9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
30Mar2017

4530 marca, odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studenci oraz pracownicy uczelni opowiedzieli o studiach, perspektywach i praktykach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych.

Kandydaci na studia mieli również możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej.
Poszczególne Instytuty PWSZ w Chełmie prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Czytaj więcej...

29Mar2017

 MG 0839Dnia 25 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Grzegorza Zupana.

Czytaj więcej...

29Mar2017

IMG 3251Proza towarzyszy nam na co dzień, natomiast po poezję sięgamy w szczególnych okolicznościach, dlatego też ten wieczór, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, był wyjątkowy. Wstępem do programu artystycznego przygotowanego przez członków Chełmskiej Grupy Literackiej była pieśń Edyty Geppert „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” oraz utwór liryczny będący wspólnym dziełem chełmskich poetów, któremu początek dał Arkadiusz Sann - „Lada moment zakwitną kaczeńce”. Publiczność miała także okazję wysłuchać utworów zawartych w antologii wydanej przez Wydawnictwo TAWA „Chełmskie uliczki i zaułki w poezji i grafice” oraz obejrzeć rewelacyjne grafiki autorstwa Jerzego Grosmana.

Czytaj więcej...

24Mar2017

IMG 1961Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy fotograficznej Mundurówka w obiektywie - 17 lat innowacji mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie, która jest dostępna w małej galerii ChBP (ul. Partyzantów 40) Uroczystego otwarcia wystawy dokonał dyrektor ZSZ Nr 5 p. Jarosław Wójcicki, który przybyłym gościom przybliżył 17-letnią historię klas mundurowych oraz innowacyjną działalność związaną ze szkoleniem przygotowującym młodzież do pracy w formacjach mundurowych RP. Multimedialna oprawa spotkania była doskonałym uzupełnieniem bardzo ciekawej wystawy, w przygotowanie której zaangażowani byli nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie ZSZ Nr 5.

Czytaj więcej...

22Mar2017

Wiosenny 17 03018 marca 2017 r. 40 Rajdem „Wiosennym” Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie zainaugurował kolejny sezon turystyczny. Wzięło w nim udział ok. 100 turystów z Chełma, Czułczyc, Moniatycz, Sawina, Stawu, Woli Uhruskiej. Uczestnicy zobaczyli najciekawsze obiekty krajoznawcze Zamościa (min. ratusz, kamienice w rynku, katedrę, synagogę, pałac Zamoyskich, arsenał, fortyfikacje, budynek Akademii Zamojskiej, pomnik Jana Zamoyskiego), Szczebrzeszyna (kościół, ratusz, rzeźby chrząszcza, synagogę, cerkiew, cmentarz katolicki i żydowski) oraz sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy.

Czytaj więcej...

18Mar2017

20170308 112526Marcin Chomicki, uczeń ZSGiH w Chełmie, odniósł kolejny sukces. Tym razem pod opieką Pani Bernadetty Świderek wziął udział w III Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, który odbył się 8 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, gdzie otrzymał wyróżnienie.

Temat konkursu brzmiał: „Anioły i Demony". Uczestnicy mieli 180 minut na wykonanie całej stylizacji tj. fryzury, makijażu oraz ubioru, które musiały ze sobą współgrać. Marcin przedstawił stylizację Demona. W rolę modelki wcieliła się uczennica kl. 3dt Sandra Krzyżak. Niepowtarzalna kreacja, makijaż oraz wyjątkowa fryzura pozwoliły na otrzymanie wyróżnienia. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Czytaj więcej...

08Mar2017

IMG 2765W miniony wtorek, drugi rok z rzędu, zaprosiliśmy do ChBP nasze Czytelniczki by w ramach koncertu "Babę zesłał Bóg" świętować Dzień Kobiet. Pisząc krótko - znów było rewelacyjnie! Imponująca frekwencja, fantastyczni wykonawcy (Zespół Na Szybko, Ewelina Kral i Sylweriusz Sotel, Wiktoria Rzeszot i Katarzyna Borkowska, Barbara Nowakowska), śpiewający bibliotekarze (Olena Hodała, Kasia Bedlińska-Polak i Tomasz Moskal), literacka prezentacja o kobietach w literaturze przygotowana przez Annę Pietuch, konkursy z nagrodami oraz znakomita atmosfera i świetna zabawa! W imieniu Dyrektora ChBP Roberta Chełmickiego dziękujemy Paniom za obecność, a sponsorom za nagrody! Męska część ekipy ChBP, z okazji Dnia Kobiet, życzy też Paniom wszystkiego naj! Do zobaczenia za rok! :)

Czytaj więcej...

08Mar2017

IMG 20170307 164358Dzisiaj tj. 07 marca b.r. w przededniu Dnia Kobiet odbyła się kolejna Giełda pracy zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym. a na miejsce - ponownie wybrano Miejski Ośrodek Kultury ,,Dworek”. Giełdę pracy połączono z niespodziankami dla pań: sesji pielęgnacyjnych dłoni i twarzy oraz porad kosmetycznych. Oferująca je firma ORIFLAME na koniec spotkania przeprowadziła losowanie atrakcyjnych upominków, a zainteresowane osoby mogły porozmawiać o nawiązaniu ewentualnej współpracy.

Czytaj więcej...

06Mar2017

BW 54 marca 2017 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, odbył się Puchar Polski Boogie Woogie 2017.

Organizatorzy tej niezwykłej imprezy byli:
Młodzieżowy dom Kultury w Chełmie
Klub Boogie Opus Twist MDK Chełm
Polskie Stowarzyszenie Boogie Woogie

Partnerzy:
Chełmski Dom Kultury
MOSiR

Sponsorami byli:
Top-Med Szafranek
BH Meble
Austria Juice
Opus It

Czytaj więcej...

05Mar2017

DSC 00501 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Sawinie odbył sie V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Chełmskim.
Został on zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Zespołu Szkół w Sawinie.
Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych, a konkurs składał się z trzech części – testu obejmującego zagadnienia związane z geografią, historią i przyrodą powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.

Czytaj więcej...

21Lut2017

IMG 178320 lutego w galerii Nova dyrektor ChBP Robert Chełmicki dokonał otwarcia pokonkursowej wystawy "Moda na czytanie". Na wernisażu spotkali się wszyscy laureaci, uczestnicy konkursu, sponsorzy, autorzy zdjęć oraz miłośnicy książek. Były podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję promującą czytelnictwo, gratulacje dla zwycięzców oraz słodki poczęstunek dla gości. Efekty pracy fotografów i laureatów konkursu oglądać można do końca lutego br. Zapraszamy.

Anna Małysz

Czytaj więcej...

10Lut2017

DSC 00949 lutego br. ChBP gościła dziennikarza, publicystę, reportera i pisarza Tomasza Sekielskiego. Spotkanie z laureatem wielu nagród poświęcone było głównie jego najnowszej książce "Zapach suszy", choć nie zabrakło także rozmów o dorobku dziennikarskim Gościa i pracy w mediach. Dwugodzinne spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i autografami w książkach Tomasza Sekielskiego. Za pomoc w organizacji wieczoru serdecznie dziękujemy Annie Sekielskiej oraz Champion Sport Pub.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

Fot. Andrzej Symoniuk

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama