14°C
Poniedziałek 29 Maja 2017
Imieniny: Bogumił, Maria Magdalena
24Maj2017

LOGO ChBPCWPN ACADEMICA – nowa forma wypożyczeń międzybibliotecznych w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie dzięki umowie podpisanej z Biblioteką Narodową w Warszawie wprowadza nową formę wypożyczeń międzybibliotecznych.
Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to innowacyjne narzędzie udostępniania wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, dające natychmiastowy dostęp do współczesnych publikacji z różnych dziedzin wiedzy z poszanowaniem prawa autorskiego.

Czytaj więcej...

24Maj2017

wojciech malajkat plakatChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti i Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Chełmie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Malajkatem. Odbędzie się ono, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej 2017, w sali widowiskowej ChBP, w piątek (26 maja) o godzinie 18.00.

Podczas spotkania rozmawiać będziemy o doświadczeniach zawodowych i życiowych popularnego aktora, ale także o książce autorstwa Katarzyny Suchcickiej „Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę".

Czytaj więcej...

24Maj2017

bohaterskie przedszkolakiPrzez pierwsze siedem lat życia dzieci uczą się głównie przez naśladownictwo. Naturalną rzeczą jest więc poszukiwanie wzorców do naśladowania, które dla najmłodszych często przybierają postać bohaterów z bajek, filmów czy książeczek. Jak sprawić, by dziecko potrafiło odnaleźć autorytet wśród najbliższych i chciało naśladować jego odpowiedzialne zachowania? Zachętą do takiego myślenia jest konkurs „Strażak Sam – Bohaterskie Przedszkolaki”.

Czytaj więcej...

23Maj2017

1 13Klub Tańca nowoczesnego „Foton” działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie pod kierunkiem Joanny Wilkołaskiej to finalista wielu niesamowitych wydarzeń tanecznych. Jednym z nich był ostatni wyjazd.

W dniach 19-21.05.2017r. tancerze wyruszyli do Czech na festiwal „Hronowskie Jabłuszko”. Po drodze zwiedzając Wrocław i jego liczne atrakcje. Między innymi ekscytujące było poszukiwanie ponad 300 krasnoludków ukrytych w zakamarkach starego miasta.

Czytaj więcej...

23Maj2017

unnamedPROGRAM MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI nt: „NOWY MODEL OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE I W EUROPIE”, Chełm – 9.06.2017 r.

godz 10.00 – 10.15 Powitanie gości i przedstawienie celu konferencji. Uroczyste otwarcie konferencji. godz. 10.15 – 10.45 „Traktowanie zwierząt w starożytnym Egipcie i współcześnie. Dlaczego kocham i adoptuję chore zwierzę” – archeolog, paleopatolog UW Halina Przychodzeń; - doktorantka Zakładu Archeologii Egiptu i Nubii UW Dagmara Haładaj.

Czytaj więcej...

22Maj2017

poster„Mleczne Śniadanie” – pod tym hasłem ruszył konkurs skierowany do dzieci ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Celem jest popularyzacja właściwych nawyków żywieniowych, propagowanie zasad racjonalnego odżywiania oraz nauka zdrowego i zbilansowanego przygotowywania posiłków. Do wygrania są nagrody indywidualne oraz nagrody dla całej klasy. Akcja jest dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

Czytaj więcej...

21Maj2017

Che ém 17 00417 maja 2017 r. Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie przy współudziale ZSO Nr 6 zorganizował III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie.

Wzięło w nim udział 21 trzyosobowych drużyn z Chełma i powiatu chełmskiego. Pytania dotyczyły znajomości wydarzeń z historii miasta, jego zabytków, pomników przyrody, parków, wybitnych postaci w dziejach miasta oraz zagadnień Chełma współczesnego. Było też rozpoznawanie zabytków miasta na fotografiach.

Czytaj więcej...

19Maj2017

Baner duzy czytanie porusza 2017III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r. Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czeka na czytelników z ciekawymi programami i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza".

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Nocy Bibliotek 2-3 czerwca 2017 do Biblioteki Głównej i Filii Nr 2.

Czytaj więcej...

19Maj2017

sea 1337565 960 720Serdecznie zapraszamy do udziału w I Konkursie Plastycznym „Bezpieczne Wakacje”

1. Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

 

2. Współorganizatorzy:
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton

 

3. Cele konkursu:
• propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w domu, w lesie, nad wodą, w górach itp.,

Czytaj więcej...

19Maj2017

IMG 0048W ramach Tygodnia Bibliotek odbywającego się w dniach 8-15 maja br., w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie doradca zawodowy z MCIZ OHP w Chełmie Eliza Mazurek i specjalista ds. rozwoju zawodowego Karolina Lalka-Sobczuk z OSZ OHP w Chełmie poprowadziły kolejną edycję szkolenia z „Mowy ciała”. Uczestnikami kursu byli nauczyciele i pracownicy biblioteki.
Kurs „Mowa ciała” cieszy się dużym zainteresowaniem, wśród różnych grup zawodowych, studentów oraz młodzieży szkół średnich.

Czytaj więcej...

18Maj2017

woodstock 1Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.

Czytaj więcej...

18Maj2017

chopW sobotę 27 maja o godz. 13:00 w parku miejskim przy ul. Lubelskiej/Armii Krajowej rozpocznie się Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych. Imprezę organizuje Stowarzyszenie WeRwA, a finansują ją Miasto Chełm.
W parku zaprezentuje się dwadzieścia stowarzyszeń z terenu Chełma, które będą chciały pokazać się i zainteresować publiczność swoją działalnością. Poszczególne stowarzyszenia będą miały swoje stoiska, a większość zaprezentuje się również na scenie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama