12°C
Piątek 22 Września 2017
Imieniny: Maurycy, Tomasz
architecture 2018 product key autocad 2012 oem buy autocad 2012 education license autodesk autocad lt 2012 education edition
where can i buy illustrator cc cost of illustrator cc creative suite 6 education license full report price of maya 2017
06września2017

Image000043 września nad Zalewem Żółtańce odbyły się Uroczystości Dożynkowe Gminy Chełm. Rozpoczęły się tradycyjnym korowodem wieńców dożynkowych, który poprowadzili Starostowie Dożynek Małgorzata Oleksiejuk oraz Wojciech Pajer, w asyście kapeli oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”. Starostowie przekazali wójtowi Wiesławowi Kociubie chleb dożynkowy, z prośbą o mądre i sprawiedliwie jego dzielenie.

Czytaj więcej...

01września2017

DSC 00741W dniu wczorajszym tj. 31.08.2017 br.(czwartek) odbyło się pożegnanie wakacji w Józefinie.Wydarzenie rozpoczęło się powitaniem przez panią sołtys Marię Trojnara, zaproszonych gości jak również mieszkańców Józefina i okolicznych miejscowości. Zaszczycili nas swoją obecnością pan Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa, Przewodniczący Rady Gminy pan Miroslaw Maziarz, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie pan Andrzej Kosz, pan leśniczy Andrzej Daniel i inne osobistości. Program imprezy był bardzo ciekawy.

Czytaj więcej...

28sierpnia2017

IMG 9943Chełmska Biblioteka Publiczna 26 sierpnia zaprosiła na noc pełną wrażeń, których najmłodszym uczestnikom dostarczył teatr Fantazja podczas spektaklu „Magiczna księga”. Aktorzy z Krakowa zapewnili dzieciom dobrą zabawę, trochę nauki i słodki poczęstunek. Mali widzowie z uśmiechem na twarzach pożegnali gości głośnymi brawami. Dorośli natomiast spotkali się w kawiarence na placu przed biblioteką, gdzie za sprawą literackiej prezentacji oraz muzyki z przedwojennej estrady mogli „powrócić jak za dawnych lat”. Nie zabrakło konkursów i nagród książkowych, wyśmienitych ciast i kawy, a nawet tańców w stylu retro. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór.

Czytaj więcej...

18sierpnia2017

fot. MWW DSC 4425Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po raz kolejny ułatwiły organizację polskiego pleneru fotograficznego na Ukrainie. Odbył się on z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Ryszarda Karczmarskiego z Chełma i Vladimira Pavlika z Łucka. Zebrali oni grupę przyjaciół – fotografów z różnych stron Polski i zagranicy i wspólnie poznawali Polesie Wołyńskie. Jest to bardzo atrakcyjny kierunek dla wszystkich fotografujących, bo każdy znajdzie tam temat dla siebie – pejzaż, naturę, malownicze wsie i miasteczka oraz, co chyba najważniejsze, przychylnych ludzi.

Czytaj więcej...

03sierpnia2017

IMG 9203Galerię Nova chełmskiej książnicy wypełniły obrazy Ireny Florek. Wernisaż wystawy odbył się 1 sierpnia, prezentowane prace można oglądać do 30 sierpnia br. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach pracy biblioteki (galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40).

Anna Małysz

Czytaj więcej...

31lipca2017

MAR 0485Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego koncertu zespołu Bracia w ramach Festiwalu Kolory Muzyki.

Fot. Marks Film

Czytaj więcej...

15lipca2017

6Fotorelacja autorstwa Andrzeja Symoniuka ze  spotkania potomków Chełmian pochodzenia żydowskiego, jakie odbyło się 14 lipca w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu zespołu Szalom Chełm, obejrzeć film „Epitafium dla nieistniejącego” oraz etiudę wykonaną przez uczniów ZSO Nr 8 w ramach ogólnopolskiego projektu „Pamięć dla przyszłości”. 

Czytaj więcej...

07lipca2017

 DSC4067 Medium„Może nie jesteśmy aktorami zawodowymi ale mamy przynajmniej siebie”.Posłuchane przez jurora za kulisami przed spektaklem Teatru TU.

To były niesamowite trzy dni. Pełne młodzieńczej energii, radości, muzyki i teatru oczywiście. Na scenie Chełmskiego Domu Kultury zaprezentowały się grupy teatralne z całej Polski od Bełchatowa po Ostródę.
Publiczność miała w czym wybierać. Repertuar od antycznych „Persów” Akademii Sztuk Scenicznych PAPA po współczesna sztukę „Ony” Teatru TU z Czarnkowa. Owacjom nie było końca.

Czytaj więcej...

06lipca2017

b95Za nami kolejna edycja Weekendu Bieszczadzkiego. W tym roku dodatkową atrakcją dla widzów był I Festiwal Piosenki Turystycznej i Poetyckiej ”Na Skarpie”. Oprócz prezentacji konkursowych były tez gwiazdy. Już kolejny raz odwiedził nas Dom o Zielonych Progach. Nie zabrakło też chełmskiego akcentu w postaci zespołu 4Pory RoQ. Niespodziewanie, akustycznie i spontanicznie pojawili się również chłopcy z Bimber Boys.

Czytaj więcej...

22czerwca2017

bw20 czerwca 2017 w Galerii na Górce Młodzieżowego Domu Kultury uroczyście podsumowaliśmy I Konkurs Plastyczny „Bezpieczne Wakacje”.

Czytaj więcej...

11czerwca2017

Serdecznie zapraszmy do podzielenia się Waszymi zdjęciami - jak w Waszych obiektywach minął lotniczy weekend? Poniżej prezentujemy fotorelację Andrzeja Mikulskiego (https://pl-pl.facebook.com/PhotographyByAndrzejMikulski/) za którą serdecznie dziękujemy!

fot. Andrzej Mikulski

Czytaj więcej...

11czerwca2017

lotnicze czerwony baron0049"Czerwony baron" - niemiecki lotnik, as myśliwski okresu I wojny światowej nie dał szans swoim przeciwnikom. Podczas widowiskowej bitwy powietrznej zaprezentowanej przez grupę Pterodactyl flight, zgodnie z historią pokonał siły wroga. Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej fotorelacji.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama