0°C
Poniedziałek 22 Stycznia 2018
Imieniny: Anastazy, Wincenty
11grudnia2017

Rodzinne niedziele w CHSM z pokusą 1 3Rodzinna Niedziela w Spółdzielni - czyli gry i zabawy dla dzieci w klubie CHSM z Galerią Dziecięcą Pokusa. Kolejna takie spotkanie już  17 grudnia w godz. 11-⁠15 !
Klub przy ul. Piłsudskiego 30A zmienimy w kolorowy plac zabaw. Będzie malowanie, lepienie, układanie, skakanie i granie. Każdy może przyjść i bawić się do woli!
Będzie super - coś fajnego dla małego i dużego. Przyjdź, zobacz i baw się razem z nami. 17 grudnia Klub osiedlowy przy ul. Piłsudskiego 30A w godz. 11-15.
A tak bawiliśmy się w niedzielę 10 grudnia!

Czytaj więcej...

07grudnia2017

IMG 27116 grudnia bibliotekę odwiedził Mikołaj. Na spotkanie z wyjątkowym gościem przybyło mnóstwo dzieci, które wspólnie z Elfem udekorowały choinkę samodzielnie wykonanymi ozdobami. Mikołaj obdarował dzieci słodyczami, książkami i ebookami oraz zapewnił świetną zabawę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zaś animatorom z Fabryczki Marzeń za radość i uśmiech na twarzach najmłodszych Czytelników ChBP.


A. Małysz

Czytaj więcej...

29listopada2017

24197244 1740142239370226 1286232372 o25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji, tak jak w poprzednich latach bibliotekarze ChBP wraz z chełmskim niedźwiadkiem odwiedzili najmłodszych podopiecznych Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Podczas spotkania dzieci poznały historię "Małego Miodowego Misia" Gilliana Lobela, otrzymały kolorowanki z misiami oraz miały okazję przytulić chełmskiego niedźwiadka. Wszystkim dzielnym pacjentom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i mnóstwo ciekawych książek!

Czytaj więcej...

17listopada2017

PENT4009W czwartek 16 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce szczególne wydarzenie - Zaduszki Muzyczne Trzech Kultur.
O godzinie 17:00 rozpoczął się wyjątkowy koncert, który przeniósł wszystkich zgromadzonych w miłą atmosferę. Na wstępie wysłuchaliśmy poezji Andrzeja Jarosza którą odczytała Jolanta Jarosz.
W zadumie i refleksji przeszliśmy do występów muzycznych w które wprowadziła nas grupa przyjaciół: Mariusz Matera, Dariusz Tokarzewski oraz Bogdan Depta.

Czytaj więcej...

13listopada2017

2W miniony piątek, 10 listopada, w Galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej odbył się, zorganizowany przy współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków, wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wzorek "Pejzaż niedokończony".

Zaprszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Andrzeja Symoniuka.

Czytaj więcej...

02listopada2017

DSC 0431Rozięcin był jedną z miejscowości naszej gminy, w której w ramach projektu ,,Rozmawiamy. Działamy. Kulturalnie się rozwijamy!’’, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury realizowana była lokalna inicjatywa kulturalna ,,Rozięcin z kulturą za pan brat”. Podczas intensywnie prowadzonych od połowy sierpnia do końca października działań Stowarzyszenie Grupa Odnowy Wsi Rozięcin oraz Rada Sołecka Wsi Rozięcin, liderem których był Patryk Banachiewcz zrealizowali następujące wydarzenia:

Czytaj więcej...

30października2017

IMG 6086easyJet – wiodąca europejska tania linia lotnicza – rozpoczęła obsługę nowego połączenia pomiędzy Lublinem a Mediolanem (Malpensa). Port Lotniczy Lublin jest drugim, po Krakowie, lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez easyJet.
- Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z liniami easyJet. W tym roku nasze lotnisko obchodzi piąte urodziny. Przez te pięć lat stale się rozwijamy i pokazujemy jak skutecznie uruchomić i rozwijać siatkę połączeń regionalnego lotniska.

Czytaj więcej...

30października2017

K11Fotorelacja z Konfrencji „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu", 27 paździrnika br., zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury. 

Czytaj więcej...

23października2017

DSC 0037 120 października w galerii Nova odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Strzyżyńskiego, znakomitego artysty z Nałęczowa, znanego również z realizacji rzeźbiarskich, m.in. ławeczki Bolesława Prusa w Nałęczowie (we współpracy ze Stanisławem Strzyżyńskim) i hrabiny Marii Resseguier w Nisku (współpraca Andrzej Oboz).
Obrazy Z. Strzyżyńskiego to "bezimienna abstrakcja w kolorze i fantazji autora, która nabiera wdzięku już przy pierwszym rzucie oka, by za chwilę spadła na nas lawina doznań estetycznych.

Czytaj więcej...

20października2017

 MVX3949aDo końca października 2017r. trwać będzie wystawa „Tomek Kawiak. Ślady 1972 - 2017”, która prezentowana jest w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie. Pokaz przygotowany został z okazji przypadających na ten rok trzech jubileuszy: 45-lecia Galerii 72, 50-lecia pracy twórczej Tomka Kawiaka oraz 40 lat upływających od  daty  jego pierwszej wystawy w przestrzeni Galerii 72.

Warto obejrzeć również  relację filmową z wystawy, przygotowaną przez TVP Lublin 3:


https://lublin.tvp.pl/34432714/18-pazdziernika-2017

Czytaj więcej...

19października2017

DSC 0347Jak ważna jest integracja międzypokoleniowa, a przy tym zachowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego wiedzą już mieszkańcy Putnowic-Kolonii. Z inicjatywy Sylwii Białek grupa 20 osób przez 8 tygodni w ramach projektu „Retro Putnowice” uczestniczyła w warsztatach rękodzieła, kulinarnych, filmowych i fotograficznych. Młodzi oraz starsi, podczas wspólnie spędzonych chwil, dzielili się posiadanymi doświadczeniami, zdobywali nowe umiejętności.

Czytaj więcej...

17października2017

sandraKonkurs "Wyślij książkę na wakacje" został rozstrzygnięty! 16 października br. zaprosiliśmy wszystkich uczestników do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na oficjalne ogłoszenie wyników oraz pokaz zdjęć nadesłanych w ramach konkursu. Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki oraz kierownik Wypożyczalni Głównej Anna Miszczak wręczyli uczestnikom nagrody książkowe oraz wyróżnienie dla Sandry Zienkiewicz za zdjęcie "Sandra nawet na łódce czyta książki". Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne wakacyjne fotografie z książkami.

Anna Małysz

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama