27°C
Poniedziałek 24 Lipca 2017
Imieniny: Kinga, Krystyna
21Lip2017

kr2017Dnia 22 lipca o godz. 18.00 na terenie Amfiteatru przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Czytaj więcej...

21Lip2017

plakat rzeba3Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ludowej. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace sześciu twórców pochodzących z terenu Województwa Lubelskiego. Są to: Adam Lipa, Stanisława Mąka, Jan Pawłowski, Danuta Perestaj, Ryszard Staiński oraz Jan Uścimiak. Wszyscy wyżej wymienieni autorzy od wielu lat tworzą w kanonie sztuki ludowej. Każdy z nich należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych lub do Klubu Twórców Ludowych działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury. Mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach. 

Czytaj więcej...

20Lip2017

20170717 115641Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Ireny Florek, który odbędzie się 1 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40, Chełm).

Irena Florek, mieszkanka Rejowca Fabrycznego, członkini grupy plastycznej „Tęcza” działającej w Ośrodku Kultury „Dworek” od 10 lat uczy się malarstwa pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian. Artystka maluje akrylami, akcentując kolor w kompozycji malarskiej i są to głównie obrazy abstrakcyjne.

Czytaj więcej...

19Lip2017

kolorymuzyki 17 03 1Już w nabliższy weekend rozpocznie się Festiwal Kolory Muzyki, na który zapraszają: Prezydent Miasta Chełm Agaia Fisz i Chełmski Dom Kultury.

Koncerty zagrają:
21 lipca - Kasia Stankiewicz i Varius Manx,
22 lipca - Patryk Kumór,


28 lipca - Bracia,
29 lipca - LemON,


4 sierpnia - Power Play,
5 sierpnia - Poparzeni Kawą Trzy

Czytaj więcej...

14Lip2017

godzinaw plakat 03 01 sierpnia o godzinie 19.00 w Chełmskim Domu Kultury kolejny raz zobaczymy koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. A zacznie się od sielanki…. w klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą nas znane szlagiery z tamtych lat, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg… Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o II Wojnie Światowej. Kolejne wydarzenia zostaną opowiedziane za pomocą piosenek i oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”.
Zapraszamy państwa na ten wyjątkowy koncert. Darmowe wejściówki są do odebrania w kasie Chełmskiego Domu Kultury i Kina Zorza. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

Czytaj więcej...

13Lip2017

Plakat MediumDnia 22 lipca o godz. 18.00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Czytaj więcej...

10Lip2017

kinoletnie 17 03 0 0W najbliższy czwartek 13.07.2017 tuż po zmroku startuje kolejna projekcja w Kinie Letnim pod gwiazdami. Jak co roku zapraszamy na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ulicy Podwalnej.
Tytuł filmu, który będzie prezentowany podajemy w formie opisu a widzowie, którzy wypełnią kupon i odgadną prawidłowo tytuł wezmą udział w losowaniu podwójnej wejściówki na dowolny seans w CKF ZORZA.
Kupony konkursowe będą do dyspozycji widzów przed seansem oraz będą publikowane przez Super Tydzień Chełmski.
Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

04Lip2017

muzycznastudnia 03Jak zwykle w wakacje zapraszamy na cykl koncertów „Muzyczna Studnia”. W piątkowe wieczory na Placu Łuczkowskiego zagrają zespoły prezentujące bardzo różne gatunki muzyczne.
Rozpoczniemy 7 lipca o godzinie 20.00 koncertem Romantic Soul Rebel. Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową działający w imię zasady: „Bóg stworzył jedną muzykę, to ludzie ją podzielili”. Z tego też powodu ich autorskie utwory często wymykają się jednoznacznym ramom gatunkowym, i zabierają słuchacza w podróż przez czad i delikatność, nierzadko w obrębie jednego utworu.

Czytaj więcej...

04Lip2017

plakat 0Wakacyjne Kino z Chadekiem: gramy na dwóch salach! Zapraszamy na seanse do Zorzy i do Chadeku.
A w czwartki: Kino Letnie pod Gwiazdami na dziedzińcu muzeum przy ul.Podwalnej - tuż po zmroku...
Wakacyjny repertuar zapowiada się rewelacyjnie: atrakcyjne filmy, najnowsze produkcje, premiery. A wśród nich długo oczekiwana "Volta" mistrza komedii Juliusza Machulskiego, "Spider Man", "Transformers ostatni rycerz" najnowsza "Mumia" i wiele innych. Gramy na sali Chełmskiego Domu Kultury i w Kinie Zorza. Szczegółowy repertuar: www.zorza.chelm.pl

Czytaj więcej...

03Lip2017

repertuar1-2 lipca, od godz. 9:00

IV Festiwal Twórczo Zakręconych
Warsztaty rękodzieła, Kiermasz Produktu Lokalnego, koncerty zespołów ludowych.
Miejsce: Boiska SOS-W
Organizator: LGD, KDK

 

3-7 lipca, godz. 10:00-14:00
Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury

Czytaj więcej...

24Cze2017

wakacje z mdk 2017Wakacje czas zacząć. Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie przygotował wiele atrakcji w okresie wakacyjnym. Będzie się działo... Zobaczcie sami..

Czytaj więcej...

23Cze2017

chełmskie wakacje teatralne 2017Zapraszamy serdecznie na VII edycję Chełmskich Wakacji Teatralnych.
Spektakle odbędą się w Soboty a rozpoczynać będą się o godz. 17.00 na Placu Łuczkowskiego.
W razie niepogody spotykamy się w sali gimnastycznej IV LO, ul. Świętego Mikołaja 4.
…a oto co obejrzymy:

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama