0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek
22stycznia2018

maciej pilarczyk dscf5057 fOd początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek odważnie zagłębiał się i poznawał coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. W koncercie z zespołem w przystępny, poruszający, ale jednocześnie odkrywczy sposób przedstawia widzom dotychczasową drogę. Nie zabraknie więc utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takie jak „Kiedy U-kochanie”, ”Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, czy wreszcie „Dziwny jest ten świat” oraz „Domek bez adresu” Artysta zaprasza tym programem także do wspólnej podróży przez ostatnie projekty muzyczne.

Czytaj więcej...

17stycznia2018

ARTUR TABOBOR fot. Tadeusz ZaczekZapraszamy do Galerii Atelier w Chełmie 26 stycznia 2018r. o godz 18.00 na finisaż wystawy fotografii Artura Tabora BUG NOSTALGICZNY połączony ze spotkaniem z Jolantą Tabor. Odbędzie się również promocja autorskich albumów oraz pokaz zdjęć wraz z wywiadem Martyny Bakun, oraz wspomnieniami przyjaciół: Tadeusza Żaczka, Wiesława Lipca, Piotra Bakuna, Dariusza Kosteckiego, Ryszarda Karczmarskiego i innych. 

Czytaj więcej...

17stycznia2018

gminaBiuro Promocji Gminy Chełm oraz Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone twórczości znanych w regionie twórców ludowych - Stanisławy i Waleriana Mąków z Rożdżałowa. Pani Stanisława maluje, rzeźbi, wycina, pisze pisanki już od czterdziestu pięciu lat. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa jej prac. Podczas tego twórczego popołudnia odbędzie się również promocja wydawnictwa, katalogu poświęconego twórczości tego artystycznego małżeństwa.

Czytaj więcej...

15stycznia2018

aniol„Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł, i to właśnie jest takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je w sobie.” - słowa Jose Saramago stanowią inspirację twórczości pani Hani Radziszewskiej.

Wszystkie jej prace mają temat i serce, dzięki temu też duszę. Zawierają przesłanie dobra, nadziei, wiary w lepsze jutro, sprawiając, że nawet najzwyklejsze chwile stają się magiczne.
26 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) odbędzie się wernisaż wystawy pt. ”Anioły” prezentującej w postaci realnej i fotograficznej twórczość Hani Radziszewskiej.

Czytaj więcej...

10stycznia2018

prasa bacebookChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti osobom z dysfunkcją wzroku oferuje projekcje filmów z komentarzem audiodeskrypcyjnym. Pokazy filmowe odbywają się bezpłatnie w ostatnią środę każdego miesiąca o godz. 12.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40.

 

31.01.2018 r. - „La La Land” (2016) reż. Damian Chazelle, - amerykański musical

Czytaj więcej...

09stycznia2018

grafika na www chdk2Symfoniczne Portrety Starszych Panów | Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Największe przeboje Kabaretu Starszych Panów w orkiestrowych aranżacjach, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz solistów: Anny Bugajskiej, Piotra Janusza, Karoliny Warchoł i Adriana Wiśniewskiego.

ChDK, 4 lutego, godz. 19:00. Bilety: 70 zł

Czytaj więcej...

04stycznia2018

spektakl utw plakat Krasnostawski Dom Kultury i Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku - filia w Krasnymstawie zapraszają do Sali Widowiskowej KDK 12 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 na spektakl kabaretowo – muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Inscenizacja miała premierę 10 listopada 2017 r. i jest częścią realizowanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Inicjatorką wydarzenia jest Pani Małgorzata Antoniak.

Czytaj więcej...

04stycznia2018

bestW ciągu pięciu styczniowych środowych wieczorów w Klubie Dobrego Filmu ChBP chcemy zaproponować Państwu spotkania z ekranizacjami książkowych bestsellerów! Tych starszych i tych całkiem nowych. W każdym jednak przypadku z dobrym efektem kinowym.
Rozpoczniemy od wzruszającej, ale i zabawnej historii segregacji rasowej na amerykańskim Południu, a potem będą zbrodnie w stalinowskim ZSRR, poszukiwanie sensu życia, frapująca zagadka kryminalna na brytyjskiej prowincji oraz epicka opowieść o walce o własne życie i najważniejsze jego wartości!

Czytaj więcej...

03stycznia2018

wospW przeddzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia, zapraszamy do Chadeku. Na scenie zagrają: Bimber Boys, Kataryna, Klimat W i Rdza. Będzie folkowo, bluesowo i hard rockowo więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp: minimum 10 zł do orkiestrowej puszki.

Uwaga! Po koncercie afterparty czyli wielkoorkiestrowe karaoke w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja.


ChDK, 13 stycznia, godz. 17:00.

Czytaj więcej...

03stycznia2018

Karnawalowe spotkania JPEGTegoroczna - VI już edycja Karnawałowych Spotkań z Tańcem Jazzowym odbędzie się 21 stycznia. Zespół Tańca Jazzowego BALLO pod kierunkiem Sabiny Englot zaprasza jak zwykle do sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Wydarzenie to dwa koncerty jednego dnia - o godz.14.00 pierwszy i o godz.18.00 drugi. W scenariuszu koncertu znalazły się pokazy solowe, duety, mini formacje, formacje w wykonaniu tancerek BALLO. Jak zwykle pojawią się goście z Kieleckiego Teatru Tańca - tym razem będą to Małgorzata Ziółkowska i Michał Ośka.

Czytaj więcej...

30grudnia2017

kl 2018Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zaprasza na ŚWIĄTECZNY KONCERT BAJKOWY w wykonaniu KASI ŁASKI, który odbędzie się w Sali Widowiskowej KDK 7 stycznia 2018 r. o godz. 17:00. Bilety 20 zł (15 zł ulgowy) w grudniu, 25 zł (20 zł ulgowy) w styczniu do nabycia w kasie KDK oraz na www.bilety.krasnystaw.pl . Kasia Łaska wystąpi z towarzyszeniem Artura Gierczaka (gitara).

W koncercie usłyszymy ulubione przez dzieci piosenki z bajek m.in „Krainy Lodu”, „Małej Syrenki” czy „Toy Story”.

Czytaj więcej...

28grudnia2017

derlakFrontmanką i założycielką zespołu jest, pochodząca z Chełma, pianistka i kompozytorka Aga Derlak. Trio to jest prawdziwym odkryciem polskiej sceny jazzowej ostatnich lat o czym świadczy chociażby przyznana zespołowi nagroda Polskiej Akademii Fonograficznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Zespół powstał w 2013, a tworzą go, oprócz Agi, kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Szymon Madej. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół wykonuje autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama