznaczono nowe kierunki działania na kolejne lata. Wśród zaproszonych gości obecni byli kol. Piotr Synowiec Viceprezes Zarządu Głównego WOPR, Członek Władz ILS, Prezes Zamojskiego WOPR oraz kol. Robert Wawruch – Sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR, na co dzień Prezes Rejonowego WOPR w Lublinie.

Czytaj więcej...

10stycznia2018

chmuraDrodzy Nauczyciele, już po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić do aktywnego spędzenia ferii zimowych w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Oferujemy praktyczne zajęcia pozwalające na poznanie i testowanie darmowych i prostych aplikacji internetowych, które wzbogacą i uatrakcyjnią warsztat pracy każdego nauczyciela!
Za pomocą bezpłatnych, prostych w obsłudze narzędzi można w łatwy sposób i w krótkim czasie uatrakcyjnić lekcje, podnieść motywację i zaangażowanie uczniów, rozwinąć zainteresowanie przedmiotem oraz zachęcić do dalszej, samodzielnej lub zespołowej pracy.

Czytaj więcej...

08stycznia2018

joga konkursUWAGA MAMY DLA WAS KONKURS!  Do wygrania 5 voucherów na bezpłatne sesje JOGI ( do wyboru indywidualnie lub grupowo)!

Bo Nowy Rok to najlepszy czas na mądre i zdrowe zmiany.
Każdy z nas ma różne noworoczne postanowienia:
- szczuplejsza sylwetka
- zdrowy kręgosłup, biodra i stawy
- pozbycie się chronicznego stresu, nerwowości lub niepokoju
- uśmiech, pogoda ducha i wewnętrzna harmonia
- elastyczne i apetyczne ciało.
Joga pomaga spełnić te pragnienia spokojnie, bezinwazyjnie i przede wszystkim zdrowo.

Czytaj więcej...

07stycznia2018

wospW niedzielę 14 stycznia w całym kraju i poza jego granicami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra swój dwudziesty szósty koncert. Te szczególne dźwięki będą emitowane dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1700 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. W Chełmie rolę koordynatora po raz trzynasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są ponownie firmy MELIX Zbigniewa Milewskiego i AZART Jana Kwiatkowskiego.

Czytaj więcej...

04stycznia2018

4Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk zaprasza na Powiatowe spotkanie opłatkowe. Odbędzie się ono na hali MOSiR przy ul. Granicznej w Chełmie już 5 stycznia, od godziny 17.00

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama