14°C
Poniedziałek 29 Maja 2017
Imieniny: Bogumił, Maria Magdalena
26Maj2017

artysta milosierdzia plakatTeatr Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux i Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Chełmie serdecznie zapraszają na spektakl „Artysta Miłosierdzia”. Najnowsza premiera Teatru Hagiograf jest adaptacją dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”.

Przedstawienie odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Sali Różańcowej przy Bazylice NNMP (ul. Lubelska 2) , w niedzielę (28 maja) o godzinie 19.15.

Czytaj więcej...

25Maj2017

logo trzy sciany2Plenerowa Galeria Fotografii "Trzy Ściany" - kolejna odsłona. Tym razem z zupełnie innej perspektywy - fotograf, za razem zdobywca podniebnych krain - Piotr Bakun - zabierze nas na swoim skrzydle w przestrzeń powietrzną. Zobaczymy okolice Chełma z wysokości noszenia prądów powietrznych. Fotograf i motolotniarz ze Stołpia zaprezentuje nasze okolice widziane z perspektywy chmur...

Czytaj więcej...

24Maj2017

Hudoba zaproszenieChełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie Iwony Chudoby, podczas którego autorka zaprezentuje swój najnowszy tomik „Nic się nie dzieje”. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.

Iwona Chudoba urodzona w Krasnymstawie, mieszka w Chełmie i pracuje jako pielęgniarka w chełmskim szpitalu. Ma już na swoim koncie wiele publikacji różnych form literackich : Okrętem marzeń (2007), Oderwana od cienia (2009), Oczy czasu (2010), Otulone alabastrem (2011), Okruchy dnia powszedniego (2012), Odbite w lustrze – haiku (2013), O, ptaszek na suwaku - fraszki (2015), Biedronkowo – wiersze dla dzieci (2016).

Czytaj więcej...

19Maj2017

bramaCzerwcowa wystawa rozpoczyna kolejny sezon wystawowy w plenerowej galerii w Zaułku Hartwigów. Zobaczymy fotografie Zofii Chomętowskiej – jednej z najważniejszych i najbardziej aktywnych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, pionierki polskiej fotografii reportażowej, należącej do czołówki polskich twórców dostrzegających możliwości aparatu małoobrazkowego.


Zofia Chomętowska (1902, Porochońsk – 1991, Buenos Aires) debiutowała na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu w 1929 roku,

Czytaj więcej...

17Maj2017

image001Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza jak co roku na XI Noc Muzeów. Już od 17 maja będzie można skorzystać z wielu atrakcji. 

Szczegóły po kliknięciu w grafiki.

Czytaj więcej...

16Maj2017

IGRAS zaproszenieChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Igras oraz promocję książki „Kufer wspomnień z gałązką rozmarynu”. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.

Krystyna Maria Igras urodziła się w Dryszczowie, obecnie mieszka w Pokrówce. Artystka jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Czytelnikom znana jest przede wszystkim z twórczości poetyckiej, wydane tomiki jej autorstwa to: „Żyć znaczy kochać” (2007), „Na orlich skrzydłach” (2009), „Śpiew wiatrów” (2010), „Kresowy śmiech kukułki” (2011), Kresowy list” (2013), „W kropli czasu” (2014) i „Magia życia” (2016).

Czytaj więcej...

16Maj2017

plakat sztuka lat 80 drujk 01 01Dział Sztuki Współczesnej i Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie przygotowuje kolejną odsłonę swych bogatych zbiorów polskiej sztuki powojennej. Tym razem, z naszej zasobnej kolekcji pokażemy zespół prac powstałych w trakcie ósmej dekady minionego stulecia. Na pokaz złoży się blisko setka obiektów z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, form przestrzennych. Wyszły one spod ręki siedemdziesięciu jeden autorów, z których dwudziestu sześciu nie ma już wśród nas. W grupie artystów nieżyjących znaleźli się klasycy naszej nowoczesności: Jan Berdyszak, Jerzy Bereś, Andrzej Dłużniewski, Wanda Gołkowska,

Czytaj więcej...

14Maj2017

PLAKAT JUWE2Już 19 maja od godziny 19.00 w Kawiarni DeCaffencja w Chełmie zagrają dla Was: 3 siostry, Arias, Mensko, Hot load, Romantic soul rebel! 

3siostry- zespół powstał w połowie 1999 roku w Mińsku Mazowieckim. Pierwszy, stały skład formacji kształtował się prawie dwa lata, aż do początku 2001 roku, gdy do zespołu dołączył obecny perkusista 3sióstr – Marcin Zorro Moroz. Razem z nim mocną, miażdżącą dynamiką sekcję rytmiczną budował poruszający się w pięciu wymiarach najniższych dźwięków twórczości 3sióstr, basista Paweł Phil Polak. Obecnie na gitarze basowej gra Paweł Kalinowski. Gitarowa ściana totalnego czadu to pole działalności dwóch gitarzystów formacji – Piotra Petera Juszczaka i Marcina Sidney Polaka.

Czytaj więcej...

09Maj2017

Schowek01 15 e8e16eed6c 439707021a.pngWokal niczym z partyjnej trybuny, stylofony i garnitury z minionej epoki, mroczne baśnie osnute wokół brytyjskiego folku oraz szalony, zupełnie nieskrępowany taniec do współczesnej elektroniki. Takich i wielu innych atrakcji należy spodziewać się po kolejnej grupie artystów, którzy zagrają w Lublinie podczas tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia, odbywającego się w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina.

Czytaj więcej...

08Maj2017

menide 2017Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 21 maja o godz. 17:00 na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie! W wymiennej obsadzie „Mężczyzny idealnego” w reżyserii Stefana Friedmana znaleźli się m.in. Jacek Kawalec, Krzysztof Ibisz, Katarzyna Cichopek, Małgorzata Lewińska, Ewa Lorska, Mateusz Damięcki, Dariusz Kordek, Michał Milowicz, Adrianna Biedrzyńska, Piotr Pręgowski czy Dariusz Ross. Część z w/w aktorów na pewno pojawi się w Krasnymstawie! Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. 

Czytaj więcej...

05Maj2017

unnamed 1Majowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu ChBP upływać będą w cyklu „Dziecięcy świat”. Pokażemy w nich obrazy, które oczami dziecka patrzeć będą na sprawy ważne społecznie, obyczajowo, kulturalnie i życiowo po prostu.
Już w najbliższą środę pokażemy dramat sensacyjny Clinta Eastwooda z wybitną kreacją Kevina Costnera, którego bohater, pod wpływem splotu życiowych okoliczności, z przestępcy ewoluuje w troskliwego opiekuna małoletniego chłopca. W kolejnych tygodniach widzowie, którzy zdecydują się odwiedzić ChBP zobaczą jeszcze najnowszy obraz wybitnego kanadyjskiego reżysera Jeana-Marca Valee o wychodzeniu z życiowej traumy i tym jak może w tym pomóc przyjaźń z nastolatkiem

Czytaj więcej...

04Maj2017

wieczorbieszczadzki 03Chełmski Dom Kultury serdecznie zaprasza zespoły i solistów, którym bliskie są klimaty piosenki turystycznej i poetyckiej do udziału w Festiwalu „Na Skarpie”. Impreza odbędzie się w Chełmie, Skarpa przy Chadeku,w dniach 24 – 25 czerwca.

Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę, profesjonalne jury i atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą  (wyłącznie drogą mailową) do 12 czerwca.


Adres mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Gwiazdą festiwalu będzie zespół Dom o Zielonych Progach.

Dokumenty do pobrania na stronie: chdk.chelm.pl

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama