12°C
Środa 20 Września 2017
Imieniny: Eustachy, Filipina
student license cost autocad 2018 autocad 2018 product key xi mac education acrobat xi pro for apple mac os education version www.vistaprintdeals.com
here windows xp student price adobe dreamweaver cs6 mac os edition look at this site
19września2017

aniol wrzesien2017Chełmska Biblioteka Publiczna oraz redakcja miesięcznika "Czwarty Wymiar" zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Sybirskiej-Wilk, który odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 17.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40, Chełm). Wstęp wolny.

Obrazy Grażyny Sybirskiej-Wilk – znanej terapeutki i medium z Warszawy są prezentowane w galeriach nie tylko w Polsce, ale i za granicą,na świecie. Rozjaśniają także wnętrza domów opieki, domów dziecka i rozmaitych ośrodków rehabilitacyjnych i relaksacyjnych.

Czytaj więcej...

18września2017

autor leszekszczasnyChełmska Biblioteka Publicznazaprasza na spotkanie z podróżnikiem i autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”, Leszkiem Szczasnym, które odbędzie się 2 października (poniedziałek) br. o godz. 1700 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wieczór, poświęcony wyprawie do Tanzanii, został zorganizowany w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy z Chełmskim Klubem Podróżników. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

18września2017

jb koncertPowód do rozmowy jest oczywisty. Doczekaliśmy się pierwszej Pana płyty. Mówiło się o niej od dawna i wiele osób na nią czekało. Co zatem się stało, że to właśnie teraz?
JB: Myślę, że zwyczajnie pewne rzeczy mają swój czas. Pewne zdarzenia muszą się wydarzyć, by w ich wyniku mogły się zadziać kolejne. W jakimś stopniu to zawsze wypadkowa chęci, możliwości i przypadku. Natomiast decyzja zapadła podczas jednego w zimowych koncertów. Klimat był nader sprzyjający.

Czytaj więcej...

14września2017

uroczyskoKrasnostawski Dom Kultury zaprasza 17 września o godz. 15.00 do Sali Widowiskowej na obchody 5-lecia działalności Kapeli „Uroczysko”. Wystąpią jubilaci, a także Kapela „Cukrowniacy” i Lubelska Kapela Miejska „Baszta”. Wstęp wolny.

Uroczysty koncert będzie zwieńczeniem udanego dla muzyków sezonu. W tym roku kapela zdobyła pierwsze miejsce w Przeglądzie Kapel Podwórkowych podczas 47. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”.

Czytaj więcej...

13września2017

ZAPROSZENIE Anna NazarChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” zapraszają na promocję tomiku poetyckiego Anny Nazar „Magia serc”.

Spotkanie zaplanowano na 26 września 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).
Anna Nazar jest członkiem Chełmskiej Grupy Literackiej oraz Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”, gdzie wolnych chwilach uprawia malarstwo. Debiutowała w 1984 roku wierszem „Motyl” opublikowanym na łamach „Tygodnika Chełmskiego”.

Czytaj więcej...

12września2017

tomGaleria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie organizuje wystawę prac Tomka Kawiaka, której otwarcie odbędzie się 15 września 2017 o godzinie 18:00. Wystawa, tego zamieszkałego – od 1970 roku – we Francji artysty, przygotowana została z okazji 45-lecia działalności Galerii 72, 50-lecia twórczości Artysty, 40 lat, jakie minęły od pierwszego pokazu twórcy w przestrzeni Galerii 72 (w 1977 roku).

 

Jagoda Barczyńska

Kurator wystawy

Czytaj więcej...

11września2017

PLAKAT v2 01Zapraszamy na jubileuszową wystawę Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Fotografików z okazji 70 lecia związku. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach obchodów 700 lecia Lublina. Chełm będzie reprezentowany przez prace Ryszarda Karczmarskiego.

Lublin, 13 września 2017r., godz. 17.00.

Czytaj więcej...

04września2017

hrabiTrzon kabaretu HRABI tworzą członkowie nieistniejącego już Kabaretu Potem, uważanego za jeden z najgenialniejszych tworów kabaretowych jaki kiedykolwiek powstał. Wspaniała osobowość sceniczna Joanny Kołaczkowskiej, nieprzeciętny aktor kabaretowy jakim jest Dariusz Kamys oraz zdolności Tomasza Majera i kompozycje muzyczne Łukasza Pietsch'a to iście wybuchowa mieszanka jaką jest KABARET HRABI. Jest to humor wysoce ceniony, bez natarczywej puenty, subtelnie skłaniający widza do myślenia i analizy.

Czytaj więcej...

31sierpnia2017

wojenne rozstania plakatOd 1 do 30 września w holu Krasnostawskiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę „Wojenne rozstania" przygotowaną przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Na wojenne losy Polaków, składają się dramatyczne przeżycia cywilnych ofiar II wojny światowej. Przedstawione w wymiarze indywidualnych historii, z perspektywy codziennych doświadczeń okupacji niemieckiej i sowieckiej dają szczególny obraz tego czasu. To właśnie historia wojny w wymiarze jednostki, pozwala na bezpośrednie, autentyczne wejrzenie z bliska w świadectwa martyrologii ofiar cywilnych, codzienny terror, wysiedlenia, wywózki, wojenne i powojenne tułaczki.

Czytaj więcej...

31sierpnia2017

Curtis d92206a56e 051055d0a0.jpgWe wrześniu, Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury w Lublinie zaprasza na wystawę fotografii Edwarda Sheriffa Curtisa (1868-1952), który specjalizował się w dokumentowaniu życia Indian. Jako strażnik pamięci tradycyjnej kultury rdzennych Amerykanów, podjął, wbrew licznym przeciwnościom losu, tytaniczną i niezłomną pracę, która w rezultacie przyniosła jeden z najważniejszych dokumentów w historii fotografii.

Czytaj więcej...

29sierpnia2017

Musicale 2 wrzesienUwaga miłośnicy dobrego kina! Po wakacyjnej przerwie wracamy z Klubem Dobrego Filmu ChBP, a nasze wrześniowe spotkania rozpoczniemy już w… sierpniu. Już w najbliższą środę (30 sierpnia) zainaugurujemy nasz pierwszy jesienny cykl. Projekcja obsypanego Oscarami i innymi nagrodami obrazu Damiena Chazelle z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem o miłości w La La Land będzie pierwszym seansem cyklu „Musicale, Musicale 2”, w którym pokażemy jeszcze: osadzoną w realiach przedwojennego Chicago historię miłosno – sensacyjną (Catherine Zeta – Jones, Richard Gere, Renee Zellweger)

Czytaj więcej...

28sierpnia2017

ziola piotrKolejny artysta na Alternatywnej Scenie Chadeku! Tym razem odwiedzi nas PIOTR ZIOŁA, młody wokalista i kompozytor charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu. Jego debiutancki album „Revolving Door” został nagrodzony Fryderykiem 2017 w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku".
Twórczość artysty utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. czyli okresu, który najbardziej inspiruje Piotra.
Single „Podobny” i „W ciemno” pojawiły się na Liście Przebojów Trójki i Liście Przebojów Radia Zet. Ziołę można usłyszeć również w piosenkach: „Przyjmij brak” duetu Rysy (wspólnie z Justyną Święs), „Kolor czerwieni” Wojtka Mazolewskiego czy „Bilet” Flirtini.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama