20°C
Wtorek 25 Lipca 2017
Imieniny: Krzysztof, Walentyna
24Lip2017

programowaniaTrendy w sektorze IT są jednoznaczne - zapotrzebowanie na programistów dynamicznie rośnie. W Polsce, tylko pod koniec ubiegłego roku brakowało aż 50 tys. specjalistów. To jednak dopiero początek, ponieważ zgodnie z prognozami już za 3 lata deficyt ten będzie plasować się na poziomie 1 mln. Jak zniwelować lukę kadrową? Jakie inicjatywy podejmują firmy IT? 

Dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe, wysoka konkurencja rynkowa oraz technologiczny wyścig sprawiają, że zapotrzebowanie na programistów stale rośnie.

Czytaj więcej...

18Lip2017

140317 NIVEA 8538 logo sCzęsto wydaje nam się, że nasze dziecko jest szczególnie uzdolnione – posiada jakiś talent. Po czym rozpoznać wyjątkowe zdolności? Czym różni się talent od pasji? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.

Pasja (hobby, zainteresowanie) to posiadanie obiektu, którym się chętnie zajmujemy, który wywołuje w nas chęć utrzymywania lub pogłębiania kontaktu z nim, gromadzenia wiedzy na jego temat, przyglądania się, słuchania, czytania albo wykonywania wielu innych związanych z nim czynności. Tym obiektem pasji może być dowolny przedmiot (znaczki pocztowe, płyty z muzyką Kultu albo historia Francji) lub też dowolny rodzaj aktywności (hodowanie storczyków, jazda rowerem albo rysowanie).

Czytaj więcej...

17Lip2017

stir fried vegetables 2245082 960 720Wakacje kojarzą nam się z urlopem, promieniami słońca, nieograniczonym dostępem do świeżych warzyw i owoców. Gdzie szukać bezpiecznej żywności dla malucha podczas pobytu poza domem? Jak spędzać urlop z małym dzieckiem dbając o jego zdrowie poprzez prawidłowe żywienie? Należy pamiętać, że wakacje to odpoczynek od codziennych obowiązków, a nie odejście od zdrowej i właściwie zbilansowanej diety. 

Czytaj więcej...

11Lip2017

ice cream 2202605 960 720Praktyczne porady edukatorów żywieniowych programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”
Wakacje to czas, w którym trudno oprzeć się pokusom – szczególnie jeśli chodzi o kaloryczne przekąski. Właśnie wtedy najczęściej pozwalamy sobie i swoim dzieciom na wiele ustępstw od prawidłowej diety. Podczas urlopu powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, co spożywają najmłodsi członkowie rodziny. Jakie zdrowe przekąski zaproponować maluchowi? Jak planować posiłki na urlopie? Na te oraz inne pytania związane z żywieniem najmłodszych odpowiadają edukatorzy żywieniowi programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
Ustępstwa w diecie a kształtowanie nawyków żywieniowych

Czytaj więcej...

08Lip2017

stopy3Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulicach nieśmiało pojawiają się już popularne wśród Polek klapki japonki. Niestety to co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Dr n. med. Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel Med alarmuje: Japonki nie są zdrowe dla naszych stóp!

Wydawałoby się, że wybierając przewiewne i wygodne japonki nie wyrządzamy szkody naszym stopom. Nic bardziej mylnego. Co prawda, noszenie japonek raz na jakiś czas nie wpływa negatywnie, ale w dłuższej perspektywie może przyczynić się do poważnych deformacji stóp, a nawet skutecznie uniemożliwić normalne poruszanie się.

Czytaj więcej...

08Lip2017

raspberries 227976 960 720Soczyste i smaczne, są doskonałym źródłem witamin, błonnika oraz wielu związków organicznych, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie organizmu dziecka. Ich zróżnicowane kształty i kolory zachęcają dzieci do dotknięcia, sprawdzenia czy próbowania. Owoce powinny pojawić się w diecie niemowlęcia zaraz po warzywach – które wprowadzamy jako pierwsze, nie wcześniej niż po ukończeniu 17. tygodnia życia i nie później niż w 26. tygodniu. Jak każdego dnia wplatać te kolorowe dary natury do jadłospisu dziecka?

Czytaj więcej...

19Cze2017

Fotolia 76352735 S copyrightWitamina C pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym spowodowanym m.in. wysiłkiem fizycznym.
Wraz z końcem wiosny i nadejściem lata coraz chętniej uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny jest niezbędnym elementem dbałości o poprawne funkcjonowanie organizmu, ale może być jedną z przyczyn stresu oksydacyjnego. Wysiłek fizyczny powoduje bowiem zwiększenie ilości „wolnych rodników” w organizmie, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia komórek, na skutek ich utlenienia, a co za tym idzie do zaburzenia ich funkcjonowania.

Czytaj więcej...

14Cze2017

eating 796489 960 720Dlaczego żywienie w pierwszych latach życia ma tak duże znaczenie dla przyszłego zdrowia? Jak komponować dietę dziecka, które większość czasu spędza w żłobku lub przedszkolu? Czym są nawyki żywieniowe i dlaczego zależą od decyzji dorosłych? Na te i wiele innych pytań odpowiadają edukatorzy żywieniowi programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.


Wyzwanie, któremu warto sprostać
Komponowanie diety niemowląt i małych dzieci, które większość dnia spędzają w placówce, jest nie lada wyzwaniem. Posiłki, jakie maluch spożywa w żłobku lub przedszkolu – w tym śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek – powinny pokrywać 75% jego dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Czytaj więcej...

13Cze2017

fruits 1761030 960 720Spożywanie naturalnych i nieprzetworzonych produktów jest jednym z kluczowych elementów prowadzących do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Teraz mamy do nich jeszcze łatwiejszy dostęp, ponieważ rozpoczął się sezon na świeże warzywa i owoce, nie z dalekich zakątków świata, ale te najlepsze, lokalne. Które z nich dostarczą naszemu organizmowi najwięcej drogocennych składników podpowiadają eksperci programu Porcja Pozytywnej Energii.

Czytaj więcej...

30Maj2017

Jakie zabawki dostaja dzieci w prezencie infografikaNajlepszy prezent na Dzień Dziecka? Pozwólmy dzieciom być dziećmi!

Dorośli najchętniej kupują dzieciom puzzle, książki i klocki. Czy właśnie takie zabawki chcieliby dostać i bawić się nimi najmłodsi? Sprawdził to Mattel, światowy lider w produkcji zabawek. Warto poznać opinie maluchów, by zbliżający się Dzień Dziecka był naprawdę ich dniem,  a otrzymane prezenty spełniały marzenia i pozwalały cieszyć się dzieciństwem!

Czytaj więcej...

16Maj2017

Niedobory zelaza i witaminy D infografikaMałe dzieci mają niedobory żelaza i witaminy D . Wyniki najnowszych badań pokazują, jak można im zapobiegać w praktyce.
Niedobór żelaza i witaminy D u małych dzieci jest poważnym problemem, który może mieć wpływ na zdrowie przyszłych pokoleń. Rekomendacje odnośnie dostarczania witaminy D, dotyczące zbilansowanej diety oraz umiarkowanej ekspozycji na słońce, mogą być dla opiekunów trudne do realizowania. W konsekwencji niestosowanie się do zaleceń żywieniowych i zmiana jadłospisu dziecka po 1. roku życia na dietę stołu rodzinnego mogą mieć poważne skutki.

Czytaj więcej...

09Maj2017

weight loss 2036965 960 720Według danych Instytutu Żywności i Żywienia ponad 60% mężczyzn i prawie połowa kobiet w Polsce walczy z otyłością[1]. Powszechnie uważa się, że problem nadwagi i otyłości spowodowany jest złym odżywianiem oraz brakiem ruchu. Jednak u wielu osób wdrożenia odpowiedniej diety i zwiększenia aktywności fizycznej nie prowadzi do utraty zbędnych kilogramów. Okazuje się, że przyczyny otyłości mogą leżeć w mikroflorze jelitowej.

Nadmierna masa ciała to problem nie tylko natury estetycznej, lecz również uznana przyczyna nawet 80% chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie czy choroby naczyniowo-sercowe – mówi dr Patrycja Szachta, ekspert programu edukacyjnego PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama