9°C
Czwartek 30 Marca 2017
Imieniny: Aniela, Leonard
30Mar2017

Adam GrzybkowskiZapraszamy na wystawę fotografii absolwentów Katedry Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi "DYPLOMY  2015-2016". Wernisaż wystawy: 5 kwietnia 2017r. godz 18.00, Galeria Atelier Chełm Lwowska 24. Wystawa czynna do 28.04.2017r.

Kurator wystawy Ryszard Karczmarski

 

Nie wiadomo dlaczego powszechnie uważa się, że studenci przychodzą do szkoły po to, aby się uczyć. Mniemanie takie jest błędne i całkowicie rozmija się z odczuciem nauczycieli, którzy niezależnie od warunków pogodowych, a także indywidualnych nastrojów przychodzą do szkoły po to, aby uczyć.

Czytaj więcej...

28Mar2017

PasjaWielki Post, czas oczekiwania na święta wielkanocne to okres refleksji, zadumy i wyciszenia. Okres rekolekcji pozwala nam inaczej spojrzeć na codzienność, rzeczywistość i nasze wybory życiowe. Chełmska Biblioteka Publiczna w tym szczególnym momencie zaprasza Państwa na seanse wyjątkowych filmów, które na początku kwietnia pokażemy w specjalnym cyklu Klubu Dobrego Filmu zatytułowanym „Filmowe rekolekcje”.
W piątek, 7 kwietnia, o 18.00, zaproponujemy Państwu obraz w reżyserii Mela Gibsona pokazujący ostatnie godziny z życia Jezusa: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez zdradę i męczeńską śmierć, aż po Zmartwychwstanie.

Czytaj więcej...

28Mar2017

EKRAN Czarownica i pierniki 2017„Czarownica i pierniki” to teatr dla dzieci na podstawie opowieści Mai Strzebońskiej, przygotowany w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przez Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci ChBP.

Zapraszamy przedszkolaków (grupa 5-latki) 3 kwietnia 2017 na godz. 10.00 na ciepłą opowieść do Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, ul. Partyzantów 40. Dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk „Czarownica i pierniki”, podczas którego dowiedzą się, jakim sposobem zwierzaki zapomniały o burzy i dzięki czemu stara, krzywa chatka czarownicy zmieniła się nie do poznania. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać?
Zapraszamy na dowcipny i pobudzający wyobraźnię teatrzyk.

Czytaj więcej...

28Mar2017

Krystyna RutynaChełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do galerii Nova 6 kwietnia br. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Rutyny To tylko pejzaż.

Krystyna Rutyna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie dyplomem w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Po ukończeniu studiów wyłączyła się z życia artystycznego i podjęła pracę jako pedagog w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, pracując z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną plastycznie.

Czytaj więcej...

24Mar2017

OSIECKA32Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 3 kwietnia o godz. 17.30 do Sali Widowiskowej na koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej. Wydarzenie odbędzie się z okazji dwudziestej rocznicy śmierci poetki. 

Podczas koncertu „Deus Ex Machina", który swój tytuł zaczerpnął od ostatniego tekstu piosenki, jaki artystka napisała w swoim życiu, wystąpią Chór „Amicus" i solistka Strefy Wokalnej KDK – Maja Wójcik.
Krasnostawski chór dziecięco-młodzieżowy „Amicus" powstał w 2004 roku przy Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum-Bonum. Przez ponad 10 lat działalności uczestniczył w ok. 200 koncertach w Polsce i zagranicą.

Czytaj więcej...

20Mar2017

nocNoc Kultury to od lat wydarzenie tworzone przez całe miasto. Nie inaczej będzie w tym szczególnym roku, kiedy obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina. Zaangażowane są nie tylko duże instytucje kultury, organizacje czy firmy, ale też lokalne zespoły muzyczne oraz sami mieszkańcy. Kto tym razem wystąpi na tegorocznej Nocy Kultury? Od dziś rusza głosowanie na najlepsze zespoły.
Zgłoszone w otwartym naborze grupy stworzyły Lubelską Bazę Muzyczną 2017 dostępną pod adresem nockultury.pl/glosowanie.

Czytaj więcej...

14Mar2017

IMG 0255Film, spotkanie i pokaz - Spotkanie z Ewą Drobiec w Dyskusyjnym Klubie Filmowym REWERS już w czwartek, 16 marca o godz. 18.00 w kinie Zorza.

Ewa Drobiec – charakteryzatorka o długim, barwnym i zróżnicowanym stażu zawodowym. Swoją przygodę z filmem rozpoczęła na początku lat 90. W swoim dorobku ma wiele filmów fabularnych i seriali telewizyjnych. Pracowała przy niemal wszystkich filmach Wojtka Smarzowskiego.
- To aktorzy dali mi poczucie zawodowej misji. Mam takie niesamowite szczęście, że trafiam na przepięknych ludzi, wielkich artystów, cudownych partnerów, »oddają mi się« naprawdę całkowicie, mogę robić, co chcę, ufają mi – chyba, albo może się mnie boją?

Czytaj więcej...

12Mar2017

PTASIE RADIOJuż w najbliższy czwartek 16 marca zobaczymy "Ptasie radio". Serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy form przestrzennych Pracowni plastycznej Art-Kreska działającej w MDK pod kierunkiem Pani Krystyny Rutyny. Z pewnością dodatkową atrakcją będzie udział zespołu teatralnego "Wiercipiętusie". Zaczynamy punktualnie o godzinie 17:00 oczywiście w Galerii na Górce Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie przy ul. Pocztowej 41.
Zapraszamy

Czytaj więcej...

10Mar2017

Ewa z Michalina– Idzie dużo szarego – śmieje się Ewa Drobiec, szefowa charakteryzacji w „Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego. – Wszystko trzeba postarzyć, spatynować. Trwa wojna, ludzie są niedożywieni, nie wyglądają zdrowo. Kobietom zmywamy makijaże, wydłużamy włosy, dzisiaj noszą się krótko. Kiedyś długie włosy były synonimem pozycji. A potem jeszcze wszystkim trzeba popsuć zęby ...

Swoją przygodę z filmem Ewa Drobiec rozpoczęła na początku lat 90-tych. Z początku pracowała w produkcji i kostiumów, aż odnalazła swoje powołanie w pionie charakteryzacji. Ewa Drobiec współtworzyła około 40 filmów i seriali telewizyjnych.

Czytaj więcej...

10Mar2017

ost 01Fundacja KONTRA/BANDA we współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną zapraszają na wydarzenie kulturalne organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbędzie się 25 marca br. w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Partyzantów 40. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 17:00 warsztatem dla młodzieży w wieku 14-16 lat, prowadzonym przez Annę Olszak, którego hasłem przewodnim jest "Zbudujmy sobie teatr". O godz. 19:00 rozpocznie się ekranizacja młodej sztuki teatralnej pt. "Humani" w reżyserii Katarzyny Trzaski, a po nim dyskusja wraz z zaproszonymi gośćmi, teatrolożkami: Dominiką Bremer i Pauliną Rudź. Pytania prosimy kierować do Justyny Dywańskiej - tel. 506 098 818. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Anna Małysz

Czytaj więcej...

10Mar2017

Banecka zapr 1Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza na otwarcie wystaw Jerzego Grosmana – 14 marca i Elżbiety Baneckiej – 16 marca 2017.

Wystawę malarstwa, rysunku i grafiki JERZEGO GROSMANA zorganizowana jest z okazji jubileuszu 60-lecia pracy twórczej wernisaż 14 marca 2017 roku, o godzinie 17.00 w salach muzeum przy ul. Lubelskiej 57 wystawa czynna do 14 kwietnia 2017 

Komisarz wystawy K. Mart

 

Czytaj więcej...

10Mar2017

LOGO ChBPChełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert przygotowany z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się 24 marca 2017 r. w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00. Jest to święto obchodzone corocznie 21 marca w wielu krajach, ustanowione zostało w 1999 roku przez UNESCO. To ważne wydarzenie dla wszystkich środowisk związanych z twórczością literacką oraz dla miłośników poezji.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama