0°C
Poniedziałek 20 Listopada 2017
Imieniny: Anatol, Sędzimir
architecture 2018 product key autocad 2012 oem buy autocad 2012 education license autodesk autocad lt 2012 education edition
where can i buy illustrator cc cost of illustrator cc creative suite 6 education license full report price of maya 2017
17listopada2017

PENT4009W czwartek 16 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce szczególne wydarzenie - Zaduszki Muzyczne Trzech Kultur.
O godzinie 17:00 rozpoczął się wyjątkowy koncert, który przeniósł wszystkich zgromadzonych w miłą atmosferę. Na wstępie wysłuchaliśmy poezji Andrzeja Jarosza którą odczytała Jolanta Jarosz.
W zadumie i refleksji przeszliśmy do występów muzycznych w które wprowadziła nas grupa przyjaciół: Mariusz Matera, Dariusz Tokarzewski oraz Bogdan Depta.

Czytaj więcej...

13listopada2017

2W miniony piątek, 10 listopada, w Galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej odbył się, zorganizowany przy współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków, wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wzorek "Pejzaż niedokończony".

Zaprszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Andrzeja Symoniuka.

Czytaj więcej...

02listopada2017

DSC 0431Rozięcin był jedną z miejscowości naszej gminy, w której w ramach projektu ,,Rozmawiamy. Działamy. Kulturalnie się rozwijamy!’’, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury realizowana była lokalna inicjatywa kulturalna ,,Rozięcin z kulturą za pan brat”. Podczas intensywnie prowadzonych od połowy sierpnia do końca października działań Stowarzyszenie Grupa Odnowy Wsi Rozięcin oraz Rada Sołecka Wsi Rozięcin, liderem których był Patryk Banachiewcz zrealizowali następujące wydarzenia:

Czytaj więcej...

30października2017

IMG 6086easyJet – wiodąca europejska tania linia lotnicza – rozpoczęła obsługę nowego połączenia pomiędzy Lublinem a Mediolanem (Malpensa). Port Lotniczy Lublin jest drugim, po Krakowie, lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez easyJet.
- Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z liniami easyJet. W tym roku nasze lotnisko obchodzi piąte urodziny. Przez te pięć lat stale się rozwijamy i pokazujemy jak skutecznie uruchomić i rozwijać siatkę połączeń regionalnego lotniska.

Czytaj więcej...

30października2017

K11Fotorelacja z Konfrencji „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu", 27 paździrnika br., zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury. 

Czytaj więcej...

23października2017

DSC 0037 120 października w galerii Nova odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Strzyżyńskiego, znakomitego artysty z Nałęczowa, znanego również z realizacji rzeźbiarskich, m.in. ławeczki Bolesława Prusa w Nałęczowie (we współpracy ze Stanisławem Strzyżyńskim) i hrabiny Marii Resseguier w Nisku (współpraca Andrzej Oboz).
Obrazy Z. Strzyżyńskiego to "bezimienna abstrakcja w kolorze i fantazji autora, która nabiera wdzięku już przy pierwszym rzucie oka, by za chwilę spadła na nas lawina doznań estetycznych.

Czytaj więcej...

20października2017

 MVX3949aDo końca października 2017r. trwać będzie wystawa „Tomek Kawiak. Ślady 1972 - 2017”, która prezentowana jest w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie. Pokaz przygotowany został z okazji przypadających na ten rok trzech jubileuszy: 45-lecia Galerii 72, 50-lecia pracy twórczej Tomka Kawiaka oraz 40 lat upływających od  daty  jego pierwszej wystawy w przestrzeni Galerii 72.

Warto obejrzeć również  relację filmową z wystawy, przygotowaną przez TVP Lublin 3:


https://lublin.tvp.pl/34432714/18-pazdziernika-2017

Czytaj więcej...

19października2017

DSC 0347Jak ważna jest integracja międzypokoleniowa, a przy tym zachowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego wiedzą już mieszkańcy Putnowic-Kolonii. Z inicjatywy Sylwii Białek grupa 20 osób przez 8 tygodni w ramach projektu „Retro Putnowice” uczestniczyła w warsztatach rękodzieła, kulinarnych, filmowych i fotograficznych. Młodzi oraz starsi, podczas wspólnie spędzonych chwil, dzielili się posiadanymi doświadczeniami, zdobywali nowe umiejętności.

Czytaj więcej...

17października2017

sandraKonkurs "Wyślij książkę na wakacje" został rozstrzygnięty! 16 października br. zaprosiliśmy wszystkich uczestników do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na oficjalne ogłoszenie wyników oraz pokaz zdjęć nadesłanych w ramach konkursu. Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki oraz kierownik Wypożyczalni Głównej Anna Miszczak wręczyli uczestnikom nagrody książkowe oraz wyróżnienie dla Sandry Zienkiewicz za zdjęcie "Sandra nawet na łódce czyta książki". Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne wakacyjne fotografie z książkami.

Anna Małysz

Czytaj więcej...

04października2017

4Fotorelacja z koncertu promocyjnego debiutanckiej płyty Jarka Buczka "Ślady" w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie.

Fot. Tomasz Moskal

Czytaj więcej...

03października2017

wyt 2017 005W dniu 3 października br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy pod Wytycznem.

Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.

Czytaj więcej...

27września2017

DSC 0371 1"Magia serc" to najnowszy tomik poezji Anny Nazar, którego promocja odbyła się 26 września br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Autorka gościła wiele osób z kręgu literackiego oraz sympatyków poezji. Wiersze Anny Nazar z niezwykłą siłą oddziaływały na wrażliwość odbiorców i zapewniły pełen magii i liryzmu wieczór, który dodatkowo spotęgowały piękne ballady w wykonaniu chełmskiego barda Jarosława Buczka. Uczestnicy spotkania w słowach Longina Jana Okonia oraz Zbigniewa Waldemara Okonia widzieli w pełni zasłużoną laudację dla poezji Anny Nazar.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama