9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
30Mar2017

spot1Ponad 60 osób uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu zorganizowanym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, poświęconym zasadom zatrudniania cudzoziemców oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców na terytorium RP.

Uczestnikami tego spotkanie byli m.in. przedsiębiorcy, szefowie agencji zatrudnienia oraz rolnicy, nie tylko z terenu woj. lubelskiego ale również co ciekawe z woj. zachodniopomorskiego. Na wstępie wszystkich zebranych gości powitał gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, który w swym wystąpieniu podkreślił, iż inicjatywa organizacji tego typu szkoleń wynika z coraz większego zainteresowania ze strony pracodawców tą problematyką, a obecnie polski rynek pracy często jest wspierany pracownikami zza wschodniej granicy, a w szczególności z Ukrainy.

Czytaj więcej...

30Mar2017

palakat TargiCentrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm serdecznie zapraszają do udziału w Targach Edukacji i Pracy. Impreza odbędzie się dnia 7 kwietnia, w godzinach 10.00 – 12.00 w siedzibie Chełmskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Partyzantów 40.


Targi kierowane są zarówno do młodzieży szkół ponadginazjalnych, która stoi przed trudnym wyborem swojej dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, jak również do osób poszukujących pracy.

Czytaj więcej...

28Mar2017

klubChełmski Klub Podróżników Stowarzyszenia WeRwA zaprasza na spotkanie poświęcone Azji Centralnej, które rozpocznie się w sobotę 8 kwietnia o godz. 19:00 w Decaffencji.
Gośćmi 44. spotkania będą lublinianka Iza Wołoszyńska i chełmianin Artur Bochra, którzy w ubiegłym roku przejechali samochodem Ukrainę, Rosję i Kazachstan, by następnie motocyklem "zjeździć" Kirgistan i Tadżykistan. Centralna Azja to nadal duża egzotyka dla Europejczyków, a widziana oczami dziennikarki i filozofki będzie jeszcze bardziej fascynująca.

Czytaj więcej...

24Mar2017

 MG 080422 marca br. Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bolesława Prusa z okazji DNI PATRONA zaprosiło do swojej siedziby młodzież z chełmskich szkół ponadgimnazjalnych. Mury szkoły tłumnie odwiedzili uczniowie I LO, IV LO, ZSGiH, ZSZNr 5, ZST oraz ZSB w Chełmie. Zamiast nudnych i długich prelekcji Dyrekcja i nauczyciele CKU zaprezentowali gościom perspektywę tego, co czeka ich niedługo po ukończeniu szkoły średniej.

Czytaj więcej...

22Mar2017

Walny ZjazdW Medycznym Studium Zawodowym odbył się XVIII Walny Zjazd Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. Wśród zaproszonych gości znaleźli sie przedstawiciele władz naczelnych PTTK, Urzędu Miasta Chełm oraz zaprzyjaźnionych Oddziałów z Lublina i Włodawy. Dokonano podsumowania działalności za lata 2013-2016. Założony w 1910 roku chełmski Oddział PTTK jednym z najstarszych w Polsce i skupia obecnie blisko 200 członków zrzeszonych w 12 kołach i klubach. Do najaktywniejszych kół należą: SKKT „Dreptak” przy ZS w Sawinie, KT „MłoDziK” przy MDK w Chełmie, SKKT „Traper” przy ZS w Stawie, SKKT przy ZSO Nr 6 w Chełmie,

Czytaj więcej...

22Mar2017

dzieciLubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie oraz Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti serdecznie zapraszają nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w akcji promującej twórczość literacką dzieci pod hasłem "Dzieci książki piszą".

Zadaniem uczestników jest stworzenie swobodnego tekstu (baśń, proza, poezja, komiks) z uwzględnieniem słów-kluczy: pałac, tygrys, ogrodnik, kufer, księga.

Czytaj więcej...

20Mar2017

zdj mowaW dniu 17 marca br. w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, doradca zawodowy MCIZ OHP oraz specjalista ds. rozwoju zawodowego OSZ OHP w Chełmie przeprowadzili warsztaty pt. „Mowa ciała”. Podczas zajęć młodzież zdobyła wiedzę na temat tego czym jest komunikacja niewerbalna, jaką rolę odgrywa nasza postawa, gestykulacja, kontakt wzrokowy, ton głosu i inne sygnały które często nieświadomie wysyłamy. Uczniowie dowiedzieli się także co można odczytać z twarzy naszego rozmówcy oraz jak zrobić dobre wrażenie i jak nie doświadczyć wizerunkowej wpadki.


Poznając tajniki mowy ciała możemy usprawnić naszą komunikację, dowiedzieć się co pozycja ciała mówi o intencjach rozmówcy, nauczyć sie rozpoznawać gesty zainteresowania, zarządzać własną komunikacją, skutecznie identyfikować kłamcę.

Wszystkie osoby zainteresowane poznaniem tajników mowy ciała, zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 06 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Chełmie, ul. Lwowska 51 p. 416. Zapisy także pod numerem tel. 82 565 56 46

 

KarolinaLalka-Sobczuk
OSZ OHP


Eliza Mazurek
CEiPM OHP w Chełmie

 

zdj mowa1

 

Czytaj więcej...

19Mar2017

CKUJak co roku wiosną, dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, swoje podwoje otwiera Państwowa Szkoła dla dorosłych Centrum Ksztalcenia Ustawicznego w Chełmie. 22 marca br. o godzinie 9.00 rozpocznie się Dzień Otwarty szkoły. 

Podczas imprezy kandydaci na uczniów CKU będą mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych prezentacjach. Po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną placówki uczniowie wysłuchają wystąpienia doradcy zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Chełmie, na temat wyboru zawodu, planowania kariery oraz przygotowania do wyjścia na rynek pracy.

Czytaj więcej...

15Mar2017

Zoli MRU 56 of 141Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na 43. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 19:00 w Decaffencji. Gościem będzie Damian Szczepański, który opowie i pokaże egzotyczny Mauritius.
Mauritius to maleńki kraj leżący na Oceanie Indyjskim. To nie tylko tropikalny raj znany z reklam biur podróży, ale również niesamowita mozaika kulturowa i religijna. Stoją tam obok siebie hinduskie świątynie, chińskie sklepy i katolickie kościoły. Mark Twain napisał o wyspie: "Najpierw powstał Mauritius, a później Bóg na jego podobieństwo stworzył raj."

Czytaj więcej...

15Mar2017

melerMarcin Meller, znany i uznany dziennikarz, publicysta i pisarz, a od niedawna szef Wydawnictwa W.A.B. będzie bohaterem kolejnego spotkania autorskiego w Chełmskiej Bibliotece Publicznej! Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40, we wtorek 28 marca o godz. 18.00.

Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową.

Czytaj więcej...

14Mar2017

Mundurka FotoZapraszamy 21 marca 2017 r. o godz. 11.30 do Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Mundurówka w obiektywie - 17 lat innowacji mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie. Przedsięwzięcie to jest zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Chełm pani Agaty Fisz.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie już od 2000 roku prowadzi pedagogiczną działalność innowacyjną związaną ze szkoleniem przygotowującym uczniów do pracy w formacjach mundurowych RP poprzez organizację na terenie szkoły i jednostek patronackich zajęć dodatkowych z zakresu przysposobienia wojskowego i obronnego.

Czytaj więcej...

13Mar2017

logo lkkChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza po raz kolejny programistycznych pasjonatów do udziału w warsztatach komputerowych w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. Kolejne spotkania doskonalące posługiwanie się językiem Scratch zaplanowano na sobotę 25 marca br. dla trzech grup edukacyjnych (grupa I - godz. 10.00; grupa II - 11.30, grupa III - godz. 13.00). Po solidnej dawce nauki pisania zaawansowanych skryptów uczestnicy będą mieli możliwość tworzenia własnych, zindywidualizowanych i szalonych aplikacji. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama