0°C
Niedziela 19 Listopada 2017
Imieniny: Elżbieta, Seweryn
student license cost autocad 2018 autocad 2018 product key xi mac education acrobat xi pro for apple mac os education version www.vistaprintdeals.com
here windows xp student price adobe dreamweaver cs6 mac os edition look at this site
16listopada2017

Bez tytułuJuż w piątek 17 listopada 2017 o godzinie 18:00 w przestrzeni Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej odbędzie się otwarcie wystawy prac składających się na dar dwóch wybitnych artystów o polskim rodowodzie: Kazimierza Głaza z Toronto oraz Alfreda Hałasy z Montrealu.

Obaj – zamieszkali od lat w Kanadzie (K. Głaz od 1968, A. Hałasa od 1972) – autorzy, przekazali do chełmskiej kolekcji sztuki współczesnej dar na miarę królewską. Głaz (to już trzeci z kolei dar artysty dla Chełma)) przesłał tekę zawierającą 50 gwaszy, na którą złożyły się dwa cykle datowane na 1969 rok:

Czytaj więcej...

14listopada2017

lona webber web postOstatni album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów ubiegłego roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. „Nawiasem mówiąc” dawno osiągnęła już status Złotej Płyty, zaś singlowy „Błąd” zebrał ponad 6 milionów wyświetleń w sieci. To doskonały powód by ponownie ruszyć w trasę. Najlepiej zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Ci dwaj mają tradycję - co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów.

Czytaj więcej...

10listopada2017

spektakl cp plakatKrasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 19 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Przedstawienie „Cudowna podróż” realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof.

Czytaj więcej...

09listopada2017

IMG 0934Wystawę twórczości malarskiej i literackiej Krystyny Igras można oglądać do końca listopada 2017 r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie.

 

„Po tęczowym moście pióra na skrzydłach zachwytu zapraszam Państwa do ogrodów miłości, 

na lekcję akceptacji siebie, bliźniego i każdego żyjącego stworzenia. 
Dzielę się pięknem życia ludzkiego, zwierząt, urodą minerałów, roślin, krajobrazów i królestw baśniowych.
Wędrujmy więc razem z wewnętrznym światłem, bez cienia, z pieśnią w duszy, 
w ciszy po drogach miłości.”


Autorka

Czytaj więcej...

09listopada2017

zaproszenieStarosta Chełmski serdecznie zaprasza na koncert patriotyczny pt. NIEPODLEGŁA, który odbędzie się 10 listopada 2017r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

08listopada2017

rl16 listopada br. Chełmską Bibliotekę Publiczną odwiedzi Romuald Lipko! Lider i twórca największych przebojów Budki Suflera opowie m.in. o najnowszej biografii zespołu, książce publicysty muzycznego Jarosława Sawica - "Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - Miasto - Ludzie"!
Na wyjątkowe spotkanie zapraszamy do sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) 16 listopada br. o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny!

A. Małysz

 

 

Czytaj więcej...

06listopada2017

4526491 poradnik pozytywnego myslenia 900 632W środę (08 listopada) rozpoczynamy w ChBP listopadowy cykl Klubu Dobrego Filmu! Mimo jesiennej aury chcemy w tym miesiącu zaproponować wszystkim filmy ujęte pod wspólnym tytułem „Pozytywnie!”.
Rozpoczniemy od nietuzinkowej historii uczucia, które musi zmagać się ze schizofrenią (Bradley Cooper, Jennifer Lawrence i Robert de Niro), a później pokażemy opowieść o uczuciu, które jest w stanie wygrać ze śmiercią (Will Smith i Helen Mirren), życiowym nieudaczniku, który zostaje prawdziwym bohaterem (Ben Stiller) oraz nowozelandzką produkcję o przyjaźni wbrew niesprzyjającym okolicznościom i ludziom (Sam Neil).

Czytaj więcej...

03listopada2017

tubis plakat finalSerdecznie zapraszamy na ZADUSZKI JAZZOWE - w Krasnostawskim Domu Kultury zagra TUBIS TRIO. Koncert odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej. Bilety cenie 30 zł i 20 zł ulgowy dla uczniów i seniorów do kupienia w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl 

Tubis Trio po wydaniu płyty koncertowej Live In Luxembourg powraca z pierwszą płytą studyjną. „The Truth” jest jego debiutem w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Płyta ukazała się 8 września 2017 roku.

Czytaj więcej...

03listopada2017

niepodegla2017Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 11 listopada 2017 r. o godz. 16:00 na koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości pt. „Patriotyczne szlagiery”. Najbardziej znane i popularne utwory wykonają Chór Krasnostawskiego Domu Kultury, Chór Męski KDK, Młodzieżowy Chór Amicus KDK oraz soliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej – wstęp wolny

Czytaj więcej...

03listopada2017

JLW RutkowskiJakiś czas temu pisaliśmy Państwu o tym, że pracujemy usilnie nad scenariuszem kolejnych atrakcyjnych spotkań autorskich w ChBP. Duże rzeczy lubią ciszę, zatem nie zdradzaliśmy szczegółów przed ostateczną finalizacją. Dziś powoli uchylamy rąbka tajemnicy i mamy dla Państwa prawdziwą bombę literacką! Już piętnastego grudnia naszym i Państwa Gościem w ChBP będzie Janusz L. Wiśniewski, autor kultowych powieści - "Samotność w sieci", "Los powtórzony", "Bikini", "Grand" czy "Miłość oraz inne dysonanse"!

Czytaj więcej...

03listopada2017

Spektakl Powrmy jak za dawnych lat plakatKrasnostawski Dom Kultury i Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku - filia w Krasnymstawie zapraszają 10 listopada o godz. 16.30 na spektakl kabaretowo – muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Inscenizacja jest częścią realizowanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Inicjatorką wydarzenia jest Pani Małgorzata Antoniak.

Czytaj więcej...

30października2017

 MG 2706Chełmska Biblioteka Publiczna i Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wzorek, który odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).

Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama