0°C
Sobota 20 Stycznia 2018
Imieniny: Fabian, Sebastian

37 Już po raz kolejny Chełm stał się stolicą tańca. 15 marca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Boogie-Woogie. Organizatorami imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Urząd Miasta Chełm i Klub Boogie Opus Twist.

 

W sobotę zjechało do Chełma całe środowisko tańca boogie-woogie z kraju a nawet goście z Austrii. Od godziny 13:30 trwały eliminacje, w których wzięło udział 40 par z 5 klubów krajowych i klubu z Wiednia. Tancerze walczyli o wejście do finałów Mistrzostw Polski.


O godzinie 17:00 sala widowiskowa CHDK zapełniła się widzami i rozpoczęła się gala finałowa Otwartych Mistrzostw Polski w Boogie-Woogie.


Klimat tegorocznej imprezy zaskoczył widzów, ponieważ organizatorzy imprezy udowodnili, że boogie można tańczyć również do muzyki heavy-metalowej. Tematem przewodnim imprezy była muzyka zespołu ACDC. Tancerze klubu Boogie Opus Twist ukazali się w zaskakującej odsłonie prezentując nową choreografię do piosenki "Thunder Strucks", o ciężkim heavy-metalowym brzmieniu.


Widzowie obejrzeli także choreografie taneczne innych grup z MDK, które gościnnie wystąpiły podczas gali finałowej. Były to „Anioły” w wykonaniu Zespołu Tańca Jazzowego Ballo oraz „Ogień mój żywioł” w wykonaniu Formacji Tańca Nowoczesnego Foton.


Rywalizacja na parkiecie odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: kategorii dzieci do lat 13, w kategorii juniorów do lat 17, oraz w kategorii seniorów powyżej 17 roku życia. Chełmska widownia nie zawiodła, gorąco i głośno dopingowała wszystkich tancerzy.


Wśród gości honorowych był Wiceprezydent Miasta Chełm Pan Stanisław Mościcki oraz Dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chełm Pani Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk. Reasumując Mistrzostwa Polski Boogie-Woogie Chełm 2014 to fantastyczna atmosfera, niezapomniany klimat, i bardzo dobra promocja placówki i miasta w kraju i zagranicą.


A oto wyniki mistrzowskiej rywalizacji:


Kategoria Dzieci :


I miejsce Kacper Hyży i Julia Mularska Kick Pionki
II miejsce Jakub Kozłowski i Oliwia Michalska Kick Pionki
III miejsce Szymon Dufek i Aleksandra Jankowska Boogie Opus Twist Chełm
IV miejsce Filip Kratiuk Paula Grudka Boogie Opus Twist Chełm
V miejsce Aleksandra Kurpiewska Michał Kulesza Boogie Rock Warszawa
VI miejsce Wiktoria Kozik Karol Branicki Boogie Opus Twist Chełm
VII miejsce Weronika Pyrtak Piotr Dąbrowski Boogie Opus Twist Chełm


Kategoria Juniorzy:


I miejsce Kacper Stadnicki Julia Harańczyk Boogie Opus Twist Chełm
II miejsce Paulina Bielec Maciej Kwiatkowski Kick Pionki
III miejsce Jakub Śmiałek Andżelika Urban Maraton Boogie Giedlarowa
IV miejsce Aleksandra Koral Filip Chmielnicki Kick Pionki
V miejsce Dominika Kwiatkowska Karol Galant Kick Pionki
VI miejsce Karolina Stafińska Kamil Przybylski Boogie Opus Twist Chełm
VII miejsce Patryk Marcyniuk Aleksandra Kozaczuk


Kategoria Seniorzy:


I miejsce Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska Swing Step Warszawa
II miejsce Jessica Kaiser i Marcus Kakuska Swingin Crocs Wiedeń
III miejsce Marcelina Sroczyńska i Łukasz Orłowski Swing Step Warszawa
IV miejsce Katarzyna Choma i Marcin Mielniczuk Boogie Opus Twist Chełm
V miejsce Zofia Załęska i Jakub Załęski Swing Step Warszawa
VI miejsce Mateusz Kostrzewa i Angelika Romańczuk Boogie Rock Warszawa
VII miejsce Aleksandra Szatkowska i Bartłomiej Łukowski Boogie Opus Twist Chełm.

 

Foto Radio 41 i Michał Klimczuk

 


Reklama google

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama